Ας υποθέσουμε ότι κάποιος θέλει να βγει βόλτα και να γράψει χιλιόμετρα...

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Οσο για τη ΒΟΛΤΑΡΑ...ετσι να βγαινουν γουστα και να οδηγαμε για χαμογελο!Χιλιομετρα και γουστα να βγαινουν και φυγααααμμμμμεεεεε.Μπραβο Στεφ:friendship:
 
Reactions: est

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στέφανε -μα πόσο περίεργο μου φαίνεται πάντα αυτό- το μανίκι δεν ήταν η διαδρομή, ήταν που έκατσες αμέσως μετά και μας τα έγραψες όλα με τόσο γλαφυρό τρόπο και όμορφες φωτό!
Είσαι ωραίος και σου βγάζω το καπέλο για ακόμη ένα λόγο... όλο αυτό το κατάφερες με TA :thinking:

Σε πειράζω ρε φίλε :friendship: να 'σαι καλά και να χαίρεσαι τη μηχανάρα σουμε πολλά τέτοια αυθόρμητα ταξίδια!
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Στέφανε (είναι όντως περίεργο..αλλά τι να κάνουμε, να το ρίξουμε στα"συνονόματε";:wacky: ) το είχα κι εγώ μια έγνοια, αλλά με τη βοήθεια του Σοϊχίρο, τα κατάφερα!:friend:

Παίδες ευχαριστώ και πάλι για τα καλά σας σχόλια.

Κώστα-Γάτε, με συγκίνησες με αυτό που είπες και χαίρομαι διπλά αν σου έκανε καλό..:friendship:


Εμείς οι "χωματεροί" εν γένει, το έχουμε πιο εύκολο να βγαίνουμε εκτός της "ζώνης άνεσης" (ή "comfort zone" που είναι και της μοδός να λέμε και που το βρίσκεις γραμμένο σε διάφορα περιπετειώδη "αφισάκια" του ιντερνΈτ και ότι εκεί αρχίζει η ζωή, λέει, κλπ κλπ). Είμαστε εκ φύσεως της ταλαιπωρίας.. το ξέρουμε ότι θα κουραστούμε, θα ιδρώσουμε, θα φοβηθούμε κι όμως εκεί.. θα πάμε και θα περάσουμε και καλά. Κι ας είμαστε πιασμένοι μια βδομάδα μετά..

Αυτό που μας κάνει και "κρατιόμαστε" κάποιες φορές, που είμαστε "μαγκωμένοι", δεν έχει να κάνει ούτε με ηλικία, ούτε με σκουριάσματα.. εγώ λέω πως είναι η ψυχολογία μας.

Άποψή μου, έτσι;

Αρκετοί από εμάς έχουν επηρεαστεί πολύ γιατί όλο αυτόν τον καιρό σε διάφορους τομείς έχουν έρθει τα πάνω-κάτω. Θες κοινωνικά, θες οικονομικά.. λίγο τα δικά μας, λίγο των γύρω μας..
Ακούς 5-10 στενάχωρα πράγματα και 1-2 ευχάριστα. Ε, όπως και να το κάνεις σε παίρνει κι εσένα λίγο η μπάλα..
Εκεί λοιπόν θέλει λίγο πείσμα, να φύγει το μάτι από το "εμπόδιο" και να κοιτάξει παραπέρα, να δώσεις λίγο "γκάζι".. πως κάνεις στο βουνό για να περάσεις την ανηφοριά; :yew:

(Φυσικά και μπορείτε να διαφωνήσετε ελεύθερα με το παραπάνω.)
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
γιατι δεν σε προλαβα γαμωτο;;;;
τα μερη εκει ειναι γαμω ΟΛΑ!!!και την ορεινη ναυπακτια,παροτι πατρινος,δεν την κατεχω ολη.εχει μπει στο προγραμμα για την ανοιξη.
αν βρισκεσαι σε αυτα τα μερη,οποιος βρεθει,κανει μια σταση στο χανι ρερεση.ειναι οπως ανεβαινεις απο ναυπακτο προς ανω χωρα,πανω στον δρομο.
παρτε μπριζολα χοιρινη ή/και λουκανικο.θα με θυμηθειτε...
μπραβο για την πολυ ωραια βολτα σου!!!:friendship:
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
ρε στεφανε γιατι δεν μου ειπες οτι δεν χρειαζεται να βαλω αλυσιδες χιονιου για να ρθω?
θα ερχομουν βρε:laugh:
μπραβο για την βολταρα σου και που δεν μασας πουθενα,γνησιος πουρο-νεοντουρος:friendship::friendship:
 
Reactions: est

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Στέφανε (είναι όντως περίεργο..αλλά τι να κάνουμε, να το ρίξουμε στα"συνονόματε";:wacky: ) το είχα κι εγώ μια έγνοια, αλλά με τη βοήθεια του Σοϊχίρο, τα κατάφερα!:friend:

Παίδες ευχαριστώ και πάλι για τα καλά σας σχόλια.

Κώστα-Γάτε, με συγκίνησες με αυτό που είπες και χαίρομαι διπλά αν σου έκανε καλό..:friendship:


Εμείς οι "χωματεροί" εν γένει, το έχουμε πιο εύκολο να βγαίνουμε εκτός της "ζώνης άνεσης" (ή "comfort zone" που είναι και της μοδός να λέμε και που το βρίσκεις γραμμένο σε διάφορα περιπετειώδη "αφισάκια" του ιντερνΈτ και ότι εκεί αρχίζει η ζωή, λέει, κλπ κλπ). Είμαστε εκ φύσεως της ταλαιπωρίας.. το ξέρουμε ότι θα κουραστούμε, θα ιδρώσουμε, θα φοβηθούμε κι όμως εκεί.. θα πάμε και θα περάσουμε και καλά. Κι ας είμαστε πιασμένοι μια βδομάδα μετά..

Αυτό που μας κάνει και "κρατιόμαστε" κάποιες φορές, που είμαστε "μαγκωμένοι", δεν έχει να κάνει ούτε με ηλικία, ούτε με σκουριάσματα.. εγώ λέω πως είναι η ψυχολογία μας.

Άποψή μου, έτσι;

Αρκετοί από εμάς έχουν επηρεαστεί πολύ γιατί όλο αυτόν τον καιρό σε διάφορους τομείς έχουν έρθει τα πάνω-κάτω. Θες κοινωνικά, θες οικονομικά.. λίγο τα δικά μας, λίγο των γύρω μας..
Ακούς 5-10 στενάχωρα πράγματα και 1-2 ευχάριστα. Ε, όπως και να το κάνεις σε παίρνει κι εσένα λίγο η μπάλα..
Εκεί λοιπόν θέλει λίγο πείσμα, να φύγει το μάτι από το "εμπόδιο" και να κοιτάξει παραπέρα, να δώσεις λίγο "γκάζι".. πως κάνεις στο βουνό για να περάσεις την ανηφοριά; :yew:

(Φυσικά και μπορείτε να διαφωνήσετε ελεύθερα με το παραπάνω.)
Γεια σου ρε Στεφανε!!!! Εισαι ωραιος διπλα και για την αποδραση , αλλα και για το "γκαζι" που προσωπικα μου εδωσες μεσα απο την αφηγηση και τις φωτο, αλλα και απο ολη την φαση ...μας ταξιδεψες ρε φιλε....να σαι παντα γερος και χιλιομετροφαγος....εστω με το ΤΑ ...πασπαρτου!!!!:friendship:
 
Reactions: est

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Αυτό που μας κάνει και "κρατιόμαστε" κάποιες φορές, που είμαστε "μαγκωμένοι", δεν έχει να κάνει ούτε με ηλικία, ούτε με σκουριάσματα.. εγώ λέω πως είναι η ψυχολογία μας.

Άποψή μου, έτσι;
Ετσι !!! :ok:
 
Reactions: est

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ρε τρελοκομείο μπράβο σου, πολύ ωραία βόλτα από αυτές που μένουν.

Ευγε!!!
 
Reactions: est

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
BMW F800 gs
Στεφανε...:ok:...πραγματικα ρε φιλαρακι μεσα απο την βολτα σου...μου δωσες περισσοτερο κουραγιο...να σαι καλα και τα λεμε...απο κοντα στις αποδρασεις...μας...:friendship:
 
Reactions: est

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Σκέψου τώρα ανάποδα.......αν δεν πήγαινες????
Καλές οι παρέες στα ταξίδια αλλά και μόνος καμιά φορά είναι πανέμορφα..
Ετοιμάσου για το επόμενο μοναχικό:friendship:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Σκέψου τώρα ανάποδα.......αν δεν πήγαινες????
Καλές οι παρέες στα ταξίδια αλλά και μόνος καμιά φορά είναι πανέμορφα..
Ετοιμάσου για το επόμενο μοναχικό:friendship:
Μια ψυχη απο την Καλαματα ειχε γραψει το εξης σοφο.

"Τα ομαδικα ταξιδια εχουν τη χαρη τους οταν αυτοι που απαρτιζουν την ομαδα μπορουν να κανουν το ιδιο ταξιδι και μονοι τους"


p.s.
Δασκαλε που διδασκες κ νόμο δεν εκρατεις....


adv phone
 
Top Bottom