Αλλαγη μασκας και Xenon φωτα σε ΚΤΜ 950

angelo_balto

Overlander
Περιοχή
Γλυφαδα
Όνομα
Αγγελος
Μοτό
KTM 950 SE
Το κιτ που ερχεται ειναι κυριολεκτικα plug n play..πανευκολη τοποθετηση και ολα μεσα στη συσκευασια.
Στις "ψειρες" αναβουν μονο τα angel eyes γυρω απο τα προβολια,στην μεσαια σκαλα το ενα προβολι και στην μεγαλη ολα μαζι...δεν προλαβα να κανω νυχτερινη βολτα αλλα φαινεται αρκετα φωτεινο ακομα και την μερα που τα αναψα.Μενουν κανα 2 ρυθμισεις να γινουν και να "μεγαλωσω" 2 τρυπες γιατι δεν ευθυγραμμιζονται ακριβως με τις βιδες.
ΚΟΥΚΛΑ !!!!!!!!!!! ;);)
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
καλά κάνει ... που θα βρει καλύτερο άρμα μάχης ??


;););););););););)
Άρματα μάχης είναι ..... άλλα !!! Αυτό είναι όχημα ΤΑΧΕΙΑΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ !!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
κουκλι το χεις κανει!!!!μα εχω προβληματιστει γιατι θα κτυπανε τα φωτα στους καθρεφτες μου και θα με στραβωνεις!!!
παρε τον σπυρο τον εγκεφαλο απο κρητη να σου πει!!!!!!!!!!!!!
 

alekni

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Aλέξης
Μοτό
R 1150 GS
φιλος με εχει ζαλισει, εχουμε εντυπωσεις απο οδηγηση το βραδυ, ειναι καλυτερα?, εχουν περισσοτερο φως?καμια φωτο?
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
κουκλι το χεις κανει!!!!μα εχω προβληματιστει γιατι θα κτυπανε τα φωτα στους καθρεφτες μου και θα με στραβωνεις!!!
παρε τον σπυρο τον εγκεφαλο απο κρητη να σου πει!!!!!!!!!!!!!
τα εχω ρυθμισει χαμηλα...μονο οταν σε περναω με σουζα θα εχεις λιγο προβλημα γαιτι θα σε τυφλωνω... :friend::friend:
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
φιλος με εχει ζαλισει, εχουμε εντυπωσεις απο οδηγηση το βραδυ, ειναι καλυτερα?, εχουν περισσοτερο φως?καμια φωτο?
Λεπον πρωτες εντυπωσεις...ειναι οντως λιγο χαμηλα ρυθμισμενα και ακομα δεν εχω βγαλει σωστα συμπερασματα.Στην μεσαια σκαλα φεγγει το ιδιο περιπου πιστευω,στην μεγαλη ομως ειναι καλυτερα τα πραγματα απο οτι ηταν εργοστασιακα.
Να σημειωθει οτι στην μεσαια σκαλα η οποια ειναι Η7 αν θυμαμαι καλα φορουσα μια λαμπα της ΡΙΑΑ η οποια κοστιζε 40ευρω και εκανε πολυ μεγαλη διαφορα γιαυτο δεν ειμαι σωστος κριτης σε οτι αφορα ακριβως τα φωτα.
ΘΑ βγαλω και βραδινες φωτο καποια στιγμη παντως
 

Christos S

Μέλος
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
KTM 950 ADVENTURE
BMW R1200GS ADVENTURE
KTM EXC 300
Μηπως θα μπορουσες να μας γραψεις ενα review πιο αναλλυτικο για τι μασκα?
Τι λεει απο καλυψη απο τον αερα σε ταξιδι?τα φωτα τελικα ειναι καλυτερα απο τα μαμα?
Απο εμφανιση σκιζει παντως αν ειναι και λειτουργικα καλη την τσιμπισα.
 

Norick

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Παρις
Μοτό
KTM 990R / BMW HP2 / BMW F850 GS
Εδώ και καιρό ο Rade είχε πει στα ξένα forum πως θα έβγαζε και την ίδια μάσκα για προδιαγραφές ευρώπης.
Οπότε αυτή που έχουμε εμείς (1) είναι η πρώτη με τα angel eyes την οποία προτιμώ μιας και έχει πιο ωραίο look και φτηνότερη τιμή. Η άλλη (2) την οποία δεν εχω άποψη στο θέμα πόσο καλά φωτίζει θα ναι σαφώς καλύτερη (πιο μεγαλες και δυνατές λαμπες + είναι CERTIFIED για να ταξιδέψεις ευρώπη).

1) http://www.mostwantedwarehouse.com/el/shop/125/35/acesuar/rally-applications/rade-garage-ktm-990-950-rr-screen-detail
2) http://www.mostwantedwarehouse.com/el/shop/152/35/acesuar/rally-applications/rade-garage-ktm-990-950-rr-screen-125-detail

Τα περί φωτισμού τα πε πολύ όμορφά ο Ironbutt εγώ μπορώ να προσθέσω πως το dual sport κράνος μου με γίσσο κουνάει λιγότερο και σχετικά καλή εφαρμογή.
Το look είναι από τα καλύτερα για αυτό το μηχανάκι.
Και για να λέμε τα πράματα όπως είναι το πιο ''dakar look'' το οποίο έχει και έξτρα plexi προστασία για τα φώτα σίγουρα κόβει εαν το αφαιρέσεις είναι σίγουρα πιο έντονο το φως πάντα σε σχέση με το μαμά.

Από Rade:
The shape was inspired by the KTM rally replica
It is about 3 cm shorter than original but more steep
Modified shape has better wind/buffering protection than original
It gives more space behind the screen for navigation stuff
The LED high beam is by far better than original and the Halogen low beam is a bit better too
 
Top Bottom