Ανοιξιάτικη βόλτα στα Κρητικά βουνά.

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Ανεμογεννήτριες πάνω από την Αγία Βαρβάρα με τους Γιαπωνέζους να έχουν τρελαθεί με το τοπίο και να βγάζουν φωτογραφίες κατά ριπάς..



Μπορείτε να μου εξηγήσετε πώς σκαρφάλωσε εκεί πάνω; :p

 
Τελευταία επεξεργασία:

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Κάποια στιγμή φτάσαμε και στο Δάσος του Ρούβα. Στήσαμε σκηνές και αρχίσαμε να ετοιμάζουμε φαγητό. Όμως το σκοτάδι σιγά σιγά πλησίαζε και σχεδόν όλοι οι endurάδες, οι οποίοι είχαν φτάσει και λίγο νωρίτερα, έπρεπε να φύγουν.

















Ο τρελοendurάς! Πήγαινε τόσο πιο γρήγορα απ'όλους που βγήκε κουνημένος! :p



Και οι φίλοι μου Ben και Laura που σε ένα μήνα στο νησί έκαναν πιο πολλά πράγματα από ότι κάνουν άλλοι σε χρόνια (συμπεριλαμβανομένης ανάβασης στον χιονισμένο Ψηλορείτη).

 
Τελευταία επεξεργασία:

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator






@Markas : "Σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου και δεδομένης της σχετικής υγρασίας του εδάφους και της ατμόσφαιρας, της ενέργειας του υπεδάφους, της μέσης κατανάλωσης ξύλων της εστίας (που είναι ενεργειακά ασφαλώς μεγαλύτερη από την μέση κατανάλωση καυσίμου του θρυλικού F800GS) και της μέσης ώρας βρασμού της αίγας, προβλέπω να τρώμε τα μακαρόνια κατά τις 9μιση το βράδυ" :D :D

 
Τελευταία επεξεργασία:

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Ο κάτω μαχαλάς με τα παιδιά που είχαν έρθει από την προηγούμενη μέρα (κουνημένη...)













 
Τελευταία επεξεργασία:

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Αυτά που ακολούθησαν μέχρι τις επόμενες φωτογραφίες γνωστά και όχι ευχάριστα. Πού όρεξη για φωτογραφίες.. Η μηχανή ξαναβγήκε στο πάσο του Καλλικράτη.

















Και στο χωριό Βρύσες που σταματήσαμε για φαγητό. Εδώ πήραμε και το τελικό "ΟΚ" από τον Παύλο να συνεχίσουμε και να μην επιστρέψουμε στο Ηράκλειο.



 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom