Αγορά βαλιτσών R1200 GS

govasdim

Μέλος
Όνομα
dimitris
Μοτό
Bmw 1200 gs
Καλησπερα θελω να αγορασω βαλιτσες για bmw 1200gs 09 .και ελεγα να παρω vario μαμα .τι μου προτεινετε
 

babisadve

Μέλος
Περιοχή
Νεοχωρούδα, Θεσσαλονίκη
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
BMW R 1200 GS
Πάρε αλουμινίου.
Αν και πιο ακριβή λύση.
Οι περισσότεροι αγοράζουν vario και τελικά το γυρνάνε στα μέταλλα.
Δεν χρειάζεται να σου αναλύσω συν και πλην. Αυτό από μόνο του λέει πολλά.


Sent from my iPad using Tapatalk
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Ανάλογα τι χρηση θελεις να κανεις με τις βαλιτσες σου.
Κινησε μονο σε ασφαλτινες διαδρομες ή επιλεγεις και χωματιμα τεραιν?
Αν κινησε κατα βαση σε ασφαλτο τοτε οι vario ειναι αυτες που θα σου κανουν την δουλεια σου, αν ομως μπαίνεις και σε αλλα τεραιν τοτε οι μεταλλικες ειναι μονοδρομος.
 

anegis

Μέλος
Όνομα
Αιμίλιος Νεγκίζ
Μοτό
BMW 1200 GSA
Νομίζω οτι και για την άσφαλτο, οι αλουμινίου ειναι η καλύτερη επιλογή. Πιο σταθερές σε μεγάλη ταχύτητα και ανθεκτικές σε ενδεχόμενο ατύχημα.
Οι Vario τείνουν να ειναι ασταθείς μετα τα 130 χλμ (το αναφέρει και η BMW), ενώ αν πέσεις ειναι πολυ πιθανό να σπάσουν.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
εγω παλι θεωρω της μαμας πολυ σταθεροτερες!!!
 

govasdim

Μέλος
Όνομα
dimitris
Μοτό
Bmw 1200 gs
Οι vario εχουν 600 ευρω και εχω και βασεις τις θελω για ασφαλτο .απο θεμα ασφαλειας τι λενε
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Εγω εχω αρκετά χιλιόμετρα ταξιδιωτικά και με ταχύτητες 170-180 ειναι σταθερά όλα !!!!!
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Δεν εχω BMW αλλα συνταξιδευω με ενα.

Στο θεμα βαλιτσα και το θεμα φορτωμα η BMW δεν πιανετε... Οι μαμα βαλιτσες ειναι εξαιρετικες.
Ολο και καποιος θα πουλα μεταχειρησμενες...
 

govasdim

Μέλος
Όνομα
dimitris
Μοτό
Bmw 1200 gs
Απο θεμα τιμης βαρος αντεχουν?και νερου δεν μπαζουν .απο στηριξει θελει κατι αλλο ειδα ενσ εξαρτημα που εχουν ανεβασει χρειαζετε να το παρω και αν ναι απο που και ποσο εχει.
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Εγω εχω αρκετά χιλιόμετρα ταξιδιωτικά και με ταχύτητες 170-180 ειναι σταθερά όλα !!!!!
Ετσι, κι εγω εξι χρόνια με vario ποτε δεν ειχα το παραμικρο. Και με υψηλες ταχυτητες και τερμα φορτωμενος. Για θεμα νερου μην το σκεφτεσαι καν.
 

Mister Jim

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1200GS
Εγώ επέλεξα τις αλουμινένιες, γιατί σε περίπτωση πτώσης χτύπα ξύλο δεν θέλω να μαζεύω σοβρακοφανέλες.
Μια υπολογίσιμη διαφορά που πρέπει να ληφθεί σοβαρά υπόψιν είναι ότι οι αλουμινένιες ανοίγουν από πάνω και από τις δύο πλευρές
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δημητρη....αν σου φτανουν τα ευρω, παρε αλουμινια.
Δεν συγκρινονται...
Αν παλι δεν βγαινουν τα ¨κουκια"....τσιμπα τις πλαστικες και να εισαι σιγουρος οτι θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος και απροβληματιστος.
ειναι καθαρα θεμα οικονομικο για εμενα....;)
 

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
Ειναι θέμα χρημάτων φίλος.
Εαν σε περισσευουν λεφτά παιρνεις τις μεταλλικές.
Εαν δεν περισσευουν παιρνεις τις πλαστικες που για ασφαλτο ειναι υπεραρκετες.
;)
 

govasdim

Μέλος
Όνομα
dimitris
Μοτό
Bmw 1200 gs
Ευχαριστω boys θα παω για vario καλη τιμη και οσο για τη χρηση που θα κανω πιστευω οτι ειμαι ενταξει .
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ευχαριστω boys θα παω για vario καλη τιμη και οσο για τη χρηση που θα κανω πιστευω οτι ειμαι ενταξει .
Να εισαι σιγουρος πως θα σε καλυψουν σε ολες τις ασφαλτινες διαδρομες.
Το ανοιγμα στο πλαι ειναι λιγο μπελας αλλα αν εχεις εσωτερικες δε σε απασχολει.
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Ένα θετικό στις vario είναι η αυξομείωση του όγκου τους που τις καθιστά χρηστικές κ στην καθημερινοτητα κ στις κοντινές εξορμήσεις κ όχι μόνο για ταξίδι στα οποία βεβαια τις φορτώνω με έξτρα από ένα 50λιτρο σάκο πάνω στην καθεμιά κ δεν καταλαβαινουν τίποτα. Από την άλλη στο ταξίδι θα θελα αλουμίνιο...αντε πες μου εσύ. ....
 

anegis

Μέλος
Όνομα
Αιμίλιος Νεγκίζ
Μοτό
BMW 1200 GSA
Και εγω όσο είχα τις Vario δεν είχα κανένα πρόβλημα. Πήγαινα και με 200. Μέχρις ότου έβαλα της αλουμινίου, εκεί συνειδητοποίησα τη μεγάλη διάφορα στην ευστάθεια της μηχανής.
Απο εκεί και πέρα ειναι θέμα χρημάτων...
 

govasdim

Μέλος
Όνομα
dimitris
Μοτό
Bmw 1200 gs
Ένα θετικό στις vario είναι η αυξομείωση του όγκου τους που τις καθιστά χρηστικές κ στην καθημερινοτητα κ στις κοντινές εξορμήσεις κ όχι μόνο για ταξίδι στα οποία βεβαια τις φορτώνω με έξτρα από ένα 50λιτρο σάκο πάνω στην καθεμιά κ δεν καταλαβαινουν τίποτα. Από την άλλη στο ταξίδι θα θελα αλουμίνιο...αντε πες μου εσύ. ....
και εγω αυτο σκευτομαι,
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Εγω εχω αρκετά χιλιόμετρα ταξιδιωτικά και με ταχύτητες 170-180 ειναι σταθερά όλα !!!!!
Και εγω όσο είχα τις Vario δεν είχα κανένα πρόβλημα. Πήγαινα και με 200. Μέχρις ότου έβαλα της αλουμινίου, εκεί συνειδητοποίησα τη μεγάλη διάφορα στην ευστάθεια της μηχανής.
Απο εκεί και πέρα ειναι θέμα χρημάτων...
αιμιλιε σε απλο δε νομιζω να ισχυει αυτο που λες (ευσταθεια)σε adve ναι γιατι ετσι ειναι υπολογιζμενο απο την μαμα!!!!
 
Top Bottom