Γνώμες για 5ημερο ταξίδι κοντά

El Capitan

Μέλος
Περιοχή
Εξαρχεια-Αιγαλεω-Λιμνη Πλαστηρα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
BMW R 1200 GS 08'
Η προταση του Πασκουαλε ειναι μια πανεμορφη εκδρομη...οποιος την ακολουθησει δεν θα χασει και δεν θα πιστευει ποσο ομορφα μερη υπαρχουν διπλα μας(κυριως για τους βοριους)...
και ακομα οτι περνας τα συνορα εστω και αν βρισκεσαι σε τοσο κοντινη αποσταση απο την Ελλαδα σου δημιουργει μια ψευδαισθηση εξτρα περιπετειας!!!!
Εσας τους βορειους πολυ σας ζηλευω για πολλους λογους...
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
@Πασχαλη στην διαδρομη που παραθεσες που θα εβαζες μια διανυκτερευση ωστε να σπασει στην μεση?
Mαλλον Plovdiv για να ανταμειψω τη συνεπιβατιδα κ την αφεντια μου με ενα δειπνο στο μαγαζι στον πεζοδρομο. Θα δεις σε ποιο ανοιγοντας τις φωτο στο ""ινδιανικο καλοκαιρι"" που παρεθεσα παραπανω. :cool:

adv phone
 

El Capitan

Μέλος
Περιοχή
Εξαρχεια-Αιγαλεω-Λιμνη Πλαστηρα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
BMW R 1200 GS 08'
Επανερχομαι μιας και λεω να την κανω Σαββατο βραδυ για Καρδιτσα και απο εκει Κυριακη πρωι για πανω..τουριστικα βγαζοντας Οχριδα γιατι θελω να ειμαι Ανασταση στο χωριο αυτη η διαδρομη πως σας φαινεται? https://goo.gl/maps/djbCUGhinTM2 Καρδιτσα-Σοφια-Βελικο Ταρνοβο-Βουκουρεστι-Κραιοβα-Βελιγραδι-Νις-Καρδιτσα
Να δωσω βαση μονο βουλγαρια σαν αυτα που εχουν ειπωθει η να την κανω την γυροβολια?Ειχα την βουλγαρια Ρουμανια μαζι καπως στο μυαλο μου και μονος η με φιλο..επισης δεν ξερω αν Τρανσφαγκαρασαν και Τρανσαλπινα ειναι καλη ιδεα αυτη την εποχη..προτασεις γνωμες?
 

j.t.r

Μέλος
Όνομα
Γιαννης
Επανερχομαι μιας και λεω να την κανω Σαββατο βραδυ για Καρδιτσα και απο εκει Κυριακη πρωι για πανω..τουριστικα βγαζοντας Οχριδα γιατι θελω να ειμαι Ανασταση στο χωριο αυτη η διαδρομη πως σας φαινεται? https://goo.gl/maps/djbCUGhinTM2 Καρδιτσα-Σοφια-Βελικο Ταρνοβο-Βουκουρεστι-Κραιοβα-Βελιγραδι-Νις-Καρδιτσα
Να δωσω βαση μονο βουλγαρια σαν αυτα που εχουν ειπωθει η να την κανω την γυροβολια?Ειχα την βουλγαρια Ρουμανια μαζι καπως στο μυαλο μου και μονος η με φιλο..επισης δεν ξερω αν Τρανσφαγκαρασαν και Τρανσαλπινα ειναι καλη ιδεα αυτη την εποχη..προτασεις γνωμες?
Και τα δύο πάσα αυτήν την εποχή είναι κλειστά λόγω χιονιού
Το Urdelle pass στην Τρανσαλπίνα έχει για μερικά χιλιόμετρα μέχρι και 2 μέτρα χιόνι και το τουνελ στη λίμνη Balea ( πασο) είναι κλειστό λόγω χιονιού.
 
Top Bottom