Απίστευτη εξέλιξη στην ληστεία της τράπεζας στο Ναύπλιο

Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Η τολμηρή κίνηση ενός πολίτη που είδε τους δράστες να κατεβαίνουν από την μηχανή μεγάλου κυβισμού με κουκούλες, ώθησε τους δράστες να εγκαταλείψουν την ληστεία άρον άρον.

Συμφωνα με πληροφορίες λοιπόν, ένας πολίτης που τους είδε να κατεβαίνουν με τις κουκούλες από την μηχανή και κατάλαβε ότι πρόκειται για ληστεία, τόλμησε και πήρε τα κλειδιά της μηχανής που είχαν αφήσει αναμμένη για την διαφυγή τους οι δράστες.

Αντιλαμβανόμενοι οι δράστες από το εσωτερικό της τράπεζας το συμβάν, καθώς περίμεναν την χρονοκαθυστέρηση του χρηματοκιβωτίου, αναγκάστηκαν να εγκαταλείψουν την προσπαθεια και να διαφύγουν στον ψαρομαχαλά προκειμένου να επιβιβαστούν σε αυτοκίνητο που τους περίμενε συνεργός τους.

Εκεί εντοπίστηκαν από δυνάμεις της ΔΙΑΣ που είχαν κινητοποιηθεί και συνέλαβαν τους δράστες, τους οποίους τους έχουν προσαγάγει στην Αστυνομική Διεύθυνση.

Επίσης σύμφωνα με πληροφορίες, η μηχανή ειναι κλεμμένη από τον Μάρτιο από την Αθήνα και οι τρεις συλληφθέντες είναι Ρωσοπόντιοι στην καταγωγή.


Από εδώ: http://www.argolikeseidhseis.gr/2014/07/blog-post_6016.html

Το δικό μου σχόλιο είναι πως άμα κάποτε αποφασίσει ο "πολίτης" να κάνει κάτι, μπορεί να κάνει πολλά. Εδώ για παράδειγμα, και μια ληστεία αποτράπηκε, και οι ληστές πιάστηκαν, και μια κλεμμένη μηχανή θα επιστρέψει στον ιδιοκτήτη της. Και όλα αυτά με μια απλή κίνηση αφαίρεσης κλειδιών.
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Οι συγγενείς του μακαρίτη στην Πάρο μάλλον θα έχουν άλλη άποψη...:(

Αν υπήρχε ένας να φυλάει την μηχανή ίσως να μιλούσαμε για νέα τραγωδία σήμερα....
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Οι συγγενείς του μακαρίτη στην Πάρο μάλλον θα έχουν άλλη άποψη...:(

Αν υπήρχε ένας να φυλάει την μηχανή ίσως να μιλούσαμε για νέα τραγωδία σήμερα....
Εγω λεω οτι πριν παει να παρει τα κλειδια τσεκαρε πολυ καλα τι παιζει.
Και οτι οταν ο Ελληνας εχει εμπνευση οι αλλοι πρεπει να κρυβονται.
 

Koive k9

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Panos
Μοτό
Bmw , vespa
Δυστηχως στου έλληνα μόνο την έμπνευση επιτρέπουν πια...
 

lempoi

Μέλος
Όνομα
πανος
Μοτό
GS1200ADV
Τώρα πώς τη μ@@@@@α την βάφτισαν

έμπνευση.... Ένας αλαχ ξέρει!!!
Έπαιξε κορώνα γράμματα τη δική του ζωή αλλά και άλλων ανθρώπων, μόνο και μόνο γιατί??? Για να σώσει την «αγαπημένη του... ΤΡΆΠΕΖΑ.
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Ρε παιδιά, διαβάστε λίιιιιιιιιιιγο καλύτερα. "Αντιλαμβανόμενοι οι δράστες από το εσωτερικό της τράπεζας το συμβάν, καθώς περίμεναν την χρονοκαθυστέρηση του χρηματοκιβωτίου, αναγκάστηκαν να εγκαταλείψουν την προσπαθεια..............."

Ο άνθρωπος τους είδε να κατεβαίνουν από την μηχανή με κουκούλες και να μπαίνουν στην τράπεζα, και όταν αυτοί μπήκαν μέσα, τότε τους πήρε τα κλειδιά. Όσοι έχουν πάει σε τράπεζα, γνωρίζουν πως ακόμα και να τον έβλεπαν δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα μιας και υπάρχουν διπλές πόρτες με χρονοκαθυστέρηση.
 

zandesiro

3MA owner.
Περιοχή
Πολυγυρος Χαλκιδικης
Όνομα
zandesiro
Μοτό
ΧΤ600Ε,Typhoon 50,ST1300A
Αμα βγουν απο την ψειρου πες του αυτουνου που πηρε τα κλειδια να παει να κρυφτει....Θα τον βρουν για του πουν "ευχαριστω" που τους εστειλε "μεσα".

Στάλθηκε από το GT-S5360 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τώρα πώς τη μ@@@@@α την βάφτισαν

έμπνευση.... Ένας αλαχ ξέρει!!!
Έπαιξε κορώνα γράμματα τη δική του ζωή αλλά και άλλων ανθρώπων, μόνο και μόνο γιατί??? Για να σώσει την «αγαπημένη του... ΤΡΆΠΕΖΑ.
Αμα βγουν απο την ψειρου πες του αυτουνου που πηρε τα κλειδια να παει να κρυφτει....Θα τον βρουν για του πουν "ευχαριστω" που τους εστειλε "μεσα".

Στάλθηκε από το GT-S5360 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Οι συγγενείς του μακαρίτη στην Πάρο μάλλον θα έχουν άλλη άποψη...:(

Αν υπήρχε ένας να φυλάει την μηχανή ίσως να μιλούσαμε για νέα τραγωδία σήμερα....

Δεν έχετε άδικο.....
Προσωπικά θα έκανα ό,τι και ο φίλος, αν είχα την ευκαιρία κάποτε!
Το έχω ορκιστεί το 1994 που μου έκλεψαν το αυτοκίνητο.
Και πάλι λέω ότι εσείς δεν έχετε άδικο.
Όμως, αυτή στάση είναι που εκμεταλλεύονται οι λωποδύτες!!!! Σήμερα η Τράπεζα (που καθόλου δεν την αγαπώ), αύριο η μηχανή μου, το αυτοκίνητό σου, το σπίτι του κλπ.....
 

lempoi

Μέλος
Όνομα
πανος
Μοτό
GS1200ADV
Αυτά Θοδωρή μου, κινδυνεύουν περισσότερο, απ τους 《νομιμους》....κλεφτες!!!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Κι εδώ δίκιο έχεις Παναγιώτη.
Αλλά με κλέφτες κλπ, έχω απωθημένα....
Ουέ σ' όποιον "τσιμπήσω", αν μ' αξιώσει ο Θεός.
 

zandesiro

3MA owner.
Περιοχή
Πολυγυρος Χαλκιδικης
Όνομα
zandesiro
Μοτό
ΧΤ600Ε,Typhoon 50,ST1300A
Δεν έχετε άδικο.....
Προσωπικά θα έκανα ό,τι και ο φίλος, αν είχα την ευκαιρία κάποτε!
Το έχω ορκιστεί το 1994 που μου έκλεψαν το αυτοκίνητο.
Και πάλι λέω ότι εσείς δεν έχετε άδικο.
Όμως, αυτή στάση είναι που εκμεταλλεύονται οι λωποδύτες!!!! Σήμερα η Τράπεζα (που καθόλου δεν την αγαπώ), αύριο η μηχανή μου, το αυτοκίνητό σου, το σπίτι του κλπ.....
Εσυ παιξτο ηρωας για ενα κομματι σιδερο η ακομα για μερικα χαρτια....Αλλοι θα κλαινε...


Ολοι μεγαλοι και τρανοι το παιζουμε αλλα αμα βγαλει ο αλλος το κουμπουρι παγωνουμε η αμα το θες,τα κανεις και απανω σου...
Ασε μας τωρα με τους ηρωισμους,εκτος και αν εχεις και εσυ κανα σιδερικο και εισαι ετοιμος να παιξεις την ζωη σου 50-50..

Τοτε παω πασο...
Η αν εισαι αστυνομικος οποτε εχεις μια εκπαιδευση για τετοιες καταστασεις..
 
Τελευταία επεξεργασία:

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Θεωρώ πως ο συγκεκριμένος άνθρωπος εκείνη τη στιγμή δεν σκέφτηκε τι "σώζει" (στην προκημένη περίπτωση μια τράπεζα στην οποία πολύ πιθανό να χρωστάει και ο ίδιος λεφτά). Υποθέτω πως σκέφτηκε απλά το "σωστό" σύμφωνα με την δική του ηθική.
Το μόνο εύκολο είναι να πλέξει ο καθένας μας σενάρια για να κρίνει την πράξη αυτή. Κάλιστα λοιπόν θα μπορούσε λόγο της χρονοκαθυστέρισης να προλάβει να φτάσει η αστυνομία και τελικά οι ληστές να πάρουν όμηρο έναν πελάτη της τράπεζας ο οποίος θα έπεφτε νεκρός από την ανταλλαγή πυρών!
και πάει λέγοντας.......

Σωστή ή λάθος η κίνησή του οδήγησε τους ληστές σε φυγή.
Σωστή η λάθος η κίνησή του... ήθελε @@ για να την κάνει. Και αν κάποιοι την "έμπνευση" την ονομάζουν "μ@@@κια" κάλιστα μπορούμε να πούμε πως και η παθητικότητα σε όσα μας πειράζουν, θήγουν, προσβάλουν κτλ είναι ο νέος τρόπος ζωής. Μακρυά από τον κώλο μας και ας είναι και στα 5 εκατοστά!!! Ζήτω η πάρτι μου.
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Θεωρώ πως ο συγκεκριμένος άνθρωπος εκείνη τη στιγμή δεν σκέφτηκε τι "σώζει" (στην προκημένη περίπτωση μια τράπεζα στην οποία πολύ πιθανό να χρωστάει και ο ίδιος λεφτά). Υποθέτω πως σκέφτηκε απλά το "σωστό" σύμφωνα με την δική του ηθική.
Το μόνο εύκολο είναι να πλέξει ο καθένας μας σενάρια για να κρίνει την πράξη αυτή. Κάλιστα λοιπόν θα μπορούσε λόγο της χρονοκαθυστέρισης να προλάβει να φτάσει η αστυνομία και τελικά οι ληστές να πάρουν όμηρο έναν πελάτη της τράπεζας ο οποίος θα έπεφτε νεκρός από την ανταλλαγή πυρών!
και πάει λέγοντας.......

Σωστή ή λάθος η κίνησή του οδήγησε τους ληστές σε φυγή.
Σωστή η λάθος η κίνησή του... ήθελε @@ για να την κάνει. Και αν κάποιοι την "έμπνευση" την ονομάζουν "μ@@@κια" κάλιστα μπορούμε να πούμε πως και η παθητικότητα σε όσα μας πειράζουν, θήγουν, προσβάλουν κτλ είναι ο νέος τρόπος ζωής. Μακρυά από τον κώλο μας και ας είναι και στα 5 εκατοστά!!! Ζήτω η πάρτι μου.
Έτσι, μα έτσι ακριβώς...:ok:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δε μπορώ να διαφωνήσω με κανέναν.
Όλοι έχουν δίκιο από την πλευρά τους.
Έτσι είναι αυτά, ο καθένας όπως το βλέπει.
Ούτε το παίζω ήρωας για ν' αφήσω ορφανά και χήρα....
Αλλά υπάρχουν και συγκυρίες που βοηθάνε, όπως αυτή. Αυτό λέω. Όποιος καταλαβαίνει καλώς, όποιος παρόλα αυτά διαφωνεί, επίσης καλώς. Εγώ δε λέω σε κανέναν τι να κάνει:cool:
 

lempoi

Μέλος
Όνομα
πανος
Μοτό
GS1200ADV
Θεωρώ πως ο συγκεκριμένος άνθρωπος εκείνη τη στιγμή δεν σκέφτηκε τι "σώζει" (στην προκημένη περίπτωση μια τράπεζα στην οποία πολύ πιθανό να χρωστάει και ο ίδιος λεφτά). Υποθέτω πως σκέφτηκε απλά το "σωστό" σύμφωνα με την δική του ηθική.
Το μόνο εύκολο είναι να πλέξει ο καθένας μας σενάρια για να κρίνει την πράξη αυτή. Κάλιστα λοιπόν θα μπορούσε λόγο της χρονοκαθυστέρισης να προλάβει να φτάσει η αστυνομία και τελικά οι ληστές να πάρουν όμηρο έναν πελάτη της τράπεζας ο οποίος θα έπεφτε νεκρός από την ανταλλαγή πυρών!
και πάει λέγοντας.......

Σωστή ή λάθος η κίνησή του οδήγησε τους ληστές σε φυγή.
Σωστή η λάθος η κίνησή του... ήθελε @@ για να την κάνει. Και αν κάποιοι την "έμπνευση" την ονομάζουν "μ@@@κια" κάλιστα μπορούμε να πούμε πως και η παθητικότητα σε όσα μας πειράζουν, θήγουν, προσβάλουν κτλ είναι ο νέος τρόπος ζωής. Μακρυά από τον κώλο μας και ας είναι και στα 5 εκατοστά!!! Ζήτω η πάρτι μου.
 

lempoi

Μέλος
Όνομα
πανος
Μοτό
GS1200ADV
Μαλιστα.. Το ακούσαμε κι αυτό.

Φίλε μου αυτός που λειτούργησε μόνο για την 《 πάρτη 》του είναι ο συγκεκριμένο ανθρωπος.

Τι καταϕερε; να αποτρέψει να υπάρχουν ληστες; ληστειες;.. Όχι βεβαια.. Ίσα ίσα που έθεσε σε κίνδυνο τον

Ίδιο αλλά και άλλους αθωους που δεν είχαν την δικιά του μα@@@ συγνώμη εμπνευση!!!

Αν θέλεις να αλλάξεις όλα αυτά , στον να μην υπάρχουν ανισότητες που γεννάνε τους ληστες και της ληστειες,

τότε πρέπει να δράσεις μόνο συλλογικά και ομαδικα.Μονος του κάνεις δεν άλλαξε τιποτα!!!

Αυτα..όποιος κατάλαβε καταλαβε.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το συγκεκριμένο θέμα, συνεχίζει και υπάρχει στο φόρουμ, γιατί με την ενέργεια του ανθρώπου αυτού, βρέθηκε η κλεμμένη μηχανή.
Αυτό το γεγονός συνδέει το θέμα με το φόρουμ και κανένα άλλο.
Αν ήταν η δική μας μηχανή, δεν νομίζω να τον λέγαμε μ@λ@κ@....
Εγώ μένω στο γεγονός, ότι ένας από εμάς, σήμερα βρήκε την κλεμμένη μηχανή του.



Σταλθηκε απο advφον!!!
 
Top Bottom