Αποστατες τιμονιου σε 990 Adventure

johnrock

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
KTM Αdventure 990 2010
Θελω να αγορασω αποστατες τιμονιου για 990 adventure του 2010.Ξερει καποιος να μου πει μεχρι ποσα εκατοστα μπορω να το σηκωσω χωρις να εχω προβλημα με τις ντιζες και τα σωληνακια???Οι γνησιοι αποστατες τις ktm ειναι νομιζω 18 mm αλλα μου φαινoνται λιγα.Εχω βρει sw motech 30 mm αλλα φοβαμε μην εχω προβλημα με ντιζες καλωδια κτλ...

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Κοιτα και τους Rox Risers αν δεν εχεις θεμα με τις ντιζες...ειναι μακραν καλυτεροι λογω ρυθμισεων...
 

johnrock

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
KTM Αdventure 990 2010
Ειναι αυτοι που περιστρεφονται μπρος πισω και δινουν απειρες ρυθμισεις???Αν ειναι αυτοι νομιζω τους ειδα στο motoraid

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Προσεχε με το σηκωμα του τιμονιου.. εγω δεν θα το ψηλωνα πολυ.. να μην φαινεται σαν τσοπερ! Χαχα.. βεβαια εχει να κανει με το υψος του οδηγου..
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Οι Rox είναι κορυφαίοι ,αλλά πανάκριβοι ,κ +5cm ,τα οποία είναι πολύ.
Εχει φτιάξει κ κάποιος Σαλλονικιός απομομίμισή τους στα +3 cm (σήμερα τους είδα) αλλά δεν έχω περισσότερες λεπτομέρειες.(αν γνωρίζει κάποιος ας πει)
Εχει βγάλει κι ο Κινέζος απομίμησή τους ,φτηνά (32-35 €) κ φαίνονται καλά (ας πεί ο calfas που τα'χει βάλει στο 690)

Mέχρι +3cm MAX είναι ΟΚ οι ντίζες.(δεν θα'βαζα πάνω απο 2,5cm)
 

Postman

Head of Neuroscience, Psychology & Medicine
Περιοχή
Alpha Centauri
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Africa Twin 1100
Οπως λέει ο γάτος, οι sw δεν έχουν θέμα με τις ντιζες, τους έχω και εγώ!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Όπως ειπώθηκε παραπάνω μεχρι 3cm είσαι ο.κ με τις ντίζες.
Νομίζω οτι κάπου εκεί είναι οι δικοί μου.Θα τους δω αύριο και θα ενημερώσω.
Όσο για τους άλλους πολυρυθμιζόμενους στα +5cm δεν υπάρχει περίπτωση να μπουν αν δεν λύσεις το θέμα των ντιζών.
Άσε που βγαίνει και υπερβολικά ψηλά...(τους έχω δοκιμάσει στατικά)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ειναι αυτοι που περιστρεφονται μπρος πισω και δινουν απειρες ρυθμισεις???Αν ειναι αυτοι νομιζω τους ειδα στο motoraid

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι αυτοι ειναι.
 

johnrock

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
KTM Αdventure 990 2010
Πολυ ομορφοι και αυτοι της tarazon απ το καταστημα της Φιλαδελφειας και σε καλη τιμη αλλα αφου δεν θα εχω θεμα με τους ψηλοτερους μαλλον θα προτημισω της sw motech.Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις!

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Πριν παραγγειλεις ξεβιδωσε μια το τιμονι και μετρα τα περιθωρια που εχεις.Δεν ειναι σε ολες τις μηχανες ιδιες ιι ανοχες,ακομη και αν ειναι ιδιο μοντελο της ιδιας χρονιας.
 

lamogio0

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Bilakos
Μοτό
Ktm 990 Adventure 2009
Suzuki RM450Ζ 2009
Αδερφέ εγώ πήρα απο το MOTORAID rox ,είναι +5εκ άπλα έκανα μια τούμπα τις ντίζες για να μην έχω κανένα πρόβλημα με το γκάζι όταν γυρνάς τέρμα το τιμόνι.Ήταν πολύ εύκολο πάλι μόνος μου την έκανα την δουλειά.;)Σκέψου είμαι 1,80 και τώρα το τιμόνι είναι στα μέτρα μου.
http://www.motoraid.eu/rox-risers-fatbar-silver
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Δηλαδή για κάποιον που είναι στα 1.92 πιστεύετε πως είναι must οι αποστάτες;

Για όρθια οδήγηση βέβαια δε το συζητω μιας και νιώθω πως θέλω κοντά στους 20 πόντους πάνω το τιμόνι... :-(
 

virus

Μέλος
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
αδιευκρινιστο
εναλακτικα βαζεις πιο χαμηλα πατακια σε συνδυασμο με ψηλωμα τιμονιου.
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Δηλαδή για κάποιον που είναι στα 1.92 πιστεύετε πως είναι must οι αποστάτες;

Για όρθια οδήγηση βέβαια δε το συζητω μιας και νιώθω πως θέλω κοντά στους 20 πόντους πάνω το τιμόνι... :-(
Αν πας χωμα τα χρειάζεσαι
Αν οχι δεν σου χρειάζονται


Sent from katemofono 990
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Προσφατα οδηγησα του gio_diego... ηταν πραγματικα στα μετρα μου το τιμονι... πρεπει να το βαλω στο προφραμμα!
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Οι Rox είναι κορυφαίοι ,αλλά πανάκριβοι ,κ +5cm ,τα οποία είναι πολύ.
Εχει φτιάξει κ κάποιος Σαλλονικιός απομομίμισή τους στα +3 cm (σήμερα τους είδα) αλλά δεν έχω περισσότερες λεπτομέρειες.(αν γνωρίζει κάποιος ας πει)
Εχει βγάλει κι ο Κινέζος απομίμησή τους ,φτηνά (32-35 €) κ φαίνονται καλά (ας πεί ο calfas που τα'χει βάλει στο 690)

Mέχρι +3cm MAX είναι ΟΚ οι ντίζες.(δεν θα'βαζα πάνω απο 2,5cm)
Ο Βασίλης ο xurxes τα έβαλε στο 690, εγώ έβαλα απλούς αποστάτες των 35 χιλιοστών στο 640 adv (τους πήρε ο ρ ι α κ ά) κι οδηγώ σαν άνθρωπος κι όχι σαν τον Κουασιμόδο διπλωμένος....:D
 

lamogio0

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Bilakos
Μοτό
Ktm 990 Adventure 2009
Suzuki RM450Ζ 2009
Αδερφέ εσένα τι σε βολευει στην οδήγηση κανένας άλλος δεν θα σου πει πως το θες στα μέτρα σου.κανε εναν κόπο λυσε το τιμόνι σήκωσε το τουλαχιστον 4 ποντους και κοιτά εαν σε βόλευει ή όχι. Νιώθεις πολύ πιο ξεκούραστη την οδήγηση στο μηχανάκι σου μετα,είσαι λιγο μακρυά απο μένα να σου ελγα να πάρεις βόλτα το δικο μου αλλά εαν περιμένεις ενα μήνα και κάτι μέσα Αυγούστου θα είμαι Χαλκιδική...;)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom