Αυτα, πως σας φαινονται?? (Τα αγοραζεις, τα φτιαχνεις 'η οχι?)

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
Κοστιζουν εξωφρενικα πολλα!! :woot:(περιπου 300 ευρω!, το πληρες σετ), αλλα απο την αλλη, βολευοντας εκει ενα διλιτρο βενζινας και φαρμακειο-ανταλλακτικα μηχανης πρωτης αναγκης, κερδιζω σχεδον μια μπαγαζιερα αδεια! (Την "μικρη" πλαγια, απο τη μερια της εξατμισης.. Οσοι πανε πολυημερα ταξιδια, καταλαβαινουν τι σημαινει αυτο..)

Ασε που, ευκολα γινονται και home made! :D



("Μιλαω" για τις βασεις..Τα υπολοιπα, κανιστρο και βαλιτσακι, τα εχω ηδη..)

http://www.wunderlich.de/
 

Koive k9

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Panos
Μοτό
Bmw , vespa
Ομορφα .γιατι όχι και κανουν και στα δικα μου καγκελα.Ωραιος θαναση!
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Με μια πρωτη ματια βλεπω οτι θελει: σχεδιασμο, πρωτες υλες, κοπη, στραντζαρισμα, κουρμπαρισμα, συγκολληση, επιφανειακη προστασια, βαφη, βιδες, σφικτηρες, ισως και κατι αλλο που δεν μπορω να το ξεχωρισω απο τις φωτο.
Εκτιμω πως με πολυ προσωπικη εργασια και σε ενα μηχανουργιο-στραντζοποιια με καλες τιμες μπορει να φτασεις σε ενα κοστος περιπου 200-230 €.
Επισης, το αποτελεσμα αν θα ειναι το ιδιο εξαρταται απο πολλους παραγοντες.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Το βρίσκω πολυ ενδιαφέρον !!!!!
 

Conquistador

Μέλος
Περιοχή
Dubai
Όνομα
Mario
Μοτό
Bmw r1200gs Adventure
Το βρίσκω λίγο υπερβολή βρε παιδιά έχουν πάει και μακρύτερα ταξίδια και δεν χρειάστηκε κάτι τέτοιο άσε που προσωπικά δεν μου αρέσουν προτιμώ τα τσαντακια

salaam...
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Το βρίσκω λίγο υπερβολή βρε παιδιά έχουν πάει και μακρύτερα ταξίδια και δεν χρειάστηκε κάτι τέτοιο άσε που προσωπικά δεν μου αρέσουν προτιμώ τα τσαντακια

salaam...
θα συμφωνήσω ότι είναι υπερβολή όλο το concept αλλά και η συγκεκριμενη εταιρία έχει το στυλ της υπερβολής σχεδόν σε όλα της τα προϊόντα.
Τα τσαντακια είναι σούπερ για εργαλεία ή και φαρμακείο.
Επίσης δεν θα έβαζα δοχείο με εφλεκτα υγρα σε σημείο που αν έχεις πτώση να είναι από τα πρώτα που θα χτυπηθούν.
Πιο ασφαλής θέση για εφλεκτα υγρα θεωρώ πως είναι στην ούρα της μηχανης, π.χ. στο πίσω μέρος των βαλιτσων.
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Εκεί αν έβαζα κάτι, θα ήταν κάτι τεράστιους προβολείς να κάνουν την νύχτα μέρα...
Αλλά έχω Adv. καρντιά μου!
 
Τελευταία επεξεργασία:

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Εμένα μου αρέσουν!!!Σαν ιδέα πιστεύω ότι κάποιος θα μπορεί να τα κάνει και θα μου άρεσε να δώ ένα DIY.
Αλλά όχι για μεταφορά καυσίμου!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Με τίποτα. ... κ τα τσαντάκιΑ τα άντεξα μια εβδομάδα. Μινιμαλισμός. ....

R1200GlamorusSpecial
Μινιμαλισμός με adve????
:thinking::thinking::thinking:

Πάντως συμφωνώ Χάρη! Δε μου αρέσουν κι έχουν και πρακτικά θέματα που αναφέρθηκαν πιο πάνω.

Επιμένω GS:yew::yew:
 
Top Bottom