ΑγρινιοΕυρυτανικες αναζητησεις...

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Μιας και θα κανω Πασχα στο εξωτικο Αγρινιο είμαι μια καλα ευκαιρια να κανω τουλαχιστον 2 σιδηροκωλες χωματινες στα περιξ. Σιγουρα θελω να κανω Καλιακουδα, Σαρανταινα/ Κοκκαλια και δεν ξερω κ εγω τι αλλο... Μαλλον θα κανω και την διαδρομη που κανανε μεχρι Νεοχωρι ο IoannisB και να συνεχισω απο εκει για Καλιακουδα.

Οποτε αν εχει κανεις κατι καλο υποψιν σε διαδρομη η αξιοθεατο ας εμφανισει ως απο μηχανης ( bmw κατα προτιμηση) θεος!!!

Επισης οποιος θελει παμε παρεα, μονος θα ειμαι!

EDIT!!!!!EDIT!!!!EDIT!!!!!

Η βόλτα ήρθε εις πέρας, τα αρνιά χωνευτηκαν!!!!

Οι διαδρομες είναι οι εξής:

Το πρώτο αρχείο, η βόλτα της πρώτης μερας, είναι πρακτικά οι 2 μέρες του Trihonida Trail ride 2022. Περίχωρα Τριχωνιδας και Αράκυνθο.

Το δεύτερο αρχείο, η βόλτα της δεύτερης μέρας, είμαι ένας αυτοσχεδιασμός με αρκετά εμπόδια και 3 4 άκυρα που φάγαμε λόγω ανωτέρας βίας. Πάντως έχουν γίνει εργολαβικές εργασίες (απο εμένα) και αρκετά κομμάτια ανοιξανε!!! Καλιακούδα, Σαράνταινα (Στο νοτιοδυτικό της κομμάτι, δλδ βοσκοτόπια Μανδρινης)
 

Attachments

Τελευταία επεξεργασία:

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Μπορεί να τη ξέρεις ήδη τη διαδρομή που θα σου πω αλλά είχα πάει με 4χ4 για να κάνω το river trecking στο Πάντα Βρέχει και πιο πολύ μου άρεσε η διαδρομή παρά το φαράγγι.

Από Καρπενήσι προς γεφύρι Κρικελιώτη μέσω διάσελου Καλιακούδας. Θυμάμαι ότι είχε πολύ πέτρα και σαθρά.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ένας ωραίος κύκλος είναι από Προυσό χελιδόνα τσαγκαράλωνα Καρπενήσι καλιακούδα και πίσω, ωραία ονοφαδικη διαδρομή

 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Μιας και θα κανω Πασχα στο εξωτικο Αγρινιο είμαι μια καλα ευκαιρια να κανω τουλαχιστον 2 σιδηροκωλες χωματινες στα περιξ. Σιγουρα θελω να κανω Καλιακουδα, Σαρανταινα/ Κοκκαλια και δεν ξερω κ εγω τι αλλο... Μαλλον θα κανω και την διαδρομη που κανανε μεχρι Νεοχωρι ο IoannisB και να συνεχισω απο εκει για Καλιακουδα.

Οποτε αν εχει κανεις κατι καλο υποψιν σε διαδρομη η αξιοθεατο ας εμφανισει ως απο μηχανης ( bmw κατα προτιμηση) θεος!!!

Επισης οποιος θελει παμε παρεα, μονος θα ειμαι!
Όσο αφορά τα περάσματα που είναι σε υψόμετρο , κράτα μικρό καλάθι γιατί εδώ έχει χιονίσει 2 φορές από τότε που πήγαμε με τον Γιάννη και γενικά δίνει βροχές τις ημέρες εκείνες που θα είσαι εδώ... Αν θες να πας την διαδρομή που κάναμε μην πας από Αμπέλια-Κοκκινόβρυση γιατί η κατολίσθηση που περάσαμε μάλλον θα είναι χειρότερα. Από Μελίγκοβα - Αργυρό Πηγάδι - Κοκκινόβρυση-Πρόδρομος είναι πολύ πιο όμορφη διαδρομή . Αν πας στον Δρυμώνα έχει εξαιρετικής ομορφιάς διάδρομη που σε βγάζει λίγο πριν τον Προυσσό . Άνω Δρυμώνας - Νεροσύρτης -Λαδικού και ανεβαίνεις ... Τώρα αν θές να δοκιμάσεις Καλιακούδα δεν θα κατέβεις Νεοχώρι αλλά απο Ροσκά θα πας βόρεια για Δολιανά . Ότι θές εδώ είμαι ,για πληροφορίες, αλλά δυστυχώς μόνο Δευτέρα του Πάσχα έχω ελεύθερη για εξόρμηση και αυτό όχι σίγουρο...
 
Τελευταία επεξεργασία:

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Μιας και θα κανω Πασχα στο εξωτικο Αγρινιο είμαι μια καλα ευκαιρια να κανω τουλαχιστον 2 σιδηροκωλες χωματινες στα περιξ. Σιγουρα θελω να κανω Καλιακουδα, Σαρανταινα/ Κοκκαλια και δεν ξερω κ εγω τι αλλο... Μαλλον θα κανω και την διαδρομη που κανανε μεχρι Νεοχωρι ο IoannisB και να συνεχισω απο εκει για Καλιακουδα.

Οποτε αν εχει κανεις κατι καλο υποψιν σε διαδρομη η αξιοθεατο ας εμφανισει ως απο μηχανης ( bmw κατα προτιμηση) θεος!!!

Επισης οποιος θελει παμε παρεα, μονος θα ειμαι!
Μπες στο wikiloc , πήγαινε γύρω απο εκει που θές , βάλε φίλτρο dual sport bike και ψάξε εκει στη περιοχή έχει χωμάτοδρομους 60-70-80 χλμ. Εχει ένα ωραίο εκεί στην Τριχωνίδα trail κάπως έτσι λέγεται.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Μπες στο wikiloc , πήγαινε γύρω απο εκει που θές , βάλε φίλτρο dual sport bike και ψάξε εκει στη περιοχή έχει χωμάτοδρομους 60-70-80 χλμ. Εχει ένα ωραίο εκεί στην Τριχωνίδα trail κάπως έτσι λέγεται.
Γιάννη η διαδρομή αυτή, του trail, είναι ωραία αλλά με τόσο βροχή που έχει ρίξει αυτές τις μέρες δύσκολα βγαίνει με on/off μηχανάκι ακόμα και με aggressive λάστιχο. Πληροφορίες από φιλαράκια που πάνε με εντούρο στην περιοχή
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Μερα 1 τελος!!! Αποστολη εξετελεσθη!!! Η Τριχωνιδα ειναι γνωστο οτι τα σπαει!! Για αυτο την αγαπαμε!! Sup, ποδηλατο, πεζοπορια και πλεον κ χωμάτινες μηχανακι!!! Ενα να δωσει για ολα!!Κατοπιν προτροπης του IoannisB βρηκα τις διαδρομες του Trihonida trail ride Day 1 & Day 2 και τα εκανα και τα δυο!! Οι διαδρομες φοβερες με απιστευτο τερεν κ τοπια με λασπη, γρηγορα, αργα, τεχνικα κομματια!! Οποιος μπορεσει 12-14 Μαιου εχουν βολτα στις συγκεκριμενες διαδρομες!!
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Το Καρέλι - Cafe & Ψησταριά
694 465 6330

Καφε στην Οχθη του Ευηνου!! Μην το χασετε!! Κανονικα επρεπε να περασω απεναντι αλλα δεν ηταν στις δυνατοτητες μου, ημουν κ μονος οποτε εκατσα στα αυγα μου και εκανα τον κυκλο!
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Μπήκες με αυτό το λάστιχο σε λάσπη ?? :thnkg:
Ειμαι σε φαση γενικων πειραματων!!! Ειχα τα wild πριν, οπου πηγαινε το wild παει κ αυτο... Δεν με προβληματισε πουθενα!! Ειναι και πιο φαν!!! Στην τελικη adventure δεν θελουμε???
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Στην τελικη, μια ιδεα ειναι ολα!!! Και λιγο γκαζι παραπανω!!
'' 'Αν θελει κανεις να βολταρουμε παρεα ας εμφανιστει!!!! Δεν ειμαι κανας εμπειρος αλλα ακολουθω!!!''
Πως δεν τσιμπησε κανενας χριστιανος να σας ψαχνουμε και τους δυο στον Ευηνο...πες αληθεια, αμα ειχες παρεα δεν θα 'μπαινες?
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
'' 'Αν θελει κανεις να βολταρουμε παρεα ας εμφανιστει!!!! Δεν ειμαι κανας εμπειρος αλλα ακολουθω!!!''
Πως δεν τσιμπησε κανενας χριστιανος να σας ψαχνουμε και τους δυο στον Ευηνο...πες αληθεια, αμα ειχες παρεα δεν θα 'μπαινες?
Θα μπαινε σίγουρα χαχα ... Με αυτά τα λάστιχα ήρθε που πηγαμε και προχθές χωματινη και περασε από παντού... Δεν κόλλησε πουθενά, είναι τιμόνι...
 
Top Bottom