Αψυχα μεταλλα...κούκλα μου!

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Πατάω το κοντρολ,σχεδον μεθυσμενος...μια μεθη,μια ζαλαδα απο τα οσα γυρω μου...
Ειναι αυτοι οι κυκλοι που μολις κουνας το δαχτυλο της καρδιας για να κλεισεις εναν,νοιωθεις να περνα η ζωη σου ως σημερα μπροστα απο τα ματια σου.............................................
Σιγοανοιγει η πορτα και αρχιζω να την βλεπω.Διαγραφεται η σιλουετα της και στεκει μεσ'στο σκοταδι...αλλά την ξερω απ'εξω.Σχεδον δεν χρειαζεται να την δω αφου εχουμε ζησει τοσα μαζι...και ποιος ξερει ποσα ακομη...Στεκομαι ορθιος αποχαυνωμενος και την καρφωνω στα μάτια!Δεν κανω ουτε βημα αδυνατω,ειμαι απεναντι της και καθομαι σφιγγω ασυναισθητα τα χερια και απλα την κοιταζω.Να μου μιλαει...να μου δινει εκεινο το τσαφ που με πιανει ενας κομπος στο λαιμο και δεν μπορω ουτε να καταπιω το σαλιο μου!Δεν βγαινει λεξη...απλα καθομαι και μιλαμε.Νοιωθω εκει μεσα στο σκοταδι να θελει να κινηθει προς το μερος μου...να με αφησει να την αγγιξω και να την αφησω να μου πει τα δικα της.

Θυμαμαι εναν φιλο εδω μεσα να μΕ λεει "αδερφε ...Ένας μικρός θάνατος ...να βιώσεις τον πόνο σε όλη την έκταση του και μετα να τον μετα σχηματίσεις δημιουργικά στην ζωή σου..."

...και κανω να παω 2 βηματα προς εκεινη...λυγιζω.Τοσα κροσε εχω φαει στη ζωη μου και δεν εχω λυγισει ποτέ...την ξερω την αισθηση.Τα γονατα δεν σε κρατανε και γονατιζεις ακομα κι αμα δε θες,δεν το ελεγχεις.Εδω γαμωτ...εδω ειναι η σειρα μου.Καθομαι μπροστα της και κρυβω το προσωπο μου αλλά δεν γινεται να μεινω με τα ματια στεγνα...παιρνει ωρα,αρκετη ωρα...τιποτα γυρω μου δεν ειναι ξαστερο.ολα θαμπα ολα πνιγονται απο το βουβο χρονο που στεκομαι εκει μεσα μπροστα της.

Σηκωνω τα ματια και την νοιωθω να λεει σηκω...ΣΗΚΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙ...ΕΣΥ ΜΕ ΕΜΑΘΕΣ ΕΤΣΙ...ΣΗΚΩ!!!...
Απλωνω ενα χερι πανω της και αφηνω αυτη την γαμημενη αυρα τη θετικη την ενεργεια την ποθητη και επιθυμητη να κυλησει στο μυαλο μου.
Ενσυναισθηση...ναι αψυχα μεταλλα λενε...ναι...σιγουρα...Η μοτοσυκλετα ειναι ενας κοσμος ολοκληρος ειναι αυτη που θα σε ταξιδεψει ακομα και ακουνητη...

Συνεχιζω.Δεν εχω δικαιωμα να μην σηκωθω.Και ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ!Και γι'αυτην και για ολα οσα γυρω μου με προσταζουν να μεινω ο εαυτος μου.Αξιοπρεπεια,δυναμη και βλεμμα μπροστα...κι "εσυ κουκλα μου" εβαλες το χερι σου σ'αυτο...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πάντα όρθιος...
Και με την βοήθεια της κούκλας σου...:ok:
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Τα καλά είναι εκεί έξω φίλε..... τα παιδιά να είναι καλά όλα τα άλλα θα έρθουν....
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Φιλε μου καλε μου φιλε
Η εξωτερίκευση αισθημάτων και συναισθημάτων ειναι μια υγιείς και φυσιολογική διαδικασία καθως και βασικος μηχανισμός αυτοσυντήρησης του κάθενος μας
Παρα πολυ δεν εχουν την δύναμη να μπουν σε αυτήν την διαδικασία
Ειναι φυσικό !
Εμείς,εδω,η οικογενεια του ADVride, η ανθρωποκεντρική ελληνική φιλοσοφία μας θα ειμαστε παντα διπλα σου και διπλα σε κάθε ανθρωπο που παιρνει γρήγορες και απότομες στροφες !!!!
Ειμαστε σίγουροι ολοι μας οτι και αυτήν την στροφή θα την παρεις οπως και τις άλλες που πήρες οπως και τις άλλες που θα παρεις
Εχουμε εμπιστοσύνη στους χειρισμούς σου
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Μόλις το διάβασα,μου ήρθε αυτό το τραγούδι στο μυαλό,παρότι δεν είναι και απτά αγαπημένα μου.
Έχω καταλάβει ότι έχεις μπει σ δύσκολα μονοπάτια,αλλά είμαι σίγουρος ότι θα τα βγάλεις πέρα..
 

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Αψυχα μεταλλα...κούκλα μου!


Πρέπει να σου εξηγήσω πως τα μέταλλα
έχουν περισσότερη ψυχή, πολλάκις, από τους ανθρώπους
Κανόνισε ( η μάλλον να κανονίσουμε..) μιά συνάντηση των
Πατρινών.....
 

vaska

Μέλος
Όνομα
Vassilis
Μοτό
GS1200, IT490, DR 650, GPX750
Εδώ έχετε μαζευτεί και κανονίζετε γιάφκες με καλαμαράκια και συναφή. Θα είμαι το 2ήμερο Νιφορέικα αλλά μπορεί να κάνω μία καταδρομική των 25 χλμ για να έρθω να σας δω. Περισσότερο τον Κωστή γιατί από Βαγγέλη μπούχτισα.

@mAthosalas
Κύκλοι είναι Κώστα και ενίοτε έχουν κάτι στενάδια που νομίζεις δεν χωράς αλλά τελικά περνάς έστω με μερικές γρατζουνιές, αλλά περνάς και αυτό είναι το σημαντικό.
 

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
Αυτό που στα δύσκολα μπορείς και εξωτερικεύεις τα συναισθήματα σου είναι το πολύ βασικό, δύσκολο πρώτο βήμα !!!
Όλα θα πάνε καλά αδερφέ , έτσι είναι η ζωή Σα τα αγαπημένα σου καραφλά ... μια πάνω και μια κάτω , συνεχίζουμε προχωράμε και οτι συναντάμε το περνάμε ...
Εδώ είμαστε μαζί σου !


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Φίλε Κώστα δεν τα πάω καλά με τον γραπτό λόγο και ειλικρινά δεν ξέρω τι να γράψω οπότε θα πώ μονάχα δυό λογάκια,καλή δύναμη που την έχεις,κουράγιο και προχώρα μπροστά φίλε,μην πτοείσαι,μήν πέφτεις,μην μασάς,σε χρειαζόμαστε και εμείς.Ξέρεις έ?Πάρε το Γερμανάκι και κατέβα κάτω όποτε και για όσο μπορείς,περιμένω.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ελα, Κυριακή βραδάκι, καλαμαράκια (ξέρει ο Ακης....:ll:) το κανονίζουμε;;;;;
Βαγγελη να δω κατι υποχρεωσεις κι αν ειμαι πατρα ναι ευχαριστως να τα πουμε με μαχη καλαμαρακια κλπ...
 
Top Bottom