Αγορά μπαταρίας

bmwgogagis

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΖΑΝΗ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
BMW GS 1200 adv
καλησπερα σκέφτομαι για αντικατάσταση μπαταρίας
Και πέρα απο την odyssey
Με πρότεινε γνωστό κατάστημα να βάλω μια μπαταρία okyami παρακαλώ τις απόψεις σας.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
αγνωστη ποσότητα....
Για πες τιμή, να δούμε αν αξίζει να τη δοκιμάσεις τουλάχιστον.
 

bmwgogagis

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΖΑΝΗ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
BMW GS 1200 adv
Το μαγαζί ειναι στην Πάτρα και η μπαταρία κοστίζει 187€
Μήπως την δοκίμασε κάποιος
Διότι απο το κατάστημα μου την αξιολόγησαν άριστα νέας τεχνολογίας λιθίου και βάρος μόνο 800 γραμμάρια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
187€?
Σαν πολλα δεν ειναι; εφ ορου ζωης την αγοραζουμε αυτη;
Ψαχνοντας στα γρηγορα, δε βρηκα τετοια μπαταρια αυτης της μαρκας.
Βαλε κανα λινκ αν θες να τη δουμε τουλαχιστον.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ωπ φίλος!
Αυτό δείχνει κελεπούρι. Ακριβό μεν, αλλά για να τη δίνει το συγκεκριμένο μαγαζί, την έχουν δοκιμάσει. Ψάχνοντας γενικά είδα τις φθηνές της φίρμας, καμία σχέση.....
Έχουμε κι έκπτωση από αυτό το μαγαζί, σαν φόρουμ. Για πάρε κανά τηλ και δες το.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το μικρό βάρος είναι που ανεβαζει την τιμή πιστεύω.

Με odyssey δεν είσαι ικανοποιημένος ή θες να δοκιμάσεις κάτι άλλο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μια χαρά είμαι με την Odyssey. Κι αν υπολογίσω ότι η μαμά ήταν 2 χρονών κι ουσιαστικά την πέταξα (φίλος με ίδιο μηχανάκι και παρόμοια χρήση έκλεισε 4ετια) και ο Οδυσσέας έχει κλείσει 2 κι αυτός κι ουτε κιχ (και τη μετράω που και που.... για να φυλάω τα ρούχα μου), πάω στην 5ετία. Μετά βλέπουμε.
3 κιλά λιγότερα είναι υπόθεση, αλλά τα μηχανάκια μας είναι φορτωμένα ούτως ή άλλως. Αν ήθελα να κάνω "δίαιτα" στο μηχανάκι για κάποιο ειδικό σκοπό, τότε γίνεται πολύ σημαντικό το 3κιλο...
Επειδή είμαι gadgetακιας, ομολογώ ότι μασάω από κάτι τέτοια:D:D:D:D
Αλλά και τα 180 πολλά ρε φίλος:wacky::wacky::wacky::wacky:
 

Koive k9

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Panos
Μοτό
Bmw , vespa
Μια δοκιμή θα μας πείσει μάλλον,αλλά και τα λ7 πολλα βρε παιδί μου!
 

Kosta12gs

Μέλος
Περιοχή
Σταυρούπολη
Όνομα
Κωστας
Μοτό
R 1200 GS
Μια χαρά είμαι με την Odyssey. Κι αν υπολογίσω ότι η μαμά ήταν 2 χρονών κι ουσιαστικά την πέταξα (φίλος με ίδιο μηχανάκι και παρόμοια χρήση έκλεισε 4ετια) και ο Οδυσσέας έχει κλείσει 2 κι αυτός κι ουτε κιχ (και τη μετράω που και που.... για να φυλάω τα ρούχα μου), πάω στην 5ετία. Μετά βλέπουμε.

Επειδή είμαι gadgetακιας, ομολογώ ότι μασάω από κάτι τέτοια:D:D:D:D
Αλλά και τα 180 πολλά ρε φίλος:wacky::wacky::wacky::wacky:
Να σου ζητήσω μια χάρη?
Μπορείς να τη μετρήσεις με ένα πολύμετρο και να μου πεις τι τάση σου δείχνει σε ηρεμία? Χωρίς συναγερμό ή κάποια συσκευή σε λειτουργία?
Ευχαριστώ
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εγώ έθεσα το θέμα και απάντησεις δεν πήρα




Sent by george via Tapatalk
Πήρες, αν διαβάσεις το θέμα όλο θα δεις ότι ό,τι ήξερε ο καθείς το έγραψε.
Γεγονός είναι ότι δεν έχουμε εμπειρία (κανείς δεν έχει τοποθετήσει ακόμα) από αυτή τη μπαταρία, οπότε δεν υπάρχει και άποψη για να γράψουμε.
Με δεδομένο ότι την προτείνει το Motoraid, πρόκειται για κάτι ποιοτικό που αξίζει τα λ7 του. Τώρα, αν δεν έχεις πρόβλημα με τα +50γιούρο που κοστίζει σε σχέση με μια Odyssey (δοκιμασμένη από πολλούς κι όλοι με θετική άποψη) και θες κάτι που είναι η τελευταία λέξη της τεχνολογίας στους συσσωρευτές και που είναι και 3 κιλά κάτω σε βάρος, προχώρα. Το ότι την προτείνει το Motoraid, είναι από μόνο του μια καλή εγγύηση.
Ελπίζω να βοήθησα.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Να σου ζητήσω μια χάρη?
Μπορείς να τη μετρήσεις με ένα πολύμετρο και να μου πεις τι τάση σου δείχνει σε ηρεμία? Χωρίς συναγερμό ή κάποια συσκευή σε λειτουργία?
Ευχαριστώ

Θα την αφήσω χωρίς συναγερμό σήμερα και θα μετρήσω αύριο. Η προηγούμενη μέτρηση ήταν το χειμώνα στα 12,91V (100% δηλαδή) και σε θερμοκρασία 15-17°C.
Αύριο που θα είναι η θερμοκρασία γύρω στους 25°, η μέτρηση θα είναι πιο καλή. Εννοείται οτι πρέπει να είναι 6 ώρες σε ηρεμία η μπαταρία (ούτε φόρτιση, ούτε εκφόρτιση).
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Να σου ζητήσω μια χάρη?
Μπορείς να τη μετρήσεις με ένα πολύμετρο και να μου πεις τι τάση σου δείχνει σε ηρεμία? Χωρίς συναγερμό ή κάποια συσκευή σε λειτουργία?
Ευχαριστώ
Μετρησα σημερα, 12,89V η ταση. 100% δηλαδη μιας κι ειναι πανω απο 12,84V.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Εγώ έθεσα το θέμα και απάντησεις δεν πήρα




Sent by george via Tapatalk
Γιωργο ειναι δυσκολο να πεις γνωμη για κατι ακριβοτερο απο ολα και αδοκιμαστο απο τους πολλους.
Προσωπικα αν ειχα ανγκη απο μπαταρια θα την επαιρνα διοτι απο τη μια με δελεαζει η νεα τεχνολογια και το μικρο βαρος
κι απο την αλλη με καθησυχαζει το ονομα του διανομεα.
 

bmwgogagis

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΖΑΝΗ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
BMW GS 1200 adv
Πασχαλη δεν έχω ακόμα πρόβλημα με την μπαταρία αλλά σκέφτομαι να την αλλάξω πριν το ταξίδι που έχω να κάνω μπροστά γιατί η παλιά μου θα κλείσει 4 χρονια.
Άραγε πρέπει να την αλλάξω?




Sent by george via Tapatalk
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Πασχαλη δεν έχω ακόμα πρόβλημα με την μπαταρία αλλά σκέφτομαι να την αλλάξω πριν το ταξίδι που έχω να κάνω μπροστά γιατί η παλιά μου θα κλείσει 4 χρονια.
Άραγε πρέπει να την αλλάξω?




Sent by george via Tapatalk
Το μονο εξαρτημα που χαιρεται στο ταξιδι ειναι η μπαταρια γιατι ολη μερα την ταιζεις!
Αν παλι θες να φυγεις με καινουρια βαλε την τωρα να περασει ενας μηνας δοκιμασιας.
 

bmwgogagis

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΖΑΝΗ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
BMW GS 1200 adv
Και η παλιά μου μπαταρία η μανισια σε μακρινό ταξίδι με άφησε




Sent by george via Tapatalk
 
Top Bottom