Αναζητειται τριχα ενδειξης καυσιμου

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Πολυ πιθανον φιλαρακια, η τριχα ενδειξης καυσιμου στο μοτορι να παρεδωσε πνευμα. Εαν εχει καποιος κατι υπ οψιν για μοντ. 08- και μετα, ας το παραθεσει εδω. Σας ευχαριστω!!!:D:D
 

petaloudas

Μέλος
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Νικολας
Μοτό
R1200GSA
Εχω μια καινουρια μπορω να σου στειλω το γνησιο νουμερο αυριο να δεις εαν κανει για το δικο σου...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Σας ευχαριστω πολυ ολους φιλαρακια αλλα βρηκα, και εντος των ημερων θα μπει.
Εχω μια καινουρια μπορω να σου στειλω το γνησιο νουμερο αυριο να δεις εαν κανει για το δικο σου...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

nek21

Μέλος
Όνομα
nek
Μοτό
R1200gsa
Αυτό είναι που φροντίζει ουτως ώστε να μετράει τη σταθμη καυσίμου?έχει καποιες μέρες που σε μένα μου δειχνει συνεχώς οτι το ντεπόζιτο ειναι αδειο και ανάβει το κίτρινο τριγωνακι.υπάρχει άλλος παθών?
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Αυτό είναι που φροντίζει ουτως ώστε να μετράει τη σταθμη καυσίμου?έχει καποιες μέρες που σε μένα μου δειχνει συνεχώς οτι το ντεπόζιτο ειναι αδειο και ανάβει το κίτρινο τριγωνακι.υπάρχει άλλος παθών?
Ακριβώς αυτό...160€
 

VDR

Μέλος
Περιοχή
ΖΑΧΑΡΩ
Όνομα
ΒΑΣΙΛΗΣ
Μοτό
DR650SE
R1200GSA X2
Μηδενίστε τον ένα μερικό χιλιομετρητή κάθε φορά που γεμίζετε και..ανεφοδιάστε στα 400 περίπου χιλιόμετρα με νορμάλ χρήση..για adventure.. και αφήστε να λέει ότι γουστάρει..
 

siraxanz

Μέλος
Μηδενίστε τον ένα μερικό χιλιομετρητή κάθε φορά που γεμίζετε και..ανεφοδιάστε στα 400 περίπου χιλιόμετρα με νορμάλ χρήση..για adventure.. και αφήστε να λέει ότι γουστάρει..
Σωστότατα!

Κόλλησα από την υγραεριοκίνηση την συνήθεια αυτή κ πλέον την χρησιμοποιώ σε όλα τα οχήματα μου...

Sending from Wolves city. :)
 

Nordic

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200R, 2012
Πολυ πιθανον φιλαρακια, η τριχα ενδειξης καυσιμου στο μοτορι να παρεδωσε πνευμα. Εαν εχει καποιος κατι υπ οψιν για μοντ. 08- και μετα, ας το παραθεσει εδω. Σας ευχαριστω!!!:D:D
Νομίζω πως χρειάζομαι κι εγώ μια... τρίχα. :) Το ντεπόζιτο άδειο, και η ένδειξη λέει τρείς γραμμές πάνω απ την ρεζέρβα. Αν δεν κάνω λάθος είναι το 8 στο realoem.com ;

Malco την άλλαξες...; 'Εχει κανείς κάποια πληροφορία για το πώς γίνεται η δουλειά ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nordic

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200R, 2012
Εγώ ούτε που δίνω σημασία την ένδειξη, απλά μετά τα 400 χιλιόμετρα αρχίζω και ψάχνω για βενζινάδικο...
Εγώ έχω R1200R... το καύσιμο τελειώνει πρίν με πιάσει κατούρημα :D (δές στάση για ανεφοδιασμό)
Θέλω να ξέρω πόσο έχω ακόμα μέσα γιατί δεν κάνω πάντα τα ίδια χιλ ανα λίτρο.

Αλλά όπως και να χει, χαλασμένο πράμα δεν θα άφηνα στην μηχανή ακόμα και άν είναι... τρίχα. Πόσο μάλλον τρίχα... καυσίμου! :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Νομίζω πως χρειάζομαι κι εγώ μια... τρίχα. :) Το ντεπόζιτο άδειο, και η ένδειξη λέει τρείς γραμμές πάνω απ την ρεζέρβα. Αν δεν κάνω λάθος είναι το 8 στο realoem.com ;

Malco την άλλαξες...; 'Εχει κανείς κάποια πληροφορία για το πώς γίνεται η δουλειά ;
To 8 ειναι αλλα στο δικο σου θα πρεπει σιγουρα να αδειασεις τη βενζινη για να βγει η αντλια εξω.
Μετα λογικα θα εχει καποιο φισακι που ξεκουμπωνει η παλια και μπαινει η νεα.
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Ότι και να γίνει το μηχανάκι χρειάζεται αντιπροσωπία γιατί η τρίχα θέλει ρεγουλάρισμα...

άδειασε το ντεπόζιτο όσο μπορείς..όχι έχει μείνει κάνα 2 λίτρα βάλτα σε κάνα μπετονάκι...
Βγάζοντας την τάπα του ρεζερβουάρ από κάτω θα δεις ένα μεταλικό σαν τάπα...αν το τραβήξεις με προσοχή βγαίνει όλο το σύστημα καυσίμου μαζί με την τρίχα...η τρίχα είναι μέσα σε ένα πλαστικό σε σχήμε ελαφρύ "S" , καλύτερα να μην το ανοίξεις...άστο κάπου στον ήλιο να στεγνώσει καλά...και μετά ξαναβάλτω...είναι η πρώτη λύση που ίσως στρώσει...

ΥΓ:Είναι πρόχειρη λύση και δεν φέρω καμία ευθύνη, αλλά αφού θα την φας που θα την φας άμα θες παιδεύσαι και βλέπεις. :p ;) :)
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Νομίζω πως χρειάζομαι κι εγώ μια... τρίχα. :) Το ντεπόζιτο άδειο, και η ένδειξη λέει τρείς γραμμές πάνω απ την ρεζέρβα. Αν δεν κάνω λάθος είναι το 8 στο realoem.com ;

Malco την άλλαξες...; 'Εχει κανείς κάποια πληροφορία για το πώς γίνεται η δουλειά ;
Την άλλαξα με καινούρια 160€ διότι δεν εμπιστεύομαι την Μεταχειρισμένη..
 

Nordic

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200R, 2012
Την άλλαξα με καινούρια 160€ διότι δεν εμπιστεύομαι την Μεταχειρισμένη..
Thanks... αυτό προσπαθώ να αποφύγω αλλά ίσως το κομμωτήριο να μην το γλιτώσω γιατί όπως είπε και ο φίλος...

Ότι και να γίνει το μηχανάκι χρειάζεται αντιπροσωπία γιατί η τρίχα θέλει ρεγουλάρισμα...
Υπάρχει όμως και η περίπτωση να θέλει μόνο "ρεγουλάρισμα" και όχι αλλαγή. Διαβάσω στα ξένα πως σε πολλούς το πρόβλημα λύθηκε μόνο με ρεγουλάρισμα (calibration) και αυτό θα κοιτάξω για αρχή.
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Εννοείται πρέπει να γίνει πρώτα calibration.... αν και μπορεί να δουλέψει για μια μέρα και μετά πάλι τα ίδια..
 

kelas22

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Την εχω αλλαξει κ γω μονος αλλα καλα ειναι να αλλαχτει σε συνεργείο με εγκέφαλο γιατι αν δε προγραματιστει σωστα μπορει να δειχνει λαθος..

εμενα συγκεκριμένα πεφτει γρηγορα στισ 2 γραμμες κ με κεινες τις 2 γραμμές κανω 300 χλμ .(ρεζέρβα διχνει σωστα).

Ενημερωτικα, για να βγει πρεπει να βγει η αντλια βενζίνης γιατι το φισακι είναι συνδεμενο εκει πανω. Αλλιώς η ταινια ειναι κουμπωμενη στην εσωτερική πλευρα της ταπας φουλαρισματος..
 
Top Bottom