Αστείες και περίεργες.

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Απογραφή 2021

Αν δεν θυμάσαι ΑΚΡΙΒΩΣ την ημέρα που μετακόμισες, έρχεται ο Κούλης και σου κάνει ποδαρικό το 2022 για τιμωρία;
Και δεν είναι η μόνη ηλίθια ερώτηση

Οι τύποι είναι τραγικοί. Εγώ τα μισα τα απάντησα ότι να'ναι για το μόνο λόγο να μην έρχεται το παιδάκι να μου βαράει τα κουδούνια και να μην ανοίγω (δε φταίει...)
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Οι τύποι είναι τραγικοί. Εγώ τα μισα τα απάντησα ότι να'ναι για το μόνο λόγο να μην έρχεται το παιδάκι να μου βαράει τα κουδούνια και να μην ανοίγω (δε φταίει...)
Το σκεφτόμουν να αρχίσω τρολάρισμα τύπου το σπίτι είναι υπόγειο, δεν έχω νερό, δεν έχω ντουζιέρα και τουαλέτα μέσα στο σπίτι, ξέρω γραφή και ανάγνωση αλλά δεν τελείωσα σχολείο, έμενα στην Κολομβία, επάγγελμα παραγωγός παπαρούνας.

Ένα τηλέφωνο ακόμα στην στατιστική αρχή πρέπει να το κάνω γιατί δεν έχουν δηλώσει την διεύθυνση σωστά.

Είχα πάρει για να δω τι γίνεται με τους μοναδικούς αριθμούς, μου λέει "μην ανησυχείτε αν δεν έρθει κανείς με φάκελο, θα έρθουν σπίτι να σας απογράψουν με φυσική παρουσία"
Απαντάω στην υπάλληλο "επιδημιολογικά πως το βλέπετε το πράγμα, να στέλνετε κάποιον από σπίτι σε σπίτι σε όλο το χωριό, μέρες που είναι δηλαδή και με τόσα που γίνονται, πόσο χαλαρά θα ανοίξουν οι πόρτες σε έναν ξένο"
Ε, δεν είχε απάντηση. Οι άνθρωποι είναι ντιπ ηλίθιοι, δεν εννοώ τον υπάλληλο που μοιράζει τα χαρτιά, εννοώ την υπηρεσία που αποφάσισε εν μέσω "ΘΑΠΕΘΑΝΕΤΕΟΛΟΙ" κύματος να κάνει αυτή την δουλειά.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Το σκεφτόμουν να αρχίσω τρολάρισμα τύπου το σπίτι είναι υπόγειο, δεν έχω νερό, δεν έχω ντουζιέρα και τουαλέτα μέσα στο σπίτι, ξέρω γραφή και ανάγνωση αλλά δεν τελείωσα σχολείο, έμενα στην Κολομβία, επάγγελμα παραγωγός παπαρούνας.

Ένα τηλέφωνο ακόμα στην στατιστική αρχή πρέπει να το κάνω γιατί δεν έχουν δηλώσει την διεύθυνση σωστά.

Είχα πάρει για να δω τι γίνεται με τους μοναδικούς αριθμούς, μου λέει "μην ανησυχείτε αν δεν έρθει κανείς με φάκελο, θα έρθουν σπίτι να σας απογράψουν με φυσική παρουσία"
Απαντάω στην υπάλληλο "επιδημιολογικά πως το βλέπετε το πράγμα, να στέλνετε κάποιον από σπίτι σε σπίτι σε όλο το χωριό, μέρες που είναι δηλαδή και με τόσα που γίνονται, πόσο χαλαρά θα ανοίξουν οι πόρτες σε έναν ξένο"
Ε, δεν είχε απάντηση. Οι άνθρωποι είναι ντιπ ηλίθιοι, δεν εννοώ τον υπάλληλο που μοιράζει τα χαρτιά, εννοώ την υπηρεσία που αποφάσισε εν μέσω "ΘΑΠΕΘΑΝΕΤΕΟΛΟΙ" κύματος να κάνει αυτή την δουλειά.
Ρε συ.... αυτόν τι τον έχεις ???
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Οι τύποι είναι τραγικοί. Εγώ τα μισα τα απάντησα ότι να'ναι για το μόνο λόγο να μην έρχεται το παιδάκι να μου βαράει τα κουδούνια και να μην ανοίγω (δε φταίει...)
Έχεις εκτυπώσει τουλάχιστον την"απόδειξη" απογραφής, ναι;
Να δώσεις το νούμερο μόνο θέλουν όταν έρθουν, το επιβεβαιώνουν στο τάμπλετ τους, και συνεχίζουν για το επόμενο σπίτι!
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Έχεις εκτυπώσει τουλάχιστον την"απόδειξη" απογραφής, ναι;
Να δώσεις το νούμερο μόνο θέλουν όταν έρθουν, το επιβεβαιώνουν στο τάμπλετ τους, και συνεχίζουν για το επόμενο σπίτι!
Νομίζω αν το συμπληρώσεις ηλεκτρονικά δεν ξανά έρχονται. Όχι;
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Νομίζω αν το συμπληρώσεις ηλεκτρονικά δεν ξανά έρχονται. Όχι;
Το πιο πιθανό είναι να χτυπήσουν την πόρτα. Αν γίνει αυτό, τους δείχνεις την «εκτύπωση-απόδειξη» απογραφής, το διασταυρώνουν γρήγορα και φεύγουν!
Άλλωστε, το χαρτί αυτό λέει «κρατήστε το μέχρι και έξι μήνες...»!!!

Κάνε του μια εκτύπωση, μόνο όφελος μπορεί να έχεις!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αποθήκευσέ την PDF στο κινητό σου.
Εκτός κι αν..."Αρνητής Τεχνολογίας":pce:
Δεν την ολοκλήρωσα, περιμένω απάντηση στο αν θα μου διορθωθεί το "ανώνυμη οδός, αριθμός 0"
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Το πιο πιθανό είναι να χτυπήσουν την πόρτα. Αν γίνει αυτό, τους δείχνεις την «εκτύπωση-απόδειξη» απογραφής, το διασταυρώνουν γρήγορα και φεύγουν!
Άλλωστε, το χαρτί αυτό λέει «κρατήστε το μέχρι και έξι μήνες...»!!!

Κάνε του μια εκτύπωση, μόνο όφελος μπορεί να έχεις!
αν το κανεις ηλεκτρονικα μονος σου,δεν ξαναερχονται,ενημερωνεται αυτοματα μια εφαρμογη που τους εχουν δωσει για το κινητο.
κατα τα αλλα,ενα ωραιο μπαχαλο.
δε ξερω τι συμπερασματα θα βγαλει η ελστατ με τετοιες κουκουρουκου μετρησεις...
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εγώ επειδή είμαι σίγουρος ότι θα χτυπήσουν το κουδούνι κάποια μέρα (πράγμα με το οποίο δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα) και ακριβώς επειδή θα γίνει ένα «μικρό» μπάχαλο, και επειδή αγαπάω πολύ την Γκρέτα (τώρα που γράφω, πατάω εκτύπωση άλλες τρεις φορές :laugh:, συγνώμη Γκρέτα μου), θα τους δείξω το χαρτί :p..... (το ένα :muted:....)!!!! :happy:
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
αν το κανεις ηλεκτρονικα μονος σου,δεν ξαναερχονται,ενημερωνεται αυτοματα μια εφαρμογη που τους εχουν δωσει για το κινητο.
κατα τα αλλα,ενα ωραιο μπαχαλο.
δε ξερω τι συμπερασματα θα βγαλει η ελστατ με τετοιες κουκουρουκου μετρησεις...
Οτι βγάζει τόσα χρόνια. Τις ίδιες ερωτήσεις έκανα και εγώ το 2011 που συμμετείχα στην απογραφή.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Βλέπεις όμως πως πάει το πράγμα, σε άλλα ιταλικά έχουμε γκρίνια που δεν έχουν πλαστικό στον κώλο και φαίνεται ο σκελετός και σε άλλα λάικ μόνο, το γυμνό σασί δεν ενοχλεί. ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Βλέπεις όμως πως πάει το πράγμα, σε άλλα ιταλικά έχουμε γκρίνια που δεν έχουν πλαστικό στον κώλο και φαίνεται ο σκελετός και σε άλλα λάικ μόνο, το γυμνό σασί δεν ενοχλεί. ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ.
:ha:ha:ha
 
Top Bottom