Αυτό το σακίδιο ΜΩΡΟ με έχει ξετρελάνει!!!

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εκπληκτικός Γιάννη!
Σαμπσκράιμπτ εδω και αρκετό καιρό βέβαια!
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Μια παρατηρηση αν μου επιτρεπετε, τοσο στον moto n joy οσο και σε οσους σχολιασαν το βιντεο.
Ο παραγωγικη κριτικη ενος προιοντος ειναι αυτη που επισημαινει τα αρνητικα.
Η δικη μου λοιπον κριτικη ειναι ακριβως αυτη. Αν δεν υπαρχει εκτενης επισημανση αρνητικων, τοτε μοιαζει με διαφημιση.
 

Moto n' Joy

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda VFR 1200X Crosstourer 2017
Μια παρατηρηση αν μου επιτρεπετε, τοσο στον moto n joy οσο και σε οσους σχολιασαν το βιντεο.
Ο παραγωγικη κριτικη ενος προιοντος ειναι αυτη που επισημαινει τα αρνητικα.
Η δικη μου λοιπον κριτικη ειναι ακριβως αυτη. Αν δεν υπαρχει εκτενης επισημανση αρνητικων, τοτε μοιαζει με διαφημιση.
Έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά ο σκοπός του βίντεο δεν ήταν τόσο η λεπτομερής κριτική του συγκεκριμένου προϊόντος με ενδελεχή ανάλυση των θετικών και αρνητικών στοιχείων, όσο η εύθυμη και χαλαρή περιγραφή του, ορμώμενος από πραγματάκια όπως, ο ενθουσιασμός που μου προκάλεσε η αγορά του σε συνδυασμό με την όρεξη για videomaking και ένα τραγούδι που με ξεσήκωσε, όλα αυτά μαζί στο μπλέντερ του μυαλού μου και ιδού το αποτέλεσμα...καμία σχέση με πρόθεση για διαφήμιση.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Συνήθως όταν αγοράζω ένα προϊόν δεν ψωνίζω με βάση τα αρνητικά του χαρακτηριστικά αλλά με βάση την χρησιμότητα και χρηστικότητα του.
Έχοντας γνώση των αρνητικών του (εάν υπάρχουν σημεία) ελπίζεις ότι δεν θα σε ενοχλήσουν τόσο πολύ στην πράξη...
Δεν νομίζω ότι είναι κατακριτέο να τονίζεις τα θετικά σημεία ενός προϊόντος...
Ναι στο συγκεκριμένο βίντεο δεν αναφέρθηκε πουθενά κάτι αρνητικό οπότε λογικά φαίνεται σαν διαφήμιση.
Προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου πάντως...
Μπορώ να διαβάσω και άλλα reviews από τους ήδη κατόχους του οπότε θα ανακαλύψω μόνος μου ότι άλλο χρειάζομαι...
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά ο σκοπός του βίντεο δεν ήταν τόσο η λεπτομερής κριτική του συγκεκριμένου προϊόντος με ενδελεχή ανάλυση των θετικών και αρνητικών στοιχείων, όσο η εύθυμη και χαλαρή περιγραφή του, ορμώμενος από πραγματάκια όπως, ο ενθουσιασμός που μου προκάλεσε η αγορά του σε συνδυασμό με την όρεξη για videomaking και ένα τραγούδι που με ξεσήκωσε, όλα αυτά μαζί στο μπλέντερ του μυαλού μου και ιδού το αποτέλεσμα...καμία σχέση με πρόθεση για διαφήμιση.
Σε καμια περιπτωση δε θεωρησα πως κανεις διαφημιση. Και ναι εχεις δικιο, αν το δει κανεις υπο την σκοπια που λες, ετσι ειναι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τα αρνητικά τα ανακαλύπτεις στην πορεία.
Φθορές και κάποια χρηστικά ελλατωματα φαίνονται με την χρήση.

Αυτό που λέει ο mousitsas βεβαια το βλέπουμε από "επαγγελματίες" συχνα.
 

Moto n' Joy

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda VFR 1200X Crosstourer 2017
Τα αρνητικά τα ανακαλύπτεις στην πορεία.
Φθορές και κάποια χρηστικά ελλατωματα φαίνονται με την χρήση.

Αυτό που λέει ο mousitsas βεβαια το βλέπουμε από "επαγγελματίες" συχνα.
Όντως, υπάρχουν κάτι "αμερόληπτοι" δημοσιογράφοι εκεί έξω, που όταν βλέπεις το βίντεο και την "κριτική" τους, ειδικά σε τεστ καινούριων μοντέλων μηχανών, καταλαβαίνεις αμέσως ότι δουλεύουν για το marketing του νέου προϊόντος.
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Ο παραγωγικη κριτικη ενος προιοντος ειναι αυτη που επισημαινει τα αρνητικα.
Ο παραγωγικη κριτικη ενος προιοντος ειναι αυτη που επισημαινει ΚΑΙ τα αρνητικα.
... και ναι συμφωνώ τα αιτιολογημένα αρνητικά έχουν μεγαλύτερη σημασία για κάποιον που θέλει να επιλέξει ένα προϊόν.
 
Top Bottom