Αγορά μηχανής με βοήθεια καταστήματος.

Giwrgos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Καλημέρα παλικάρια, sorry για τον τίτλο αλλά δεν μου ερχόταν κάτι άλλο. Ένας φίλος ψάχνεται για να αγοράσει μηχανή. Δεν διαθέτει μετρητά. Εφόσον βρει μηχανή απο ιδιώτη, μετά μπορεί να πάει σε κατάστημα για να την βάλει με δόσεις;προφανώς και θα πληρώσει κάτι στο κατάστημα. Παλιά νομίζω μπορούσε να το κάνεις

Ευχαριστώ
Γιώργος

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Είναι στην ευχέρεια του καταστηματάρχη... Μπορεί να το κάνει αν παίρνει δάνειο ο αγοραστής.
Πέρα του παραβόλου της μεταβίβασης προς το κατάστημα και ίσως την καταβολή του ποσού της φορολόγησης του κέρδους , προσωπικά θεωρώ υπερβολή το κάθε παραπάνω € (σαν έξοδο του πωλητή),
μιας και από την τράπεζα υπάρχει προμήθεια που καταβάλλεται στο κατάστημα.
 

chaosm

Μέλος
Πολύ δύσκολο να κάνει κάποιος γραμμάτια αυτή την εποχή. Οι τράπεζες δεν δίνουν κάτι. Και μιας και το προϊόν δεν είναι δικό του πολύ δύσκολα να σου κάνει την εξυπηρέτηση.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Νομιζω οι δοσεις πλεον ειναι σχεδον ανυπαρκτες παντου..
Υπαρχει ομως μια μικρη πιθανοτητα αν εμπιστευεται ο πωλητης τον αγοραστη(οπως εγινε στην περιπτωση μου κατα το ημισυ της αγορας)
η αν εχουν καποιο κοινο γνωστο τελοσπαντων ατομο εμπιστοσυνης,να συμφωνησουν και να υπογραψουν γραμματια μεταξυ τους(εκτος τραπεζας) και να γινει η πωληση με παρακρατηση αδειας μεχρι την εξοφληση..
 
Top Bottom