Ανοιξιάτικη κατ' αυλακιώτικη μάζωξη 12/13/14 Μαϊου

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Ο Θανάσης είναι ο ibar της Κορίνθου;
Και την άλλη φορά τα ίδια
Ακριβώς ετσι
Δυστηχως είμαστε όμηροι τους... :brr:
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
θα παει κανεις απο Αθηνα σαββατο??να παμε παρεα?
Εχει καράβι από Λαύριο νομίζω.. :ha

μην ακους τους πυργιωτες :cool:
Είπε ο ανηψιος του Νώε.. :UH:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μην το εμπιστεύεσαι αυτό.
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
μην ακους τους πυργιωτες :cool:
Όλοι ξέρουμε ότι αυτοί οι μαθητευόμενοι μάγοι, σαμανοι, κατά φαντασία μετεωρολόγοι δεν μπορούν να προβλέψουν με ασφάλεια ούτε τον καιρό της επομένης μέρας, θέλεις να δώσουμε βάση στην πρόβλεψη που κάνουν 5 μέρες μετα? Θα πνιγούν τα ψάρια στη θάλασσα από τα γέλια.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Όλοι ξέρουμε ότι αυτοί οι μαθητευόμενοι μάγοι, σαμανοι, κατά φαντασία μετεωρολόγοι δεν μπορούν να προβλέψουν με ασφάλεια ούτε τον καιρό της επομένης μέρας, θέλεις να δώσουμε βάση στην πρόβλεψη που κάνουν 5 μέρες μετα? Θα πνιγούν τα ψάρια στη θάλασσα από τα γέλια.
Έτσι!!!
Εδώ δεν την πετυχαίνουν την πρόγνωση, άλλοι και άλλοι, με μηχανήματα που υποτίθεται ότι δουλεύουν!!!! :ha
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Εγώ μόνο Αρναούτογλου γλιέπω.
Ο άνθρωπος είναι επιστήμονας ,χωρίς φανφάρες και λοιπές μλκιες
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αν μιλήσετε με μετεωρολόγους θα σας πουν ότι η βροχή είναι το δυσκολότερο φαινόμενο για πρόβλεψη, ιδιαίτερα τους καλοκαιρινούς μήνες.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εγώ εμπιστευομουν μόνο την Πετρούλα αλλά αποσύρθηκε από τον κλάδο...
Με τόσες φορές που τελείωσε αποφάσισε να αλλάξει επάγγελμα.
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Αν μιλήσετε με μετεωρολόγους θα σας πουν ότι η βροχή είναι το δυσκολότερο φαινόμενο για πρόβλεψη, ιδιαίτερα τους καλοκαιρινούς μήνες.
Συμφωνούμε απολύτως.
Αλλά αυτομάτως γενάτε το ερώτημα, αφού ρε φίλε δεν μπορείς να κάνεις την πρόβλεψη, γιατί είναι δύσκολη, γιατί τα καιρικά φαινόμενα είναι ευμετάβλητα, απρόβλεπτα, αλλοπρόσαλλά, αδιευκρίνιστα, γιατί είναι ανάδρομος ο έρμης με ωροσκόπο κάμπια κλπ.
Εσύ γιατί επιμένεις να βγαίνεις να λες την π@π@ρι@ σου και να μου χαλάς τη βόλτα προβλέποντας λοιμούς σεισμούς και καταποντισμούς ενώ έχει ντάλα ήλιο μεσημέρι? Γιατί? Γιατί κουκλίτσα μου δεν πας να βρεις να κάνεις μια δουλειά να δουλέψεις και εσύ όπως όλος ο κόσμος, αντί να κάθεσαι να ρίχνεις τα ζάρια και να μου λες 6αρες θα έχει ήλιο, ντορτια αν δεν έχει ήλιο θα βρέχει, διπλες αν δεν το πάει για βροχή μάλλον θα χιονίσει μπας και δούμε άσπρη μέρα. Γιατί παίζεις με τα νεύρα μου? Γιατί?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Συμφωνούμε απολύτως.
Αλλά αυτομάτως γενάτε το ερώτημα, αφού ρε φίλε δεν μπορείς να κάνεις την πρόβλεψη, γιατί είναι δύσκολη, γιατί τα καιρικά φαινόμενα είναι ευμετάβλητα, απρόβλεπτα, αλλοπρόσαλλά, αδιευκρίνιστα, γιατί είναι ανάδρομος ο έρμης με ωροσκόπο κάμπια κλπ.
Εσύ γιατί επιμένεις να βγαίνεις να λες την π@π@ρι@ σου και να μου χαλάς τη βόλτα προβλέποντας λοιμούς σεισμούς και καταποντισμούς ενώ έχει ντάλα ήλιο μεσημέρι? Γιατί? Γιατί κουκλίτσα μου δεν πας να βρεις να κάνεις μια δουλειά να δουλέψεις και εσύ όπως όλος ο κόσμος, αντί να κάθεσαι να ρίχνεις τα ζάρια και να μου λες 6αρες θα έχει ήλιο, ντορτια αν δεν έχει ήλιο θα βρέχει, διπλες αν δεν το πάει για βροχή μάλλον θα χιονίσει μπας και δούμε άσπρη μέρα. Γιατί παίζεις με τα νεύρα μου? Γιατί?
Γιατί πρέπει να κάνουν μια πρόβλεψη Θωμά, δε γίνεται διαφορετικά.

Εγώ πλέον οποια πληροφόρηση παίρνω για τον καιρό, η οποία μου χρησιμεύει και στη δουλειά, παίρνω στοιχεία από ξεχωριστά μετεωρολογικά μοντέλα υψηλής ανάλυσης όπως το γερμανικό ICON το οποίο έχω παρατηρήσει ότι είναι κάπως πιο ακριβές σε σχέση με το ευρωπαϊκό ή το αμερικάνικο μοντέλο.
 
Top Bottom