Ασφάλτινα Ελληνικά Βουνά 5 , 9-11 Σεπτεμβρίου (on the border)-H προετοιμασία

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Το θέμα δεν ειναι να ξεκινήσουμε με βροχή και να βγάλει ήλιο αλλα το ανάποδο... + ότι σε τόσα πολλά χιλιόμετρα θα βγουν σε πολύ περισσότερη ώρα αν όντως βγουν αληθινές οι καταιγίδες..
Εισιτήρια έχουμε κλείσει για το καράβι αλλα δεν ξέρουμε τι θα κάνουμε.. :/ ασε που εχω ξενερώσει τόσο δρόμο που θα κάνουμε εμείς τουλάχιστον και να μην το ευχαριστηθούμε ... :/



Sent from my iPhone using Tapatalk
Τρια πραγματα εχω να πω περιμενοντας την ανταποκριση του Παναγιωτη απο το ....μετωπο,
Το ενα ειναι πως αυτοι εχουν τους δορυφορους κι εμεις τον κατοικο της περιοχης.
Το δευτερο ειναι πως η διαδρομη εχει τοσους τροπους να μονταριστει και να μεινει πανεμορφη που η βροχη κατα διαστηματα δεν θα μας επηρεασει.
Το τριτο ειναι πως ειμαστε στο advride.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Τρια πραγματα εχω να πω περιμενοντας την ανταποκριση του Παναγιωτη απο το ....μετωπο,
Το ενα ειναι πως αυτοι εχουν τους δορυφορους κι εμεις τον κατοικο της περιοχης.
Το δευτερο ειναι πως η διαδρομη εχει τοσους τροπους να μονταριστει και να μεινει πανεμορφη που η βροχη κατα διαστηματα δεν θα μας επηρεασει.
Το τριτο ειναι πως ειμαστε στο advride.
Ο θεός βοηθός, θα το συζητήσω με τους υπόλοιπους κι θα αποφασίσουμε αν αλλάξουμε!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο θεός βοηθός, θα το συζητήσω με τους υπόλοιπους κι θα αποφασίσουμε αν αλλάξουμε!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αν αλλάξετε.....να είστε σίγουροι ότι θα το μετανοιωσετε μετά
Δεν θυμάμαι να έχουμε κάνει ομαδικη εκδρομή και να μην μας έχει "τσακωσει " βροχή
Όπως δεν θυμάμαι να μας έχει χαλάσει την διάθεση και την διασκέδαση κάποια βροχουλα:D
Άσε που τα κρητικά χωμάτινα κοπελια ανεβαίνουν για εντουραδα...:eek:, εσείς θα μασησετε;
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Αν αλλάξετε.....να είστε σίγουροι ότι θα το μετανοιωσετε μετά
Δεν θυμάμαι να έχουμε κάνει ομαδικη εκδρομή και να μην μας έχει "τσακωσει " βροχή
Όπως δεν θυμάμαι να μας έχει χαλάσει την διάθεση και την διασκέδαση κάποια βροχουλα:D
Άσε που τα κρητικά χωμάτινα κοπελια ανεβαίνουν για εντουραδα...:eek:, εσείς θα μασησετε;
Η απόφαση παρθηκε,θα σας τιμησουμε!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η απόφαση παρθηκε,θα σας τιμησουμε!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Έτσι......:friendship:
Ρίξτε ένα σύρμα όταν μπαρκαρετε για Πειραιά, μήπως και πιούμε καφεδάκι .
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Η παρουσίαση της διπλωματικής μου πήγε από 30 στις 19/9. Άρα το μπουλο η πιθανότητα να ανεβώ. Καλά να περάσετε μάγκες, να γράψετε όμορφα χιλιόμετρα και βίντεο να χαζεύουμε.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Η παρουσίαση της διπλωματικής μου πήγε από 30 στις 19/9. Άρα το μπουλο η πιθανότητα να ανεβώ. Καλά να περάσετε μάγκες, να γράψετε όμορφα χιλιόμετρα και βίντεο να χαζεύουμε.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλη επιτυχια Χρηστο!

adv phone
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Μπαίνω να δω τον καιρό και εχω απογοητευτεί τελείως απο πολλά site ... Που πάμε ;;;;;;;; Οεο;;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Με πηρανε κανα δυο φορες απο το accuweather για να με ρωτησουνε τι καιρο θα κανει το Σαββατοκυριακο,αλλα δεν τους ειπα.:secret:

Και δεν τους ειπα γιατι κανεις δεν ξερει τι καιρο θα κανει στα ορεινα της Ηπειρου.Ειναι ενα απο τα ελαχιστα μερη στον κοσμο που δεν μπορουνε να κανουνε ασφαλη προβλεψη,λογω ειδικων συνθηκων.Καταλαβαινω οτι ειναι ενα προβλημα που απασχολει πολλους,γι αυτο θα διακινδυνευσω να πω οτι ο καιρος δεν θα μας δημιουργησει σοβαρα προβληματα.Καμμια ψιλη θα φαμε και ο κοσμος ολος.Φυσικα μην το δενετε και κομπο.

Σε περιπτωση που θα γυρισει ο καιρος,θα αναπροσαρμοσουμε διαδρομες,θα μειωσουμε χιλιομετρα,θα κοψουμε ταχυτητα και ητε το πιστευεις ητε οχι,την επομενη φορα που θα ανεβεις Ηπειρο το πρωτο πραγμα που θα σκεφτεις θα ειναι:θα εχει καταιγιδες η τζαμπα θα ανεβω??

 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Η παρουσίαση της διπλωματικής μου πήγε από 30 στις 19/9. Άρα το μπουλο η πιθανότητα να ανεβώ. Καλά να περάσετε μάγκες, να γράψετε όμορφα χιλιόμετρα και βίντεο να χαζεύουμε.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κρατα γερά και παρε το πτυχίο Χρηστο, βόλτες εχει κ άλλες!




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Πάνος εκτός...Ορφέας εντός....απο παρασκευή..:)
4 προς το παρον και όσοι πιστοί προσέλθετε με αναχώρηση πριν τις 4 απο Θεσσαλονίκη και λιγο αργότερα στα διόδια Μαλγάρων.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Aktaioros

Μέλος
Περιοχή
Λαγονήσι
Όνομα
Κώστας
Μοτό
....
Νικο δες την προβλεψη για αυτο το ΣΚ

http://www.accuweather.com/el/gr/ioannina/178681/daily-weather-forecast/178681?day=1

Και αυτην για το επομενο.

http://www.accuweather.com/el/gr/ioannina/178681/daily-weather-forecast/178681?day=11

Δεν τιθεται θεμα να διαλεξουμε διοτι ισχυει το παρακατω


...οτι οι μετεωρολογοι αρνουνται να παραδεχθουν πως τον καιρο στην Ηπειρο τον μαθαινεις το πρωι που θα βγεις στο μπαλκονι.
Εκτός από το μπαλκόνι που είναι η ασφαλέστερη μέθοδος, έχουμε και το windyty.com που μας δίνει πολύ ακριβείς προβλέψεις και για την βροχή ( στο Overlay κάτω δεξιά επιλέγεις την παράμετρο Rain, Snow):

Σαββατο



Κυριακή



Εννοείται ότι θέλει παρακολούθηση όσο πλησιάζουν οι ημέρες και ανανεώνονται τα δεδομένα.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Εκτός από το μπαλκόνι που είναι η ασφαλέστερη μέθοδος, έχουμε και το windyty.com που μας δίνει πολύ ακριβείς προβλέψεις και για την βροχή ( στο Overlay κάτω δεξιά επιλέγεις την παράμετρο Rain, Snow):

Σαββατο



Κυριακή



Εννοείται ότι θέλει παρακολούθηση όσο πλησιάζουν οι ημέρες και ανανεώνονται τα δεδομένα.
Ωραιος!
Ουσιαστικα λεει για καταιγιδες τις θερμες μεσημεριανες ωρες και ειδικα το Σαββατο με 2 χιλιοστα βροχης.
Αυτα ειναι καλα νεα:)
 

-DHMHTRHS-

Μέλος
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
RT12OO BMW
TACT 50cc
4 προς το παρον και όσοι πιστοί προσέλθετε με αναχώρηση πριν τις 4 απο Θεσσαλονίκη και λιγο αργότερα στα διόδια Μαλγάρων.


Sent from my iPhone using Tapatalk
αμα αργησετε κανενα μισαωρο μηπωσ κολλησω μαζι σας και εγω μια που εκεινη την ωρα θα ξεκινησω απο
θεσ/νικη για καλαμπακα.
αν οχι θα κανετε πουθενα σταση να ερθω εκει...
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Δυστυχώς παίδες δεν θα μπορέσω να δω αγαπημένες και μακρυνές φατσούλες...:(
Έχω γάμο που δεν μπορώ να μην παρευρεθώ!
Εμεις παλι εχουμε πουρνάρια που δεν μπορουμε να μην παρευρεθουμε!!!!
Καλα να περασετε κ προγραμματισε απο τωρα ωστε να μην χασεις και το Πωγωνι Νο3 που ερχεται μαζι με τις φραουλες :)

adv phone
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom