Αναρρίχηση

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Φτιάχνω το θέμα, για να ρωτήσω αν υπάρχει κόσμος στο φόρουμ, που να ενδιαφέρεται για το άθλημα της
αναρρίχηση. Είτε να κάνει και να έχει εμπειρία είτε να θέλει να γνωρίσει αυτό το άθλημα. Υπάρχει μια προοπτική να μας δείξουν τα πρώτα βήματα ή αν κάποιος είναι πιο προχωρημένος να κάνει αναρρίχηση σε πίστες διαφόρων δυσκολιών και επιπέδων. Αν καταφέρουμε να συντονιστούμε αυτό θα γίνει στην Εύβοια, κοντά στην Κύμη. Δυστυχώς δεν μπορούμε να είμαστε πολύς κόσμος βαριά μέχρι δέκα άτομα. Δεν θα υπάρχει κάποια χρέωση για τη συμμετοχή.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ωραία ιδέα....εγώ τα ύψη τα φοβάμαι, αλλά αν παίξει μάζωξη εκεί γύρω και είναι ρεντι του Ρέις ο Γκάντι, έρχομαι να σας καμαρώσω και φωτογραφησω
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Σαν έφηβος είχα ασχοληθεί με την αναρρίχηση (βουνό αλλά και τεχνητό)για αρκετά χρόνια. Είχα λάβει μέρος και σε αγώνες (διασυλλογικούς και πανελλήνιους). Έχω πολλά χρόνια να κάνω, αλλά θυμάμαι αρκετά σχετικά με ασφάλιση, τεχνικές κλπ. Πλέον το μυαλό μου έχει κρατήσει την τεχνική και θυμάμαι πως πρέπει να κινούμαι στο βράχο, αλλά το σώμα μουλαρωνει...

Sent from my Armor 17 Pro using Tapatalk
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Σαν έφηβος είχα ασχοληθεί με την αναρρίχηση (βουνό αλλά και τεχνητό)για αρκετά χρόνια. Είχα λάβει μέρος και σε αγώνες (διασυλλογικούς και πανελλήνιους). Έχω πολλά χρόνια να κάνω, αλλά θυμάμαι αρκετά σχετικά με ασφάλιση, τεχνικές κλπ. Πλέον το μυαλό μου έχει κρατήσει την τεχνική και θυμάμαι πως πρέπει να κινούμαι στο βράχο, αλλά το σώμα μουλαρωνει...
Πόσα κιλά ήσουνα τότε και πόσα είσαι τώρα;
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Η ερώτηση κλειδί. Τοτε 66 τώρα 82.
Τονίζω αυτά που σε "πονάνε" Στέφανε για να πω ότι με μικρή προσπάθεια τα κιλά γίνονται 73-75 και θα δέσει όμορφα το κορμί με το να επανέλθεις σε γνώριμα μονοπάτια.Για το κέφι σου..

Κάνε κάτι τώρα γιατί όταν μπει το ..ήντα στην ηλικία θα σου φαίνεται ακόμα πιο βαρύ.

Τα λέω σε εσένα για να τα ακούω κι εγώ.
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Πληροφοριακά, η Κάλυμνος είναι δημοφιλής σε όλη την υφήλιο για τα αναρριχιτικά πεδία της. Η αναρρίχηση είναι βασικός λόγος επίσκεψης στην Κάλυμνο, και έχει πεδία όλων των δυνατοτήτων. Και εξαιρετικό φαγητό για αναπλήρωση δυνάμεων.
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Πληροφοριακά, η Κάλυμνος είναι δημοφιλής σε όλη την υφήλιο για τα αναρριχιτικά πεδία της. Η αναρρίχηση είναι βασικός λόγος επίσκεψης στην Κάλυμνο, και έχει πεδία όλων των δυνατοτήτων. Και εξαιρετικό φαγητό για αναπλήρωση δυνάμεων.
Για το φαγητό θα συμφωνήσω..τα χω τιμήσει ολα στην Κάλυμνο..
Τωρα αναρρίχηση δεν πηγα ποτέ για ευνόητους λόγους.


Στάλθηκε από το RMX3572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Τονίζω αυτά που σε "πονάνε" Στέφανε για να πω ότι με μικρή προσπάθεια τα κιλά γίνονται 73-75 και θα δέσει όμορφα το κορμί με το να επανέλθεις σε γνώριμα μονοπάτια.Για το κέφι σου..

Κάνε κάτι τώρα γιατί όταν μπει το ..ήντα στην ηλικία θα σου φαίνεται ακόμα πιο βαρύ.

Τα λέω σε εσένα για να τα ακούω κι εγώ.
Το γνωρίζω και έχω αλλάξει διατροφή και έχω βάλει και το τρέξιμο μέσα σαν άσκηση. Έχω μαζευτεί αρκετά από παλιότερα. Είναι δύσκολο όμως γιατί ενώ ήμουν πάντα αδύνατος μετά από μια ηλικία ο μεταβολισμός δε λειτουργεί όπως παλιά. Ιδανικα αν πέσω κάτω από τα 80 θα κάνω πάρτυ... Τα ακούω αυτά που λες και συμφωνώ, αλλά...

Sent from my Armor 17 Pro using Tapatalk
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
.... μετά από μια ηλικία ο μεταβολισμός δε λειτουργεί όπως παλιά
Αυτό είναι το πρόβλημα όταν μεγαλώνεις. Όταν απορρυθμιστεί ο μεταβολισμός, μετά είσαι καταδικασμένος ή να είσαι παχής ή να είσαι πεινασμένος.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Αυτό είναι το πρόβλημα όταν μεγαλώνεις. Όταν απορρυθμιστεί ο μεταβολισμός, μετά είσαι καταδικασμένος ή να είσαι παχής ή να είσαι πεινασμένος.
Προτιμώ το παχύς!!!!! :ckg:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Εγώ γιατί είμαι παχύς και μονίμως πεινασμένος;
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Εγώ γιατί είμαι παχύς και μονίμως πεινασμένος;
Αν παρουσιάζονται παράλληλα και άλλα προβλήματα υγείας, όπως υψηλή πίεση, χοληστερίνη, ζάχαρο, .... τότε δεν μιλάμε για απορρύθμιση μεταβολισμού αλλά για μεταβολικό σύνδρομο.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Πληροφοριακά, η Κάλυμνος είναι δημοφιλής σε όλη την υφήλιο για τα αναρριχιτικά πεδία της. Η αναρρίχηση είναι βασικός λόγος επίσκεψης στην Κάλυμνο, και έχει πεδία όλων των δυνατοτήτων. Και εξαιρετικό φαγητό για αναπλήρωση δυνάμεων.
Και το Λεωνίδιο την τελευταία 10ετια..
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Βάλε ημερομηνία μέσα στον Οκτώβρη Κωστή, να κάνουμε και χωμάτινο ΣΚ .
 
Top Bottom