Για που σχεδιάζετε ή ονειρεύεστε να ταξιδέψετε εντός του 2024 ? { εξωτερικό }

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
:biker: 3 σύντροχοι ζητήσατε χάρτη .




Για 4 ή 5 Δ/Ν επί ιταλίας + 2 στα πλοία πήγαινε - έλα Ηγουμενίτσα - Μπρίντεζι Νύχτα




Στο Περίπου ακόμα λοιπόν οι παρακάτω >>>


Α. >>

Brindisi to Tarente





Β. >>


Tarente to Pompei




C. >>






:friendship:
 

theo_ts

Advexperience.gr
Περιοχή
Στη Γενέτειρα του Ευριπίδη
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
Suzuki Gs 500
New Force NF 500
Για φέτος σκέφτομαι Δολομιτικές Άλπεις, Κροατία, Μαυροβούνιο. Λεω να παω αρχές Σεπτέμβρη.
Μόλις χθες έπιασα μολύβι και χαρτί για να ξεκινήσει ο σχεδιασμός.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Για φέτος σκέφτομαι Δολομιτικές Άλπεις, Κροατία, Μαυροβούνιο. Λεω να παω αρχές Σεπτέμβρη.
Μόλις χθες έπιασα μολύβι και χαρτί για να ξεκινήσει ο σχεδιασμός.
Αν δεν βαριέσαι άνοιξε θέμα να βλέπουμε τους σχεδιασμούς σου γιατί μάλλον Πάσχα θα ανέβουμε από κει!!!!

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
:wtng:
Αντε να δούμε εκεινό το έρμο το Abruzzo θα το σκεφτεί κανείς η' όλοι θα γανωνουν ένα γύρω μεταξύ Τοσκάνης,Αμαλφι κ Ελληνόφωνων χωριών...ματαξαναπαλι...:mkms:

Βγες ένα Μπάρι πουλάκι μου κ κόψε βόρεια,στασου στην λίμνη Barea,περνα σουβλακι το Grant Sasso park να δεις τα Sibilini mountains κ τέλος αφού χορτάσεις σαλαμοπροσουτα στην υπεροχη Norcia έμπα στο καράβι από Ανκονα κ γύρνα γεμάτος με κάτι καινούργιο...επιτέλους.

Όλα εγώ πχια:cool:
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
:wtng:
Αντε να δούμε εκεινό το έρμο το Abruzzo θα το σκεφτεί κανείς η' όλοι θα γανωνουν ένα γύρω μεταξύ Τοσκάνης,Αμαλφι κ Ελληνόφωνων χωριών...ματαξαναπαλι...:mkms:

Βγες ένα Μπάρι πουλάκι μου κ κόψε βόρεια,στασου στην λίμνη Barea,περνα σουβλακι το Grant Sasso park να δεις τα Sibilini mountains κ τέλος αφού χορτάσεις σαλαμοπροσουτα στην υπεροχη Norcia έμπα στο καράβι από Ανκονα κ γύρνα γεμάτος με κάτι καινούργιο...επιτέλους.

Όλα εγώ πχια:cool:
Αμπρουτσο εχεις κατι κατα νου απο πόλεις Γιώργο;

Καιρο τωρα εδω σημειώσει πολλα δεύτερα χωρια στην περιοχη Ουμπριας και Τοσκάνης και σκεφτομαι σοβαρα να ξαναπάω.
Απο την μια θα ειναι η τριτη φορα απο την αλλη η περιοχη ειναι πανεύκολη και μαγευτική.
 

Ricos_7

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Θεόδωρος
Μοτό
Aprilia Dorsoduro 1200cc
Έχεις περάσει τις ευθείες μέχρι Βελιγράδι?
Με 160-180 και δεν φτάνεις ποτέ
Από Βελιγράδι σε Θεσσαλονίκη είναι αυτές οι ευθείες?

Λέμε στην επιστροφή από Ρουμανία να πάμε Sibiou - Βελιγράδι για μια διανυκτέρευση και μετα μέχρι Θεσσαλονίκη με μια στάση στη Νις.
Θα μας κουράσει η διαδρομή?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Από Βελιγράδι σε Θεσσαλονίκη είναι αυτές οι ευθείες?

Λέμε στην επιστροφή από Ρουμανία να πάμε Sibiou - Βελιγράδι για μια διανυκτέρευση και μετα μέχρι Θεσσαλονίκη με μια στάση στη Νις.
Θα μας κουράσει η διαδρομή?
Οχι....μια χαρά είναι αυτή η διαδρομή.
Στάση απαραίτητα στην Τιμισοαρα
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Από Βελιγράδι σε Θεσσαλονίκη είναι αυτές οι ευθείες?

Λέμε στην επιστροφή από Ρουμανία να πάμε Sibiou - Βελιγράδι για μια διανυκτέρευση και μετα μέχρι Θεσσαλονίκη με μια στάση στη Νις.
Θα μας κουράσει η διαδρομή?
Νις οποσδηποτε φουλάρισμα γιατι απο Νις και κατω δεν εχει τόσα συχνά βενζινάδικα όσο Βελιγραδι -Νις.
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Αν και συνηθως δεν κανουμε back to back ταξιδια εξωτερικο με μηχανη λεμε φετος το καλοκαιρι μετα τις περσινες Άλπεις να κανουμε ενα 7ήμερο-10ημερο Ρουμανια. Που και πως ακομα δεν εχουμε κανονισει. XR Maniac πιθανον θα σε χρειαστω
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Ελπίζω να λύσω τα προβλήματα υγείας που έχω φέτος και κάπως να βελτιωθεί η ζωή μου γενικότερα
Εξωτερικό δεν με βλέπω με την καμία 1821 η μεγαλύτερη προσδοκία
Όσοι πάτε έξω βγάλτε καμιά καλή φωτογραφία να βλέπουμε κι εμείς
 

Ricos_7

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Θεόδωρος
Μοτό
Aprilia Dorsoduro 1200cc
Οχι....μια χαρά είναι αυτή η διαδρομή.
Στάση απαραίτητα στην Τιμισοαρα
Ναι, είναι στο πλάνο ήδη αυτή η στάση.
Ευχαριστώ.

Νις οποσδηποτε φουλάρισμα γιατι απο Νις και κατω δεν εχει τόσα συχνά βενζινάδικα όσο Βελιγραδι -Νις.
Αυτό με αγχώσε τώρα.
Έχω αυτονομία το πολύ 150 χλμ
 

estebahn

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
CBR 600F4i
Αυτό με αγχώσε τώρα.
Έχω αυτονομία το πολύ 150 χλμ
Βγαίνει, απλά πρέπει να έχεις τσεκάρει προκαταβολικά που έχει βενζινάδικο και να γεμίσεις εγκαίρως. Το θέμα είναι ότι ως Νις έχει όλη την ώρα, οπότε εφησυχάζεσαι και μετά μπλέκεις. Πήγα να την πατήσω με CBR πριν χρόνια, φαίνεται δεν ημουν ο μόνος :rolleyes:
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Αυτο ακριβως.
Επειδή Βελιγραδι Νις εχει καθε τρεις και λιγο, εφυγα απο Νις μισος σκεπτόμενος να φουλαρω καπου στον δρομο.
Αλλα δεν ειχε τιποτα και εφτασα λαμπάκι με 40χλμ υπόλοιπο και αρκετές άσπρες τρίχες.


Αν γεμίσεις Νις θα εισαι μια χαρα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτο ακριβως.
Επειδή Βελιγραδι Νις εχει καθε τρεις και λιγο, εφυγα απο Νις μισος σκεπτόμενος να φουλαρω καπου στον δρομο.
Αλλα δεν ειχε τιποτα και εφτασα λαμπάκι με 40χλμ υπόλοιπο και αρκετές άσπρες τρίχες.


Αν γεμίσεις Νις θα εισαι μια χαρα.
Στον "επαρχιακό" Σκόπια -Νις βέβαια, έχει αρκετά βενζινάδικα.
Αχχχχχ.....με την χοντρούλα δεν είχα τετοια
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Στον "επαρχιακό" Σκόπια -Νις βέβαια, έχει αρκετά βενζινάδικα.
Αχχχχχ.....με την χοντρούλα δεν είχα τετοια
Ναι ισχυει. Ο μόνος λογος που ζηλευω τα adventure ειναι αυτος.
Γενικοτερα κατω απο 300+ αυτονομίας του δικού μου δεν θα την πάλευα, με αυτα που μου εχουν τυχει.
 

gior-gos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
v85tt
Μετά τα όσα ενθαρρυντικά διάβασα από ειδήμονες και μή, επείσθην.
Φέτος το καλοκαίρι - να μαστε όλοι καλά - σχεδιάζω νόρντκαπ· σήμερα έκλεισα την άδεια.
:secret: τις 2 προηγούμενες χρονιές που έγραψα στα αντίστοιχα νήματα τί σχεδιάζω να κάνω, τα σχέδια πραγματοποιήθηκαν· για να δούμε φέτος..

Εύχομαι σ όλους μας - κι όχι μόνο σ αυτούς που γράψαμε εδώ - τα σχέδιά μας να πραγματοποιηθούν και τα όνειρα να γίνουν πραγματικότητα!

:friendship:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τουρκία με WR250R και KLX250.
Η αρχική σκέψη είναι με το πλοίο μέχρι Τσεσμέ μέσω Χίου. Από εκεί Καππαδοκία για βόλτα με το αερόστατο.
Αναχώρηση από Καππαδοκία μέσω ΤΕΤ με σκοπό να καλύψουμε ότι μπορούμε από Ποντιακές Άλπεις. Επιστρέφουμε Αθήνα μέσω Κωνσταντινούπολης και ότι μπορούμε να δούμε από χωμάτινες διαδρομές σε Θράκη και Μακεδονία.
 
Top Bottom