Αγάπη μόνο...στέρεα !

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Χαρίζω το ατομικό μου ηχοσύστημα. Στην κατοχή μου πάνω από 20 χρόνια, αλλά δυστυχώς δεν έχω όρεξη να ακούσω πια μουσική, έχει να παίξει πάνω από διετία. Αν θέλω να ακούσω κανα άσμα, βάζω μέσα από την ψηφιακή μου συλλογή και ακούω.
Ας το πάρει κάποιος που θα το χαρεί και θα ακούει τις μουσικάρες του, μερακλήδικα.

Το κομμάτια είναι:
Ενισχυτής Rotel RA 931 MKII 2X80W Made in Japan
Πικάπ Sansui P2000 Made in Japan με καινούριο ιμάντα.
Ηχεία Bower&Wilkins S2000 Made in England.
Καλώδια ηχείων με "μπανάνες" Dorset Made in Germany.

Καμιά 50αριά δίσκοι, με ροκ και λαϊκό ρεπερτόριο.

Παίζει κανονικότατα, το δοκίμασα πριν λίγο και σκοτώνει, με έκραξε η γυναίκα και ο γιός χαχαχαχα.

Όποιος τα θέλει όλα μαζί θα πρέπει να περάσει από το σπίτι μου να τα πάρει, δεν μεταφέρονται με το παπί φυσικά χαχαχαχαχαχαχαχα.
Μερικές φωτογραφίες τωρινές, όπως φαίνεται δεν το χρησιμοποιώ και έχει πιάσει αράχνες, αλλά θα το ξεσκονίσω φυσικά. Θα το αποσυνδέσω με την παραλαβή για να δει όποιος το πάρει την ποιότητα του ήχου ! Ειδικά σε ροκ και μέταλ ακούσματα ο συγκεκριμένος ενισχυτής δεν παίζεται !

Με όλη μου την καρδιά και καλές γιορτές για όλους μας, αγάπη μόνο !







Η συλλογή των δίσκων, μόνο ο συγκεκριμένος που φαίνεται έχει καμιά 30αριά ευρώ στο ebay.
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Όχι, δεν του αρέσουν αυτά τα συστήματα, είναι της ψηφιακής τεχνολογίας :D
 

tasosbob

Μέλος
Περιοχή
Εδεσσα
Όνομα
Τασος
Μοτό
Honda Transalp 650
Αμφιταλαντευομαι να στα ζητησω ή οχι? Τωρα ειμαι Εδεσσα και ο Αγιος Ιεροθεος που ειναι ρε Νικο?
Δεν ειχα ποτε τετοιο ηχοσυστημα και τις προαλλες ηθελα να βαλω στα παιδια για ενα ψιλοπαρτι που ειχαν και εβαλα απο την τηλεοραση...
Παντως στα ακουσματα ταιριαζουμε ροκ και αγιος ο θεος...
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Αμφιταλαντευομαι να στα ζητησω ή οχι? Τωρα ειμαι Εδεσσα και ο Αγιος Ιεροθεος που ειναι ρε Νικο?
Δεν ειχα ποτε τετοιο ηχοσυστημα και τις προαλλες ηθελα να βαλω στα παιδια για ενα ψιλοπαρτι που ειχαν και εβαλα απο την τηλεοραση...
Παντως στα ακουσματα ταιριαζουμε ροκ και αγιος ο θεος...

Στο Περιστέρι...εγώ είμαι λίγο ροκ και πιο πολύ του λαϊκού, λίγοι είναι οι ροκ δίσκοι που έχω. Πίσω ακριβώς από αυτόν που βλέπεις είναι το "Σε Νοσταλγώ" του Λευτέρη Πανταζή :D
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ρε μπαγάσα Νικόλα θα με κάνεις να πάρω το αμάξι να κατέβω Αθήνα...
Τα θέλω μιας και ασχολούμαι με το σπορ αλλά απο δω που είμαι πως να τα φτάσω;;;:thinking:
Και απο μουσικά γούστα ρίξε μια ματιά στις δημοσιεύσεις μου στο http://www.advride.gr/threads/jukebox-make-my-day.91/:)
Και εχω ξεμείνει και απο αναλογικό ήχο...(πικάπ)
Τωρα έχω έναν ενισχυτή NAD C 370,έναν NAD C 340,cd player MARANTZ CD63 MKII και ηχεία ROISTER STATUS 7 (Ελληνικά) μαζί με τις ανάλογες καλωδιώσεις...
Αξιοπρεπέστατος ήχος...
Φωτό παρακάτω...
https://postimage.org/

https://postimage.org/
 
Περιοχή
Νικήτη- Χαλκιδικη
Όνομα
στεργιοςςςςς
Μοτό
ktm lc4 640 adv.
οποιος τα παρει θα τα χαρει πραγματικα. εχω πολυ καιρο να ακουσω το γρατσουνισμα και τα παρασιτα της βελονας πανω στο βινυλιο... τωρα κουβαλαμε δεκαετιες μουσικης σε τοσοδα γκατζετακια αλλα δεν ειναι το ιδιο... ποτε δεν θα ειναι... μερακλη Νικολα θα ανοιξω μια μπυρα στη υγεια σου με ενα αγαπημενο κομματι...
 

tasosbob

Μέλος
Περιοχή
Εδεσσα
Όνομα
Τασος
Μοτό
Honda Transalp 650
Στο Περιστέρι...εγώ είμαι λίγο ροκ και πιο πολύ του λαϊκού, λίγοι είναι οι ροκ δίσκοι που έχω. Πίσω ακριβώς από αυτόν που βλέπεις είναι το "Σε Νοσταλγώ" του Λευτέρη Πανταζή :D
Τοσα χρονια Αθηνα που ημουν μονο το μπουρναζι και την ανθουπολη ηξερα...τωρα που το ειπες θυμηθηκα οτι μαλλον πρεπει να εχει σταση μετρο ή κατι αλλο...
Παντως αν τα παρει "λαικος" τα ροκ τα παιρνω εγω....πικαπ θα βρω καπου...
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Ρε μπαγάσα Νικόλα θα με κάνεις να πάρω το αμάξι να κατέβω Αθήνα...
Τα θέλω μιας και ασχολούμαι με το σπορ αλλά απο δω που είμαι πως να τα φτάσω;;;:thinking:
Και απο μουσικά γούστα ρίξε μια ματιά στις δημοσιεύσεις μου στο http://www.advride.gr/threads/jukebox-make-my-day.91/:)
Και εχω ξεμείνει και απο αναλογικό ήχο...(πικάπ)
Τωρα έχω έναν ενισχυτή NAD C 370,έναν NAD C 340,cd player MARANTZ CD63 MKII και ηχεία ROISTER STATUS 7 (Ελληνικά) μαζί με τις ανάλογες καλωδιώσεις...
Αξιοπρεπέστατος ήχος...
Φωτό παρακάτω...

Και δεν έρχεσαι; Roister Status 7 έχω στο άλλο, στο κοινόχρηστο σύστημα στο σαλόνι (που πάλι εγώ το χρησιμοποιώ αλλά τεσπά χαχαχαχα) που εκτελούν και χρέη Home cinema, βαρβατίλα ηχεία, οι New Accustic Dimensions που έχεις είναι έπος από μόνοι τους, δεν πρέπει να υπάρχουν πιο VFM ενισχυτές στην πιάτσα, το Marantz διαμάντι...τι να λέμε ! Ψηφιακά παίζω με το Oppo BDP93 πάντως...




Πάντως παίδες αν τα θέλει κάποιος και είναι μακριά, αν έχει κάποιο γνωστό στην Αθήνα και μπορεί να περάσει από το σπίτι μου να τα πάρει, πολύ ευχαρίστως, αν ήταν κάτι μικρό και μανιτζέβελο το έστελνα και γω, δεν θα είχα πρόβλημα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Και δεν έρχεσαι; Roister Status 7 έχω στο άλλο, στο κοινόχρηστο σύστημα στο σαλόνι (που πάλι εγώ το χρησιμοποιώ αλλά τεσπά χαχαχαχα) που εκτελούν και χρέη Home cinema, βαρβατίλα ηχεία, οι New Accustic Dimensions που έχεις είναι έπος από μόνοι τους, δεν πρέπει να υπάρχουν πιο VFM ενισχυτές στην πιάτσα, το Marantz διαμάντι...τι να λέμε ! Ψηφιακά παίζω με το Oppo BDP93 πάντως...




Πάντως παίδες αν τα θέλει κάποιος και είναι μακριά, αν έχει κάποιο γνωστό στην Αθήνα και μπορεί να περάσει από το σπίτι μου να τα πάρει, πολύ ευχαρίστως, αν ήταν κάτι μικρό και μανιτζέβελο το έστελνα και γω, δεν θα είχα πρόβλημα.
Για να μην χρονοτριβούμε αν βρεθεί κάποιος άλλος και μπορεί να τα πάρει,δώστα...
Αν σου μείνουν στο ράφι εδώ είμαστε...;)
Πάντως ένα μπράβο είναι λίγο Νικόλα...:hailbig:
Λένε πως εαν κάνεις ενα καλό το παίρνεις πολλαπλάσιο πίσω...:)
Για να δούμε...;)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Λένε πως εαν κάνεις ενα καλό το παίρνεις πολλαπλάσιο πίσω...:)
Για να δούμε...;)
Τι να παρει...πφφφ...μια Μιλφ ετυχε και....τελος παντων...αν το πιστευουμε :D:p(λες να το πηρε ο μπστης* κ να μην λεει τιποτα;:happy:)
*μπστης=απο το μεγαλος πόστης δηλ.ετυμηγορια "ο που κανει μεγαλα ποστ":D
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Αφού μέχρι τώρα ,δεν τα'χει "δεσμεύσει" κανείς...
...ζητώ "δικαίωμα" στο: "τα θέλω".
(έστω κι αν είναι να τα μεταφέρω-δώσω σε κάποιον άλλον ,πχ στον Θένο)


ΥΓ: Το "δικαίωμα" θα το εξηγήσω ,αλλά όχι τώρα ,μια και ,λόγω συγκίνησης , δεν μπορώ να βρώ τα λόγια...
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Εχω δικο μου συστημα.

Αν δεν τα παρει κανεις τελικα με ενδιαφερουνε μονο και μονο για να μην καθονται στην ακρη.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Και εγω βάζω τα μεταφορικά αν παει μακριά !!!ειμαι κουριερας !!!!
Πάπια ειμαι εδω και σε παρακολουθώ !!!!!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και εγω βάζω τα μεταφορικά αν παει μακριά !!!ειμαι κουριερας !!!!
Πάπια ειμαι εδω και σε παρακολουθώ !!!!!!!!
Εγω ευτυχώς δεν βάζω τίποτα. ..:p
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Δικαίωμα :)
Το θέλω για το παιδί που σπουδάζει
Ευχαριστώ !!!:yew:
Τέτοιες κινήσεις σπανίζουν μπράβο και πάλι μπράβο !!! :ok::ok:
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Αφού μέχρι τώρα ,δεν τα'χει "δεσμεύσει" κανείς...
...ζητώ "δικαίωμα" στο: "τα θέλω".
(έστω κι αν είναι να τα μεταφέρω-δώσω σε κάποιον άλλον ,πχ στον Θένο)


ΥΓ: Το "δικαίωμα" θα το εξηγήσω ,αλλά όχι τώρα ,μια και ,λόγω συγκίνησης , δεν μπορώ να βρώ τα λόγια...
ΟΚ Κώστα, επειδή απάντησες πρώτος δικά σου ! Όποτε μπορείς πέρνα να τα πάρεις...

Δικαίωμα :)
Το θέλω για το παιδί που σπουδάζει
Ευχαριστώ !!!:yew:
Τέτοιες κινήσεις σπανίζουν μπράβο και πάλι μπράβο !!! :ok::ok:
Αν δεν τα καταφέρει ο Κώστας, δικά σου φίλε...
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Οκ ευχαριστώ και περιμένω !!!:yew:
Και πάλι μπράβο για την κίνηση !!!
 
Top Bottom