Αποστατες τιμονιου σε 990 Adventure

johnrock

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
KTM Αdventure 990 2010
Μετα απο πολυυυ καιρο τελικα εβαλα τους αποστστες της sw motech στα 28 mm.Πολυ καλη η θεση οδηγησης θα φανει ομως και σε πολυωρη χρηση.Το προβλημα που παρατηρησα ειναι οτι οταν στριβει τερμα αριστερα το τιμονι τεντωνει επικινδυνα η ντιζα της επιστροφης του γκαζιου χωρις να επιρεαζει τη λειτουργια του.Προσπαθησα να την τραβηξω με το χερι αλλα δεν φαινεται να εχει αλλο περιθοριο...Ακουω προτασεις...

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Μετα απο πολυυυ καιρο τελικα εβαλα τους αποστστες της sw motech στα 28 mm.Πολυ καλη η θεση οδηγησης θα φανει ομως και σε πολυωρη χρηση.Το προβλημα που παρατηρησα ειναι οτι οταν στριβει τερμα αριστερα το τιμονι τεντωνει επικινδυνα η ντιζα της επιστροφης του γκαζιου χωρις να επιρεαζει τη λειτουργια του.Προσπαθησα να την τραβηξω με το χερι αλλα δεν φαινεται να εχει αλλο περιθοριο...Ακουω προτασεις...

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν ξερω να σου πω κατι σχετικα με το θεμα, αλλα λογικα αν εχεις λιγο υπομονη θα σου απαντησουν οσοι εχουν βαλει αποστατες και θα σου πουν πως το ελυσαν κι αν το ελυσαν ;)
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Μετα απο πολυυυ καιρο τελικα εβαλα τους αποστστες της sw motech στα 28 mm.Πολυ καλη η θεση οδηγησης θα φανει ομως και σε πολυωρη χρηση.Το προβλημα που παρατηρησα ειναι οτι οταν στριβει τερμα αριστερα το τιμονι τεντωνει επικινδυνα η ντιζα της επιστροφης του γκαζιου χωρις να επιρεαζει τη λειτουργια του.Προσπαθησα να την τραβηξω με το χερι αλλα δεν φαινεται να εχει αλλο περιθοριο...Ακουω προτασεις...

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν ρυθμιζεται η ντιζα να την χαλαρωσεις λιγο;
Εναλλακτικα ισως αν λασκαριζες λιγο την γκαζιερα και την εφερνες ενα κλικ προς τα αριστερα (προς τα μεσα) ή αν αυτο δεν γινεται ισως αν τη περιστρεψεις λιγο προς καποια κατευθυνση τοτε να χαλαρωσει η ντιζα
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Μετα απο πολυυυ καιρο τελικα εβαλα τους αποστστες της sw motech στα 28 mm.Πολυ καλη η θεση οδηγησης θα φανει ομως και σε πολυωρη χρηση.Το προβλημα που παρατηρησα ειναι οτι οταν στριβει τερμα αριστερα το τιμονι τεντωνει επικινδυνα η ντιζα της επιστροφης του γκαζιου χωρις να επιρεαζει τη λειτουργια του.Προσπαθησα να την τραβηξω με το χερι αλλα δεν φαινεται να εχει αλλο περιθοριο...Ακουω προτασεις...

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Γυρνα την τουμπα,απο κατω ;)
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Δηλαδη?


Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
οπως το ακους...ξελασκαρεις την γκαζερια και την γυρνας αναποδα...η οπου αλλου σε βολευει...:ok: και την ξανασφιγκεις...βεβαιως...:p
 
Τελευταία επεξεργασία:

johnrock

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
KTM Αdventure 990 2010
οπως το ακους...ξελασκαρεις την γκαζερια και την γυρνας αναποδα...η οπου αλλου σε βολευει...:ok: και την ξανασφηγκεις...βεβαιως...:p
Α δεν ηξερα οτι γινεται.Αν μπορεσω θα το δοκιμασω αυριο.Ευχαριστω

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

gefr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος Φραγκόπουλος
Μοτό
Πάντα υπάρχει αιτία
Η γκαζιερα γυρνάει αναποδα. Δεν μπορει να καθισει σε ενδιαμεση θεση γιατι εχει ενα εξογκωμα που κουμπωνει σε τρυπα στο τιμονι.
 

johnrock

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
KTM Αdventure 990 2010
Τελικα γυρισα τη γκαζιερα οπως μου ειπατε.Οι ντιζες ειναι μια χαρα αλλα ειδε οτι υπαρχει μια μικρη τρυπα στη γκαζιερα για λαδωμα η για να φευγουν νερα που πιθανον να περασουν μεσα.Τωρα με την νεα της θεση αυτη η τρυπα ειναι απο την πανω πλευρα.Μικρο προβλημα.Σκευτομαι να βαλω ενα κομματακι μαυρη ταινια για να την κλεισω

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom