Ανταποδοτικη προμεταADVTROPHYSTRES βολτα απο χώμα κ άσφαλτο με τις γυναίκες (κορες η γιους) τα ομορφότερα κ σημαντικότερα πρόσωπα της ζωης μας.

Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Η βόλτα αυτή είναι η δεύτερη απόπειρα στο να κάνω μια μικρή ξενάγηση στον τόπο μου σε φίλους.
Την πρώτη κ χειμερινή φορά δεν ακολούθησα τελικά γιατί αρρώστησε η μικρή,η βόλτα έγινε απο τους υπόλοιπους μονο ασφαλτινη κ πέρασαν όμορφα.
Ο KosmasKLE μέτα απο ποσταρισμα του μου έδωσε το ερέθισμα για να ξανακάνουμε την βολτα στην καλοκαιρινή της έκδοση κ για αυτό θα γίνει αρχες Ιουλίου οπως τον βολεύει.

Προσωπικά χρωστάω απο τότε στην γυναίκα μου την διαδρομή της στοιχειωμένης που θέλει να δει.

Όμως το θέμα είναι να βρεθούμε,είτε απο χωμα κ άσφαλτο,είτε μόνο απο άσφαλτο.

Θα μου άρεσε κ απο χώμα αλλα αυτό είναι θέμα καθαρά του συνεπιβάτη του καθενός.
Αν υπάρχει συμμετοχή θα παμε.
Μεγάλα παιδιά είμαστε νομίζω οτι ο καθένας μπορεί να κρίνει για πάρτη του τι γουστάρει.
Η διαδρομή είναι σχετικά εύκολη χωρίς κάτι ιδιαίτερα δύσκολο,την έχω κάνει κ με άσφαλτινα λάστιχα,όμως το θέμα είναι πόσο διατεθειμένος ειναι κάποιος να τα βάλει στις πέτρες,επίσης στάνταρ δεν θα έχει την καλύτερη συμπεριφορά με κάποιον που έχει χωμάτινα
Δεν θα βάλω εντουρομποτες προσωπικα.
Σκαρτα 20χιλιόμετρα χώμα θα κάνουμε.

Πως οταν ρωτας καποιον για την παραλία τάδε καλα πάω?

-Απαντα ο ντόπιος ολο ευθεία απο τον χωματόδρομο.

-Είναι καλος ο δρομος

-Ναι περπατιεται άνετα

-Ειναι μακριά?

-Με αμαξι 20 λεπτά αλλα εσείς με την μηχανή σε 10 λεπτά θα κάνετε μπάνιο.

-Δεν έχει αλλο δρόμο?

Έχει αλλα πολλές στροφές κ επικίνδυνος,ασε που πρέπει να γυρίσεις πίσω κανα 2ωρο απόσταση.


Τελικά βλαστημας την ωρα που τον ρωτησες εχεις φάει 2 ωρες κροκαλα νεροφαγωματα εχεις πεσει 3 φορές σε κυνήγησαν σκυλιά κ οταν φτάνεις βλέπεις στριταδες κ σκουτερακια στην παράταξη κ πινακιδα που λέει 8 χιλιόμετρα απο το χωριό του ντόπιου που ρώτησες. :D


Το πλάνο είναι να περάσουμε δίπλα απο το ρήγμα του 81 κ να φτάσουμε στον κόλπο του Καλαμακιου για μπάνιο,εκεί συχναζω με την φαμίλια,θα πρέπει να έχουμε κανονίσει για νερό.

Οι ασφαλτινοι θα το πατήσετε το χώμα εκεί,2 χιλιόμετρα περίπου πανεύκολο,κατεβαίνουν κ κούρσες χωρίς πρόβλημα.

Θα πάμε Λιβαδοστρα,οι μεν απο άσφαλτο απο μια όμορφη διαδρομή οι δε απο χωμα μέσω στοιχειωμένης απο εξίσου όμορφη διαδρομή.

Φαγητό η Άγιο Βασίλη Η Λιβαδοστρα σε μαγαζι με εξαιρετική θέα.
Καλο φαγητο κ τα δύο.

Ανάλογος την φορά που θα βολταρουμε θα αραξουμε .

Θα έλεγα να είμαστε παραλία σχετικά νωρίς για πρωινό μπανακι,να έχουμε την μέρα μπροστά μας.

Ημερομηνία την καθορίζουμε σύντομα.
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
Αγαπητέ χώμα και δικαβαλο δεν πάει...άσε πού άμα φάμε καμία σαβουρα θα πάμε για μαλλί και θά βγούμε κουρεμένοι...
Έχω καιρό να πάω στην κυρά Κούλα...!!!
Μέχρι και μπερεδάκιας έμαθε για την βόλτα αυτή και ανέβασε ένα βίντεο για να μας πει με την γυναίκα του κάποια tips για το δικάβαλο στο χώμα:

 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Αν κατσει Σαββατο, μεσα, για λιγο.
Εχουμε κανονισει για Salaminiacs 4/7, αλλα ολα ειναι ατμος, οπως ελεγαν και σε μια ταινια. :inlove:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Τι είναι το "Salaminiacs"?????
Κάτι τρελοί που μαζεύονται στο ένα και μοναδικό βουνό της Σαλαμίνας και κάνουν enduro
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μάλλον άγνωστος, συνονόματε! Ηπειρώτης :)
Θα σε δω......συντροχε και ελπίζω να είσαι αυτός που ψάχνω !!!!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08

  1. Πόσο τρελοί;
  2. Πόσο σκληρό εντούρο; (XR φάση ή Husqvarna 2T φάση?)
HAWK_46 για πες στο παλικάρι, μέχρι ποιο σημείο φτάνει η τρέλα?
 
Top Bottom