Για πού ονειρεύεστε να ταξιδέψετε του χρόνου…

moby_gr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1200GS Adventure
Για Σκανδιναβία έλεγα, αλλά μας το 'χετε κάνει τόσο λιανά εδώ μέσα που δεν.... λέει πια... :p

Μακάρι όλοι μας να καταφέρουμε ότι ονειρευόμαστε :)

Καλή Χρονιά με υγεία!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Για Σκανδιναβία έλεγα, αλλά μας το 'χετε κάνει τόσο λιανά εδώ μέσα που δεν.... λέει πια... :p

Μακάρι όλοι μας να καταφέρουμε ότι ονειρευόμαστε :)

Καλή Χρονιά με υγεία!
Καλες ειναι και οι εδω Νορβηγιες αλλα τους λεπει η οπτικη 360 μοιρων και οι μυρωδιες.
Ασε που εσυ θα μας δειξεις και λιγο luxury travelling by moby_gr που κοντευουμε να ξεχασουμε πως ειναι.
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
εχω να παω στο εξωτερικο με μηχανη 2 χρονια λογω οικονομικης κρισης και μου εχει στοιχισει πολυ...
φετος λεω να παω και να παν να γ@@@@@νε ολα
συζηταω με φιλο να παμε προς νορβηγια αλλα καταδρομικα,ομως οπως και να το κοιταω θελω περιπου 2500 ευρω για το ταξιδι και δεν με παιρνει.
γι αυτο κοιταω και εναλλακτικα μηπως παμε οδικως απο βαλκανια,σλοβενικες αλπεις,αυστρια-χαλστατ-ινσπρουκ-σαλτσπουρκ-δρομο των καστρων και αλπεις
απ την αλλη καλοβλεπω και κατι που θελω να κανω χρονια,δηλ. τον γυρο της ελλαδος απο χωμα,απο μανη εως βαλια καντρα,απο β.καντρα εως αλεξανδρουπολη
και απο κει μεχρι μανδρα τιταν.
αυτο θα βγει πιο οικονομικα απ τ αλλα και το υπολογιζω σε 30 μερες περιπου.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
εχω να παω στο εξωτερικο με μηχανη 2 χρονια λογω οικονομικης κρισης και μου εχει στοιχισει πολυ...
φετος λεω να παω και να παν να γ@@@@@νε ολα
συζηταω με φιλο να παμε προς νορβηγια αλλα καταδρομικα,ομως οπως και να το κοιταω θελω περιπου 2500 ευρω για το ταξιδι και δεν με παιρνει.
γι αυτο κοιταω και εναλλακτικα μηπως παμε οδικως απο βαλκανια,σλοβενικες αλπεις,αυστρια-χαλστατ-ινσπρουκ-σαλτσπουρκ-δρομο των καστρων και αλπεις
απ την αλλη καλοβλεπω και κατι που θελω να κανω χρονια,δηλ. τον γυρο της ελλαδος απο χωμα,απο μανη εως βαλια καντρα,απο β.καντρα εως αλεξανδρουπολη
και απο κει μεχρι μανδρα τιταν.
αυτο θα βγει πιο οικονομικα απ τ αλλα και το υπολογιζω σε 30 μερες περιπου.
Mε τα λεφτα απο τα εμφιαλωμενα και τα διοδια των Αυστριακων πασων φτανεις στο Hirsthals κι απο εκει με το φερυ στη Νορβηγια.
Μετα θα εχεις ενα χαμογελο απο εκεινα που κανουν τους αλλους απο τα να ανησυχουν........ μεχρι να μη σου μιλανε!!!!!1
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
1: Για Πασχα Κροατια-Σλοβενια - Ιταλια και περιξ.

2: Για καλοκαιρι Ιταλια η απροσδιοριστο ...


Ολα ανοικτα αναλογα με συμμετεχοντες και κατασταση εκεινης περιοδου.
Ολα ρευστα
Καλη χρονια με πολλα χιλιομετρα
με Υγεια σε ολους και ολα θα γινουν αργα η γρηγορα !

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
.. προς νορβηγια αλλα καταδρομικα,ομως οπως και να το κοιταω θελω περιπου 2500 ευρω για το ταξιδι και δεν με παιρνει...
Καραδρομικα βγήκε 1200€ στον Πασχάλη. Εσύ πόσο large είσαι πια;
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Καραδρομικα βγήκε 1200€ στον Πασχάλη. Εσύ πόσο large είσαι πια;
αν τα υπολογισεις παντελη για 20 μερες μονο η βενζινη θα παει 1000+,αλλο το ταξιδι του πασχαλη που εχει παει πολλες φορες,αλλες μερες και αλλα τοπια απ αυτα που υπολογιζουμε εμεις.
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
αν τα υπολογισεις παντελη για 20 μερες μονο η βενζινη θα παει 1000+,αλλο το ταξιδι του πασχαλη που εχει παει πολλες φορες,αλλες μερες και αλλα τοπια απ αυτα που υπολογιζουμε εμεις.
Επειδη εχω διαβασει σχεδον ολα τα οδοιπορικα για νορβηγια nordkapp κτλ εχει τεραστια διαφορα τι εννοει ο καθενας καταδρομικα.
Επειδη χθες ειχα την κουβεντα με καποιον που εχει παει και χαλασε πανω απο 3.000 ευρω (χωρις τρελα πραγματα ).
Για 20 μερες να πας και να παρεις μια γευση να μεινεις σε σπιτακια και οχι σκηνη και να κανεις τα βασικα οντως θελει 2500 ευρω.
Εκτος αν πας εντελως καταδρομικα σε μερες , διαμονησ ε σκηνη και μονο κονσερβες οποτε ναι βγαινει με εως 1500.
Αναλογα ο καθενας τι θελει να δει και να κανει και φυσικα ποσα χρηματα διαθετει.

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Για εμένα η μεγάλη διαφορά έγκειται στο αν θέλει κάποιος να φτάσει οπωσδήποτε στο βόρειο ακρωτήριο ή αρκείται με το νότιο μισό (και για πολλούς πιο όμορφο) τμήμα της χώρας. Προσωπικά δεν είχα ποτέ κόλλημα με στόχους που κατ εμε στερουνται ουσίας.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Με ολο το σεβασμό που εχω σε ολα τα παραπανω γραφόμενα και απο την μέχρι τωρα μικρή μου ταξιδιωτική εμπειρία κανω μια γενική παρεμβαςη και σας προτείνω τωρα στα χρονια της κρίσης τα Βαλκάνια !!!
Ενας τόπος πολυ κοντα στην δίκη μας κουλτούρα ,φθηνός , με παρά πολλές ομορφιές
Ακομα θα σας έλεγα και για Τουρκία ,πόντο ,μέχρι και Γεωργία Αρμενία
Και ξαναγράφω φθηνοί προορισμοί σε ολα!! ,καταλύματα τροφή βενζίνες
Και κλείνω την παρεμβαση
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Για εμένα η μεγάλη διαφορά έγκειται στο αν θέλει κάποιος να φτάσει οπωσδήποτε στο βόρειο ακρωτήριο ή αρκείται με το νότιο μισό (και για πολλούς πιο όμορφο) τμήμα της χώρας. Προσωπικά δεν είχα ποτέ κόλλημα με στόχους που κατ εμε στερουνται ουσίας.
και γω μαζι σου ρε παντελη αλλα ενα τετοιο ταξιδι μπορει να μην μπορεσουμε να το ξανακανουμε....
εεε να φτασω μεχρι την νορβηγια και να μην παω στο νορκαπ καπως μου καθεται ασχημα.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Εκαι κατω στο γρασιδι θελω να στησω
....και γυρω γυρω οι τρελαμενοι κολλητοι γνωστοι και ως Τομαρια ή Νορβηγοι κουμπαροι!



ενα καρβελι ψωμι απο την πλατεια και αντε γεια..

 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Εκαι κατω στο γρασιδι θελω να στησω
....και γυρω γυρω οι τρελαμενοι κολλητοι γνωστοι και ως Τομαρια ή Νορβηγοι κουμπαροι!



ενα καρβελι ψωμι απο την πλατεια και αντε γεια..

Ποια είναι αυτά τα μέρη;
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Εκαι κατω στο γρασιδι θελω να στησω
....και γυρω γυρω οι τρελαμενοι κολλητοι γνωστοι και ως Τομαρια ή Νορβηγοι κουμπαροι!



ενα καρβελι ψωμι απο την πλατεια και αντε γεια..


Νορβηγός δεν έγινα, Κουμπάρος έγινα...Τομάρι είμαι σίγουρα..!

Βάλε το ψωμί και βάζω τους γίγαντες!!! :friendship:
 
Top Bottom