Αντιμετώπιση Συζύγων vs Εκδρομών

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Όταν φεύγω το στομα της στάζει μέλι και ευχές............η επιστροφή μου από ταξίδι είναι ένας Γολγοθάς ............

...........μονο αυτός που έχει Πόντια γυναίκα ....... με καταλαβαίνει !!!!!!
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Όταν φεύγω το στομα της στάζει μέλι και ευχές............η επιστροφή μου από ταξίδι είναι ένας Γολγοθάς ............

...........μονο αυτός που έχει Πόντια γυναίκα ....... με καταλαβαίνει !!!!!!
:laugh::laugh::laugh: Εγραψες ελιωσα χαχαχα
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Καλημέρα στην παρέα!! Η παροιμία λέει το γαιδούρι όπως το μάθεις πάει!! Όταν μας γνώρισαν δεν είχαμε μότο....:biker:......τότε τούς κάναμε εντύπωση !!!
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Όταν φεύγω το στομα της στάζει μέλι και ευχές............η επιστροφή μου από ταξίδι είναι ένας Γολγοθάς ............

...........μονο αυτός που έχει Πόντια γυναίκα ....... με καταλαβαίνει !!!!!!
Μην το λες.Και μεις που εχουμε Ηπειρωτησες σε καταλαβαινουμε.

Το πρωτο πραγμα που μου ηρθε στο μυαλο οταν ειδα το συγκεκριμενο θεμα,ητανε το γνωστο ανεκδοτο.

Ξεκιναει να παει ο Ανθρωπος στην εφορια να διακανονισει το χρεος του,ξυρισμενος,καλοντυμενος κλπ,κλπ.Στο ασανσερ βρισκει τον γειτονα.
Που πας ρε με τετοια εμφανιση.Θα σε δουνε ετσι,θα υποθεσουνε οτι στεκεσε καλα οικονομικα και θα σε πατησουνε απο κατω.

Δεν το πολυσκεφτεται,ξαναμπαινει στο σπιτι,βαζει το γαμπριατικο κουστουμι με τα τριμενα μανικια,του ερχοτανε σαν βαφτιστικο,ανακατεβει τα μαλλια του και ξανα στο ασανσερ.Η μανα του αυτη τη φορα,αυτη τη φορα απ εξω.Τον κοιταζει απο πανω μεχρι κατω με απορια.Μολις της εξηγει ο Ανθρωπος το σκοπο του πεφτει κατω απο τα γελια.
Παλικαρι μου θα σου πω κατι και να το θυμασαι καλα,"οτι και να κανεις το φ@μησι δεν το γλυτωνεις"
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Θέλει σχέδιο....για να πετύχεις ...

Καταρχήν πρέπει ....
Καλημερα και ακουστε τον παλιο....
:UH:
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!ΑΛΕΡΤ!!!Να παρακαλεσω τετοιες κουβεντες και προτασεις ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ...:eek::eek:
Ας σενιαρουμε ενα ΠΜ Ομαδικο ρε παιδια να τα πουμε εκει...βλεπουν και γυναικεεεεεεες ΣΥΡΜΑΑΑΑΑΑ ΣΥΡΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...:pointu:
 

moonwalker

Μέλος
Όνομα
ΝΙΚΟΣ
Μοτό
BMW R1150SM, BMW K1200R, KTM 620
Κυριακάτικες πρωινές βόλτες με μηχανή, χωρίς αυτήν και ηχεία δαπέδου στο σαλόνι της έχουν μηδενικό WAF (wifeacceptancefactor).


Το WAF είναι καλό να αξιολογείται πάντοτε και να μην το υποτιμάμε γιατί ο εχθρός:disgust: εμμμ οι γυναικούλες μας οι γλυκιές … πότε δεν ξεχνούν αυτό που αυτές θεωρούν λάθος μας ή βλακεία μας.


Αυτά τα ολίγα από έναν παλιό :UH:
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Γυναίκα ιδεατή !!!!
Τον τελευταιο καιρο σε βλεπω πρέσαριζμενο!!
και πεσμένο γενικως !!!
Δε παίρνεις την μηχανή να πας καμια βόλτα ,να παρεις καθαρό αέρα και να μου ρθεις ανανεωμένος !!
Εσείς οι άντρες το εχετε ανάγκη αυτο
Το βραδυ που θα γυρίσεις θα σου εχω ετοιμο το μπάνιο τα παιδιά θα κοιμούνται .............
Ετσι έπρεπε να ηταν !!!!!!
xa xa xa σωστος!:friendship:
 

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Επίσης μια καλή αντιμετώπιση το προηγούμενο Σκ παίρνεις οικογένεια και πας μια καλή βόλτα βγάζεις και τη γυναίκα για φαγητό ή τις μαγειρεύεις, έχεις και τα παιδιά εσύ σε όλες τις δραστηριότητες και την ύστατη ώρα και στιγμή πετάς το τζόκερ
για την αντρική εκδρομή υποσχόμενος όμως ότι το επόμενο θα ξαναπάς με την οικογένεια όπου θέλουν.......
 

THANOSG

Μέλος
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Όνομα
Θάνος
Μοτό
K1200GT
παραλλαγή ενέκδοτου που κυκλοφορεί,

4 μηχανόβιοι πηγαίνουν βόλτα και στην πρώτη στάση για τσιγάρο διηγούνται πως κατάφερε ο καθένας και έπεισε την γυναίκα του να φύγει
Γιώργος-εγώ φιλαράκια έβαψα όλο το σπίτι την προηγούμενη βδομάδα
Νίκος- εγώ έπλενα τα πιάτα και καθάριζα το σπίτι εδώ και 10 μέρες
Γιάννης- εγώ της άφησα 200ε για ψώνια
Λάκης- εγώ ξύπνησα 5 η ώρα το πρωί και ρώτησα << γυναίκα θα κάνουμε σέξ ή να πάω βόλτα? Γυναίκα- Πάρε και τα αδιάβροχα μαζί σου μην βρέξει!!!!!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πραγματικά στεναχωριέμαι όταν βλέπω ανθρώπους που καταπιέζονται σε μια σχέση.

Υποχρεώνονται να κάνουν συμβιβασμούς στη ζωή τους, να καταπιέσουν τα θέλω τους, όχι για λόγους σοβαρούς (υγείας, έλλειψη χρημάτων κλπ) αλλά επειδή μια γυναίκα αποφασίζει να τους βάλει αυστηρά-συγκεκριμένα όρια!

Πρώτα πρέπει να κοιτάξουμε αν φταίμε εμείς..

-Είμαστε καλοί στη σχέση μας?
-Προσφέρουμε συναισθηματικά και πρακτικά αυτά που μπορούμε?
-βοηθάμε στο σπίτι και στην καθημερινότητα?
-Δείχνουμε πως νοιαζόμαστε και ενδιαφερομαστε καθημερινά για τον άλλον?
-Έχουμε κοντά τα παιδιά μας και τους δείχνουμε την αγάπη μας και ασχολούμαστε μαζί τους?

Αν τα κάνουμε όλα αυτά και η γυναίκα μας μας καταπιέζει, γκρινιάζει και βάζει μόνο εμπόδια σε πράγματα που μας δίνουν χαρές ατομικά τότε διαλέξαμε ΛΑΘΟΣ γυναίκα. Είναι τόσο απλό.

Ήταν τόσο μεγάλος ο έρωτας και στραβωθηκαμε?? Μπορεί..

Όποιος μπορεί ας το διορθώσει.

Όποιος όμως δεν προσφέρει τίποτα ή σχεδόν τίποτα στο σπίτι του και στην οικογένεια του, ας μην περιμένει κορόιδο γυναίκα να τον υπηρετεί. Είναι λίγες πλεον αυτες.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
... το θεμα λυνεται αν σε βρει ετσι χυμα απο την αρχη και ξεκαθαρισεις οτι θελεις και τον χρονο σου και τα θελω σου οπως και εκεινη φυσικα...με σεβασμο και αμοιβαιες υποχωρησεις...
Ακριβώς αυτό ,με μόνη μου διαφοροποίηση στο "χύμα".
Το να γουστάρεις πολύ την μοτοσυκλέτα κ την μοτο-κίνηση ,δεν σημαίνει οτι πρέπει απαραίτητα να είσαι κ "χύμα" στις υπόλοιπες προεκτάσεις της ζωής σου.

Στο θέμα: Υπάρχουν κ θα υπάρχουν πολλές γυναίκες ,οι οποίες μετά τον γάμο θέλουν να οδηγήσουν την καθημερινότητά τους πρός μια συγκεκριμένη κατάσταση ,κι έχουν στο πίσω μέρος του μυαλού τους το "θα τον στρώσω".
Εγκειται λοιπόν στον καθένα να βάλει τα όριά του ,να τα ξεκαθαρίσει ,και να μην δεχτεί να εγκαταλείψει κάτι σημαντικό ,που του δίνει ανάσα.

Βασικά υπάρχουν 3 κατηγορίες ανδρών.
1.Αυτοί που γουστάρουν να καβαλάνε μοτοσυκλέτες ,και ανασσαίνουν κ ανανεώνονται μέσω του riding.
2.Αυτοί που τις καβαλάνε για φιγούρα ,ή απο ανάγκη μεταφορικού μέσου για την πόλη.
3.Αυτοί που δεν καβαλάνε μοτοσυκλέτες ,είτε γιατί φοβούνται ,είτε γιατί το θεωρούν ταλαιπώρια.

Οι 2 & 3 ,είναι πολύ εύκολο να δεχτούν να μην ξανακαβαλήσουν ποτέ ξανά ,σαν αποδοχή της εξέλιξής τους μέσα σ'ένα γάμο (οικογενειακές-εργασιακές-οικονομικές-κοινωνικές υποχρεώσεις)

Οι 1 όμως ,θα πάν στην "εκκλησιά καβάλα" ,κ διακοπές 2 κάβαλοι κ 3βάλιτσοι.
Ακόμα κι αν κάποια στιγμη μελλοντική (κακώς) προσπαθήσουν να μην καβαλάνε πιά ,λόγω γκρίνιας-πίεσης ,γρήγορα θα μείνουν απο "ανάσα" ,οπότε ενστικτωδώς θα θελήσουν να "ανασάνουν¨ξανά.
Είναι θέμα ψυχολογικής επιβίωσης.
Γι'αυτό κ θα κάνουν ότι χρειαστεί ,ωστε ο μοτοσυκλετισμός στην ζωή τους να θεωρηθεί αυτονόητος κ να τύχει αποδοχής απο την οικογένειά τους.

Αυτό το τελευταίο βέβαια ,καλό θα είναι να γίνει εξ'αρχής.
Κοινώς: "αμα δεν ταιριάζουμε......δεν συμπεθεριάζουμε"




Και αν της αρέσουν κι εκείνης οι Μοτο και θέλει να έρχεται μαζί;
Μα ,πιθανά ,ήταν κι αυτός άλλος ένας λόγος ,που κόλλησε τη ζωή της με την δική σου.
Γιατί είχε τα ίδια γούστα με σένα.
Κι αν συνεχίζει να τα έχει με την πάροδο των χρόνων ,τότε θα πρέπει να είσαι χαρούμενος κ να νιώθεις τυχερός.
Και αυτονόητα θα πρέπει να γουστάρεις που βολτάρετε κ ταξιδεύετε ακόμα παρέα.

Στην δική μου περίπτωση ,η κυραΜάρω γούσταρε κ γουστάρει τα μοτο-ταξίδια.
Στις όποιες ασφάλτινες εξορμήσεις ,είναι σχεδόν πάντα στη σέλα μαζί μου.
Κι όταν για κάποιους λόγους δεν είναι ,νιώθω ένα κενό.

Με τις χωματάδες έχουμε ένα θέμα ,γιατί τις περισσότερες φορές το 2κάβαλο είναι δύσκολο έως επικίνδυνο.
Απο τότε που έμπλεξα με τα χώματα την έχω αφήσει μόνη πίσω στο σπίτι αρκετά Σ , Κ , ή κ' ΣΚ ,κατανοώντας την όποια ,πιθανή ,θεμιτή ,αλλά κ' βουβή "δυσαρέσκειά" της.
Κατανοεί όμως κι εκείνη την ανάγκη μου ,κ προσπαθεί να μην μου δείχνει κάτι αρνητικό.
Απο την μεριά μου κι εγώ το εκτιμώ ,κ προσπαθώ να λειτουργώ Α Ν Τ Α Π Ο Δ Ω Τ Ι Κ Α ,που λέει κι ο φίλος gsmaniac.;)
 

giannis_transalp

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
giannis
Μοτό
transalp 650 model 2001
χεχε, ωραίο θέμα μάγκες. Η αλήθεια είναι πως εμείς φτιαχτηκαμε για βόλτες, ενώ αυτές για γκρίνια.
Οι επιστήμονες λενε ότι, οι δυνατές κραυγές και η επιθετικότητα είναι κοινό χαρακτηριστικό των θηλυκών πρωτευόντων, και χρησιμοποιείται όταν νιώθουν ότι το αρσενικό δείχνει αδιαφορία προς αυτές και τα τέκνα τους, ή οταν εκδηλώνει ενδιαφέρον για άλλο θηλυκό. Είναι η άμυνα τους για να κρατήσουν την οικογένεια ενωμένη.
ΟΜΩΣ...στην περίπτωσή μας, επειδή τα αρσενικά στην εποχή μας, αφιερώνουν πολύ χρόνο για την οικογένεια σε σχέση με άλλες γενειές και σε σχέση με το ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ, οποιαδήποτε απόκλιση έστω ενός λεπτού απο το ΔΕΔΟΜΕΝΟ χρονο που αφιερωνουμε σε αυτες θεωρείται κίνδυνος και προκαλείται η γνωστή σε όλους μας αντίδραση ..
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Λοιπόν ακούστε και αισθανθείτε και αυτο !!!
Ολες οι γυναίκες θέλουν να αλλάξουν τους αντρες,να τους φέρουν στα μέτρα τους !!!!!
Μόλις τους φέρουν!!!μετα απο λιγο καιρο τους κοπανάνε ....πως έγινες ετσι ....σε εχει φάει ο καναπές .....!!!
Λοιπόν !!!ο άντρας ειναι ο κυνηγός για την επιβίωση της οικογενειας,και σαν τέτοιος πρεπει να περνάει αρκετό χρονο έξω για να μην χάνει τα ένστικτα και να υπαρχει ουσιαστική!!!!
Ισορροπία !!!!!στο σπιτι!!!!
Αυτο ειναι περασμένο στο dna του απο καταβολής του
Έπειτα μην ξεχνάτε το βασικό και κλείνω
Οταν φεύγει καποιος ανθρωπος για το μεγαλο ταξιδι....παντα λένε ΠΟΙΟΣ !!!!!! έφυγε !!!!!!
Αυτα και να πηγαίνετε όπου θέλετε αν το μεσα σας το λεει !!!!!!!!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λοιπόν ακούστε και αισθανθείτε και αυτο !!!
Ολες οι γυναίκες θέλουν να αλλάξουν τους αντρες,να τους φέρουν στα μέτρα τους !!!!!
Μόλις τους φέρουν!!!μετα απο λιγο καιρο τους κοπανάνε ....πως έγινες ετσι ....σε εχει φάει ο καναπές .....!!!
Λοιπόν !!!ο άντρας ειναι ο κυνηγός για την επιβίωση της οικογενειας,και σαν τέτοιος πρεπει να περνάει αρκετό χρονο έξω για να μην χάνει τα ένστικτα και να υπαρχει ουσιαστική!!!!
Ισορροπία !!!!!στο σπιτι!!!!
Αυτο ειναι περασμένο στο dna του απο καταβολής του
Έπειτα μην ξεχνάτε το βασικό και κλείνω
Οταν φεύγει καποιος ανθρωπος για το μεγαλο ταξιδι....παντα λένε ΠΟΙΟΣ !!!!!! έφυγε !!!!!!
Αυτα και να πηγαίνετε όπου θέλετε αν το μεσα σας το λεει !!!!!!!!!!!
Όλα αυτά τα σκέφτεσαι όταν έχεις σίδερο ή όταν πλένεις πιάτα? ????:friend:
 
Top Bottom