Βαλβίδα ελαστικών.

TROY

Μέλος
Όνομα
EFT
Μοτό
GS 1200
Καλησπερα....Αλλάζοντας τις βαλβίδες απο κανονικές σε αυτες που κάνουν γωνία υπάρχει θέμα με την ένδειξη πίεσης στο Καντράν ...ή την ένδειξη την παίρνει απο άλλου?
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Ο αισθητήρας είναι ολόκληρη ο βαλβίδα μαζί!!!Παίζουν στο εμπόριο έξτρα γωνίες!!Αλλιώς πετάς τους αισθητήρες και βάζεις γωνίες κανονικές!!
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Ναι!! Βιδωτη απο πανω!!

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Λογικα ναι!!!εδω φιλος τα βρηκε σε μαγαζι νε μοτο κ αξεσουαρ!!

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Τιποτα!Ενυμερωτηκα σου λεω πως αν τελειωσουν οι μπαταριες αποβτους αισθητηρες θα πρεπει να κοψεις ραψει την βαλβιδα κ αν πετυχει!!Οι αισθητηρες ειναι λιγο τσουχτερη απο τη μαμα!!!Οποτε αν θες περιμενεις κ βαζεις κατευθειαν γωνιες!

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Ναι εχουν, αν ψαξεις θα δεις οτι οι περισοτεροι τις κοβουν αλλαζουν τις μπαταριες, απο μοα 2032 φοραει ο καθε αισθητηρας και κλεινου με σιλικονη ή κολλα 2 συστατικων!!new πανε κανα 150ρι ο ενας αν δεν κανω λαθος!!

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

vtheo

Μέλος
Περιοχή
Π.Φάληρο
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200 GS Adv 08
Φίλε δε θα σε συμβούλευα να κάνεις τέτοιες μόντιφες με προεκτάσεις αν έχεις RDC .Η βαλβίδα όπως πολύ σωστά σου είπε ο Στέφανος πιο πάνω είναι ενσωματωμένη με τον αισθητήρα και αν σπάσει εισαι για 120 € μετά.Σε βουλκανιζατέρ πάντως που ρώτησα μου είπαν δε παίρνει προέκταση η βαλβιδα σε μοντέλα με RDC.Κάνε όμως και εσύ μία ερώτηση σε βουλκανιζατερ μοτό να χεις μια πιο επίσημη απάντηση.
 

TROY

Μέλος
Όνομα
EFT
Μοτό
GS 1200
Ο λογος που εγραψα επι του θεματος ειναι γιατι δυσκολευομαι στο φούσκωμα στο βενζιναδικο....γιαυτο και εψαχνα προεκταση γωνια.
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Ο λογος που εγραψα επι του θεματος ειναι γιατι δυσκολευομαι στο φούσκωμα στο βενζιναδικο....γιαυτο και εψαχνα προεκταση γωνια.
....και δεν είσαι ο μόνος!
Βασικά πρέπει να βρεις ένα βενζιναδικο κοντά σου με σπαστό χεράκι να έχει για τον αέρα!

Αλλιώς αγόρασε αυτό και λύνεις το πρόβλημα μόνιμα!

http://www.motoraid.eu/aluminium-valve-stem-flexible
 
Top Bottom