Ασφάλτινα Ελληνικά Βουνά 5 , 9-11 Σεπτεμβρίου (on the border)-H προετοιμασία

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Πανο...φετος δεν υπαρχει κονβόι ουτε ομαδικη ανασυγκροτηση.
Παρεες σιγουρα, μικρα τρενακια σχεδον σιγουρα αλλα μεχρι εκει.

Υπολογιζω πως η πρωτη μηχανη θα φυγει στις 7.30 το πρωι κ θα φτασει...οταν φτασει αλλα σιγουρα με το φως της ημερας.
Χρονομετρηση ειδικα για τη διαδρομη του Σαββατου θα γινει τον Ιουλιο σε live συνθηκες.

adv phone
καπου διαβασα παραπανω '' αν δεν εχεις gps χαρτες κλπ" και μου γεννηθηκε ενα ερωτημα....Δεν θα πηγαινουμε ολοι μαζι ο ενας πισω απο τον αλλο με πλοηγο κλπ?ο καθενας παει οπως θελει?θελω να πω οτι αν ειμαστε ολοι μαζι 1-2 θα αναλαβουν να εχουν gps και να ξερουν που θα πηγαινουμε και οι αλλοι ακολουθουμε
Ξερω πως ειναι κουραστικο να διαβασεις 5 σελιδες αλλα σκεφτειτε πως ισχυει το ιδιο και για εμενα!!!
Τα φετινα Ασφαλτινα γυρνανε -οπως το ειπαμε κι απο την αρχη- εκει που οι συμμετεχοντες ζητησαν ομοφωνα
κι αυτο ειναι η μορφη τους την πρωτη χρονια διοργανωσης.
Σε αυτη που δινει στον συμμετεχοντα την ευκαιρια να ζησει απο μεσα τα μερη που περναμε
τον προκαλει να διαχειριστει μονος του την ωρα αναχωρησης και αφιξης την διαρκεια των στασεων και οτι αλλο περιεχει η μερα.
Διασχιση διαδρομης κατα μόνας λοιπον διχως αυτο να σημαινει πως δεν θα δημιουργηθουν ''τρενακια''
με ομοιδεατες στο ξυπνημα στην οδηγηση στον καφε στην ληψη φωτογραφιων κλπ.
Δεν υπαρχει πλοηγος ουτε σκουπα αν εξαιρεσουμε την εθελοντικη προσφορα του Πανου
για το συμμαζεμα οσων χαθουν κυριως την Κυριακη (και που πιθανοτατα δεν αφορα ολο το διημερο).
Οι χαρτες θα μπουν στο thread στην τελικη τους μορφη πολλες μερες πριν και θα συνοδευονται απο κειμενο με τα αξιοθεατα που κρυβουν
μερικες ωραιες παρακαμψεις για φωτογραφιες και τα σημεια σιγουρου ανεφοδιασμου σε καυσιμα.
Αυτα!

:friendship:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ακομη καλυτερο αυτο.Δεν θα υπαρχει αγχος.
To κυριοτερο που δεν θα υπαρχει ειναι αυτη η αισθηση του να χανεις ενα ωραιο σημειο που θες να σταματησεις
εναν καφενε με μπαρμπαδες την εικονα μιας γιαγιας που ειναι για φωτογραφια ενα γεφυρι και αλλα κι ολα αυτα επειδη συμμετεχεις σε ενα κονβόι μηχανων.
Ειναι κι αλλα πιο πεζα που δεν θα υπαρχουν οπως η αναμονη 50 λεπτων για ενα φουλαρισμα που μαλλον θα πρεπει να γινει εις διπλουν το Σαββατο..
Δεν εχουμε 100 λεπτα οδηγησης για χασιμο!!!
ΚΙ ειναι και τοσο αντιθετη στη φυση της μοτοσυκλετας αυτη η πορεια σε σειρα...
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Εχω ψηθει αρκετα με τον @Kostas Hondakis , το μονο που μας προβληματιζει και δεν εχουμε μπει ακομα στη λιστα ειναι οτι θελουμε 2 extra μερες απο Κρητη,μια στο πηγενε και αλλη μια στο ελα, γιατι δεν προλαβαινουμε το πρωινο ραντεβου την μερα της αφετηριας... :/
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Ωραία φάση! Έλαβα 1η εγκριση σήμερα: -) Αν έχω καταθέσει πτυχιακή είμαι μέσα!!! Θα δείξει. Μακάρι να σας γνωρισω απο κοντά.

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Εχω ψηθει αρκετα με τον @Kostas Hondakis , το μονο που μας προβληματιζει και δεν εχουμε μπει ακομα στη λιστα ειναι οτι θελουμε 2 extra μερες απο Κρητη,μια στο πηγενε και αλλη μια στο ελα, γιατι δεν προλαβαινουμε το πρωινο ραντεβου την μερα της αφετηριας... :/
Ειναι θεμα οι δυο μερες και τα ναυλα αλλα θα ξεπληρωθουν με μπολικα ελατα..
Και πες του Χοντακη οτι το λαστιχο του θα ομορφυνει πολυ με τα Ηπειρωτικα ασφαλτομιγματα!!

Ωραία φάση! Έλαβα 1η εγκριση σήμερα: -) Αν έχω καταθέσει πτυχιακή είμαι μέσα!!! Θα δείξει. Μακάρι να σας γνωρισω απο κοντά.

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Χρηστο αν ερθεις ή θα κανουμε καλλιστεια GS ή απλα θα τις βγαλουμε παρεα μια κοκκινοκιτρινη φωτο να λαμψει ο τοπος!!
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Ειναι θεμα οι δυο μερες και τα ναυλα αλλα θα ξεπληρωθουν με μπολικα ελατα..
Και πες του Χοντακη οτι το λαστιχο του θα ομορφυνει πολυ με τα Ηπειρωτικα ασφαλτομιγματα!!
Eβαλε καινουρια προχτες και με εχει φαει για αυτη τη βολτα :p
 

NikosGP

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Nikos
Μοτό
Οτι να`ναι,ροδες να`χει,γκαζι & φρενα
(Yamaha FZS 1000 Fazer)
Ειναι θεμα οι δυο μερες και τα ναυλα αλλα θα ξεπληρωθουν με μπολικα ελατα..
Και πες του Χοντακη οτι το λαστιχο του θα ομορφυνει πολυ με τα Ηπειρωτικα ασφαλτομιγματα!!


Χρηστο αν ερθεις ή θα κανουμε καλλιστεια GS ή απλα θα τις βγαλουμε παρεα μια κοκκινοκιτρινη φωτο να λαμψει ο τοπος!!
Aσε τα καλλιστεια διοτι θα ειναι μαζι μας και η ΣΤΑΡ
https://goo.gl/photos/C7GsWpAe9FK5arbNA
 

NikosGP

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Nikos
Μοτό
Οτι να`ναι,ροδες να`χει,γκαζι & φρενα
(Yamaha FZS 1000 Fazer)
ΛΙΣΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ

ΑΣΦΑΛΤΙΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΒΟΥΝΑ 5.


1.NikosGP
2.-DHMHTRHS-
3.NikosCBF1000
4,MARKOS V
5.Paschalis
6.TROY
7.Billybo
8.Xαρης V strom
9.intruder
10.thanosxrv
11.zirox
12.MOYTPO
13.makisaris
14.pan(dvs)
15. ckalfas
16. achalatsis
17.tc-drift
18.sotosvfr
19.ippokratis
20.Rizzla+
21.Filippos749
22.thanassisMK1
23.Axi
24.miltos7724
25.kostas
26.lempoi
27.KAS
28.thomavrides
29.@kathrine_15?
30.nikosrr
31.Velgos(Star Hellas)
32.
33.
34.
..
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Μεσα και εγω στην λιστα παρακαλω!!!
Σε ειχα μεσα αλλα καποιο απο τα νουμερα που μαζευτηκαμε και φετος εφαγε εσενα και το Νικο με το Ducati.
Παμε παλι...(εισαι στο 8 στη θεση του enduro)

ΛΙΣΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ

ΑΣΦΑΛΤΙΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΒΟΥΝΑ 5.


1.NikosGP
2.-DHMHTRHS-
3.NikosCBF1000
4,MARKOS V
5.Paschalis
6.TROY
7.Billybo
8.Xαρης V strom
9.intruder
10.thanosxrv
11.zirox
12.MOYTPO
13.makisaris
14.pan(dvs)
15. ckalfas
16. achalatsis
17.tc-drift
18.sotosvfr
19.ippokratis
20.Rizzla+
21.Filippos749
22.thanassisMK1
23.Axi
24.miltos7724
25.kostas
26.lempoi
27.KAS
28.thomavrides
29.@kathrine_15?
30.nikosrr
31.Velgos(Star Hellas)
32.
33.
34.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
τι παπουτσακι ειναι;

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Bridgstone A 40 κι οπως ολα σχεδον σαν καινουριο δε γλυστραει με τιποτα.
Μπηκε για να ξεπερασει σε μακροζωια τα trailsmart και λογω οτι τα συγκεκριμενα dunlop εχουν γενικη ελλειψη στο 110-80-19, αν δεν τα καταφερει ...τσαμπα κοπος.
spam off:happy:
 

saitman

Μέλος
Περιοχή
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Όνομα
ΜΗΝΑΣ ΣΑΪΤΑΚΗΣ
Μοτό
R 1200 GS 2004
Bridgstone A 40 κι οπως ολα σχεδον σαν καινουριο δε γλυστραει με τιποτα.
Μπηκε για να ξεπερασει σε μακροζωια τα trailsmart και λογω οτι τα συγκεκριμενα dunlop εχουν γενικη ελλειψη στο 110-80-19, αν δεν τα καταφερει ...τσαμπα κοπος.
spam off:happy:
τι εννοεις ελλειψη;
τι παπουτσακι ειναι;

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
Bridgstone A 40 κι οπως ολα σχεδον σαν καινουριο δε γλυστραει με τιποτα.
Μπηκε για να ξεπερασει σε μακροζωια τα trailsmart και λογω οτι τα συγκεκριμενα dunlop εχουν γενικη ελλειψη στο 110-80-19, αν δεν τα καταφερει ...τσαμπα κοπος.
spam off:happy:
μετα απο τοσες αλλαγες σε τρειλ κ λεγοντας τα καλυτερα, τωρα προσκυνας .....αλλη μαρκα;;
μπραβο σου!!
 

intruder

Μέλος
Περιοχή
Καζανη
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟς
Μοτό
SUZUKI GSX1250FA ''ADVENTURE''
Bridgstone A 40 κι οπως ολα σχεδον σαν καινουριο δε γλυστραει με τιποτα.
Μπηκε για να ξεπερασει σε μακροζωια τα trailsmart και λογω οτι τα συγκεκριμενα dunlop εχουν γενικη ελλειψη στο 110-80-19, αν δεν τα καταφερει ...τσαμπα κοπος.
spam off:happy:

Θα παθεις πλακα με το λαστιχο λεμε......japan κ στα λαστιχα ρε.......
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
......
Δεν υπαρχει πλοηγος ουτε σκουπα αν εξαιρεσουμε την εθελοντικη προσφορα του Πανου
για το συμμαζεμα οσων χαθουν κυριως την Κυριακη (και που πιθανοτατα δεν αφορα ολο το διημερο).
Οι χαρτες θα μπουν στο thread στην τελικη τους μορφη πολλες μερες πριν και θα συνοδευονται απο κειμενο με τα αξιοθεατα που κρυβουν
μερικες ωραιες παρακαμψεις για φωτογραφιες και τα σημεια σιγουρου ανεφοδιασμου σε καυσιμα.
Αυτα!

:friendship:

Πασχαλη η προθεση μου ειναι και για τις δυο μερες,τη μιαμιση για την ακριβεια.Το κακο ειναι οτι ενδεχεται ΑΣτραλοι συγγενεις ,να με στειλουνε αδιαβαστο και ενω εσεις βολταρετε εγω θα κανω τον ξεναγο.Τελος παντως,εχουμε μερες μεχρι τοτε.

Μολις επεστρεψα απο βολτουλα.Εκανα σχεδον ολη τη διαδρομη της Κυριακης,αλλα αναποδα.
Δεν μου εκανε καρδια να σταματησω να στροφαρω ουτε για τσιγαρο.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Πασχαλη η προθεση μου ειναι και για τις δυο μερες,τη μιαμιση για την ακριβεια.Το κακο ειναι οτι ενδεχεται ΑΣτραλοι συγγενεις ,να με στειλουνε αδιαβαστο και ενω εσεις βολταρετε εγω θα κανω τον ξεναγο.Τελος παντως,εχουμε μερες μεχρι τοτε.

Μολις επεστρεψα απο βολτουλα.Εκανα σχεδον ολη τη διαδρομη της Κυριακης,αλλα αναποδα.
Δεν μου εκανε καρδια να σταματησω να στροφαρω ουτε για τσιγαρο.
Πανο να παρουμε τους Αυστραλους για συνεπιβατες?






Μπαααααα...... :cool:

adv phone
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom