Γεια από Βερολίνο

ChristoforosVer

Μέλος
Όνομα
Christoforos
Μοτό
Street Triple 675
Vespa GTS 300
Vespa PX200e
Γειας σας παιδιά, με λένε Χριστόφορο και μένω στο Βερολίνο.

Στην Αθήνα έχω ένα Street Triple 675 '09, το οποίο το έχω περίπου 1.5 χρόνο. Η πορεία μου με μηχανές είναι η εξής:

  • CBF 250 '04
  • CBF 500 '06
  • (TA 700 '08 δανεική μηχανή ενός μήνα)
  • GSF 650 '08 (Bandit)
  • Street Triple 675 '09
Και στο Βερολίνο που πλέον βρίσκομαι, έχω περίπου 3 μήνες, ένα XS400 '82, το οποίο έχει υποστεί μετατροπές και πλέον θα έλεγε κανείς ότι είναι scrambler. Τη στιγμή που γράφονται αυτές οι γραμμές, δυστυχώς, δεν παίρνει μπρος. Αλλά πριν κατέβω διακοπές Ελλάδα, όχι μόνο έπαιρνε, αλλά έκανε και "ταξίδι" 40 χλμ στο γειτονικό Potsdam, δικάβαλο.

Η εμπειρία μου λοιπον, εδώ και 6 χρόνια που έχω το δίπλωμα, είναι αποκλειστικά με μηχανές δρόμου, και ποτέ δεν έχω οδηγήσει μηχανή χώματος. Κάτι που σκοπεύω να αλλάξει, εξ'ου και η εγγραφή μου στο φόρουμ αυτό.

Θα ανοίξω αντίστοιχο θέμα, οσονούπω.

Καλώς σας βρήκα, και καλές βόλτες να χουμε!

 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Γειας σας παιδιά, με λένε Χριστόφορο και μένω στο Βερολίνο.

Στην Αθήνα έχω ένα Street Triple 675 '09, το οποίο το έχω περίπου 1.5 χρόνο. Η πορεία μου με μηχανές είναι η εξής:

  • CBF 250 '04
  • CBF 500 '06
  • (TA 700 '08 δανεική μηχανή ενός μήνα)
  • GSF 650 '08 (Bandit)
  • Street Triple 675 '09
Και στο Βερολίνο που πλέον βρίσκομαι, έχω περίπου 3 μήνες, ένα XS400 '82, το οποίο έχει υποστεί μετατροπές και πλέον θα έλεγε κανείς ότι είναι scrambler. Τη στιγμή που γράφονται αυτές οι γραμμές, δυστυχώς, δεν παίρνει μπρος. Αλλά πριν κατέβω διακοπές Ελλάδα, όχι μόνο έπαιρνε, αλλά έκανε και "ταξίδι" 40 χλμ στο γειτονικό Potsdam, δικάβαλο.

Η εμπειρία μου λοιπον, εδώ και 6 χρόνια που έχω το δίπλωμα, είναι αποκλειστικά με μηχανές δρόμου, και ποτέ δεν έχω οδηγήσει μηχανή χώματος. Κάτι που σκοπεύω να αλλάξει, εξ'ου και η εγγραφή μου στο φόρουμ αυτό.

Θα ανοίξω αντίστοιχο θέμα, οσονούπω.

Καλώς σας βρήκα, και καλές βόλτες να χουμε!

Καλώς ήρθες Χριστόφορε στο advride.gr!
To παρών forum δεν ασχολείται μόνο με χωμάτινες εκδρομές, εδώ μέσα έχει απ' όλα. Μέχρι για για γουρούνες υπήρξε μια ανεπιτυχής απόπειρα.

Έχω μια απορία. Στην ιδιαίτερη και κατά τη γνώμη μου όμορφη πόλη του Βερολίνου που ζεις τώρα αλλά και στα περίχωρα του, υπάρχει δυνατότητα να μπεις σε χωμάτινες διαδρομές;

:friendship:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλώς όρισες και πάντα όρθιος.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καλησπερα φιλε και καλωσηρθες... Ποτισε μας λιγο με φωτογραφιες απo το xs να χαζεψουμε και μεις λιγο!!!!

#xrv_world_explorer
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλώς όρισες Χριστόφορε...!!! :ok:
 

ChristoforosVer

Μέλος
Όνομα
Christoforos
Μοτό
Street Triple 675
Vespa GTS 300
Vespa PX200e
Στην ιδιαίτερη και κατά τη γνώμη μου όμορφη πόλη του Βερολίνου που ζεις τώρα αλλά και στα περίχωρα του, υπάρχει δυνατότητα να μπεις σε χωμάτινες διαδρομές;
Δυστυχώς όχι. Έψαξα και αντιστοιχα group στο φμπ αλλά δεν υπάρχει κάτι, οπότε έκανα την ερώτησή μου στο "απλό" γκρουπ, φίλων μηχανής βερολίνου.
Η απάντηση ήταν ότι "οι γερμανοί, είναι τόσο έξυπνοι, που έχουν τόσα δάση και χωμάτινες διαδρομές, αλλά τόσο χαζοί για να απαγορεύεται να μπει οποιοδήποτε μηχανοκίνητο εκεί μέσα".

Η αλήθεια είναι ότι στο Βερολίνο, το οποίο είναι γεμάτο δάση, μόνο πεζοί και ποδήλατα επιτρέπεται να μπουν.

Καλησπερα φιλε και καλωσηρθες... Ποτισε μας λιγο με φωτογραφιες απo το xs να χαζεψουμε και μεις λιγο!!!!

#xrv_world_explorer
Τι τύπο αρχείου υποστηρίζει το φόρουμ? Προσπάθησα .jpeg - .png δεν τα δέχτηκε.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δυστυχώς όχι. Έψαξα και αντιστοιχα group στο φμπ αλλά δεν υπάρχει κάτι, οπότε έκανα την ερώτησή μου στο "απλό" γκρουπ, φίλων μηχανής βερολίνου.
Η απάντηση ήταν ότι "οι γερμανοί, είναι τόσο έξυπνοι, που έχουν τόσα δάση και χωμάτινες διαδρομές, αλλά τόσο χαζοί για να απαγορεύεται να μπει οποιοδήποτε μηχανοκίνητο εκεί μέσα".

Η αλήθεια είναι ότι στο Βερολίνο, το οποίο είναι γεμάτο δάση, μόνο πεζοί και ποδήλατα επιτρέπεται να μπουν.



Τι τύπο αρχείου υποστηρίζει το φόρουμ? Προσπάθησα .jpeg - .png δεν τα δέχτηκε.
 

ChristoforosVer

Μέλος
Όνομα
Christoforos
Μοτό
Street Triple 675
Vespa GTS 300
Vespa PX200e
Σε ευχαριστώ!

 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Σχεδόν 2 χρονακια έφαγα στα "στενά" του Κreuzberg...ποιο πολύ με ποδήλατο όμως γυρνούσα.
Με έκανε εντύπωση πόσο καθαρές και καλοσυντηρημένες ήταν οι μηχανές ακόμη και σε πολύ παλιά μοντέλα
Αγαπώ Βερολίνο!
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Καλώς ήρθες και μπράβο για την εισαγωγή. Νομίζω ότι είναι ωραίο τα καινούρια μέλη να γραφουν 2-3 λόγια για το μοτοσυκλετιστικο παρελθόν τους. Πάω να ετοιμάσω κι εγώ ένα,
οσο ο Phoenix θα ετοιμάζει νέο θέμα με τίτλο χωράνε τα street naked στο χώρο μας;
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Καλωσηρθες!
Αγαπημενο μερος το Βερολινο! Το επισκεπτομαι τουλαχιστον 2 φορες τον χρονο μιας και εχω δικο μου ανθρωπο εκει.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Όλα τα νεικιντ χωράνε .....
Καλώς όρισες
Είμαστε όλοι βερολινεζοι ........
 
Top Bottom