Βολτα -ραλλυ στη Γειτονική Βουλγαρια 10-5-2015

paulitos

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Παυλος Mαρ.
Μοτό
Yamaha XTZ1200 Super Tenere mod 11
Κυριακη 10-5-2015 οι Motofriends thraki travellers επισκεφτηκαν την γειτονα Βουλγαρια...ο γραφων δεν πηγε για αυτο παραθετω κείμενο και φώτο απο τον Σερ της ομαδος μας "Σακη"

"Aλλο ενα μικρο ραλλυ-βολτα ελαβε μερος στην γειτονικη μας βουλγαρια...ωρα εκκινησης -πρωινος καφες 7.00 κυριακη .....διελευση απο το νεο σχετικα περασμα προς βουλγαρια ,απο κομοτηνη προς κριρτζαλη....απειρου καλους ομορφια η διελευση της ελληνικης ροδοπης.....
πρωτη σταση δια καφε σε βουλγαρικο εδαφος ...κιρτζταλη....γεμισμα με καυσιμα που ειναι αριστης ποιοτητας και φτηνα σχετικα .....και αναχωρηση δια φιλλιπουπολη.....περασμα απο την οργιοδη βλαστηση και με ελαχιστη κινηση λογω πολλων στροφων μεσω του περσματος της βουλγαρικης ροδοπης προς ασημενοβγκραντ....
αφιξη στην φιλιππουπολη (πολβτιβ) ...και φυσικα βροχη !!....αλλα η ομαδα δεν μασαει πλεον απο αυτα !!....παμε σε ταβερνα περιοπης με πλουσιο φαγητο και λιγη χρεωση ....εδω θα επιστησωμεν την προσοχη σας, διοτι αν φατε πολυ και αποτομα ....θα υπαρχει θεμα , οχι λογω ποιοτητας , αλλα λογω διαφορετικοτητας της βουλγαρικης κουζινας....παν μετρον αριστον και ολα καλα ....περιηγηση μεσα στην πολη με βροχη !!.....πολυ ομορφη οπως ειπαμε....και μετα καφες υπο ψιχαλα σε ενα θαυμασιο παρκο ....
αναχωρηση προς γκρετσκα (ελλαδα) αλλα διαμεσου χασκοβου πλεον και αφιξη στα συνορα στο ορμενιο...σταση στην ορεστιαδα, και μετα ανοιγμα το γκαζι κατα βουληση στην εγνατια και αφιξη στην αλεξανδρουπολη αργα το βραδυ....συνολικα 670 θαυμασια χλμ. μια ωραιωτατη βολτα που για τους μακρινους φιλους (νοτια) θελει και διανυκτερευση...." (Κείμενο Σακης Κ.)
















 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Τελικά ρε Παύλε, αυτός ο Σάκης όπου πάει βρέχει ρε πστ μου............... Πάτε τον για κάνα ξεμάτιασμα, να λυθούν τα μάγια ρε παιδί μου.
 

paulitos

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Παυλος Mαρ.
Μοτό
Yamaha XTZ1200 Super Tenere mod 11
Τελικά ρε Παύλε, αυτός ο Σάκης όπου πάει βρέχει ρε πστ μου............... Πάτε τον για κάνα ξεμάτιασμα, να λυθούν τα μάγια ρε παιδί μου.
Οντως χαχαχαχα.....χορευει τον χορο της βροχης...
 
Top Bottom