Διρφυ, σε μια αδιευκρίνιστη χωμάτινη

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Μπραβο παιδες!:friendship:
Καλα που δεν εχω λαστιχα και δεν ηρθα
Γιατι νταξ στο δυσκολο περασμα δεν θα μπορουσα να ακολουθησω ετσι και αλλιως με την μαουνα και θα με "βριζατε"


Την λιμνουλα δεν την εχω δει ποτε Καποτε περασα σχεδον διπλα της χωρις να το ξερω Οταν την εμαθα ηθελα να περασω απο κει με την πουροντουροπαρεα αλλα κλασικα ...εχασα τον δρομο:rolleyes:
Η καταβοθρα δεν ειχε νερο?
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Μπραβο παιδες!:friendship:
Καλα που δεν εχω λαστιχα και δεν ηρθα
Γιατι νταξ στο δυσκολο περασμα δεν θα μπορουσα να ακολουθησω ετσι και αλλιως με την μαουνα και θα με "βριζατε"


Την λιμνουλα δεν την εχω δει ποτε Καποτε περασα σχεδον διπλα της χωρις να το ξερω Οταν την εμαθα ηθελα να περασω απο κει με την πουροντουροπαρεα αλλα κλασικα ...εχασα τον δρομο:rolleyes:
Η καταβοθρα δεν ειχε νερο?
Κωστή, ίσως να δυσκολευόσουνα λίγο, αλλά θα πέρναγες. Ηταν λίγο δύσκολο για βαρύ μηχανάκι το ανέβασμα στο "πέσιμο" και μετά κατεβαίνοντας
που είχε ένα ''περίεργο" κορμό, που είχε κάτσει στην χειρότερη θέση ... για μας ...:D
Πάντως για άλλη μια φορά, αποδείχθηκε, ότι αν είχαμε μαζί ένα μικρό πριόνι χειρός και ένα μικρό πτυοσκάπανο, περνάς από ΠΑΝΤΟΥ !
Η καταβόθρα δεν ξέρω αν είχε νερό, δεν πήγαμε ακριβώς πάνω στην τρύπα, αλλά όλη η γύρω περιοχή, ήταν ένα απέραντο λασποπέδιο,
που αν έκλεινες το γκάζι, τέλος ...

Οσο για το "¨βρισίδι" ξέχασέ το ... κι εμείς τη γουστάρουμε την ταλαιπωρία ...
μόνο στο Φοίνικα λέμε "βρωμόλογα" γιατί φτιάχνεται ... δεν μπορεί να λειτουργήσει αλλιώς :D
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Όσο αφορά το δυσκολο κομμάτι,το περάσαμε διότι πλην του δικού μου που χρειάστηκε λιγο βοήθεια τα αλλα δυο περάσανε αέρα αν ομως είχαμε και μεγάλα μηχανάκια μαζι πχ 990,1200
δε θα περναγαμε απο εκει !!
Απλά θα κάναμε πίσω και θα πηγαίναμε απο αλλο δρομο
Αυτο το γράφω για να ξεκαθαρίσω οτι ολες οι βόλτες που ανεβάζω όσο αφορά το δρομολογιο που θα ακολουθηθεί εξαρτάται απο τα μοτορια της παρέας και της δυνατότητες τους για χώμα ώστε ετσι να χαρούν ολοι
( εντάξει όσο αφορά τα δρομολόγια-διαδρομες να ειναι καλα ο gpz-Dtz που παντα παμε μαζι και γυρνάμε!!!!!!!!!!!!!στην ώρα μας μαζι )
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Να το ξανακάνετε κάποια Κυριακή όμως (Σάββατο δύσκολο) για να έρθουμε κι εμείς! :p
Ελένη, δυστυχώς όσο περνάνε οι μέρες και αρχίζουν οι βροχές, οι διαδρομές της Εύβοιας δυσκολεύουν, πέφτουν δρόμοι κτλ,
γιατι έχει πολλά κομμάτια με αυτα τα μαλακά καφέ χώματα που βουλιάζουν ...

Tη συγκεκριμένη βόλτα, έχω στο μυαλό μου να την ξανακάνουμε, τέλος Γενάρη, (ίσως 24/1) εαν δεν έχει χιονίσει, για να την δούν
και όσοι δεν ήταν μαζί μας στο περσινό TroFFy, γιατί πραγματικά είναι ΠΟΛΥ ωραία διαδρομή.
Τώρα που την κάναμε, και ξέρουμε τι παίζεται, μπορούμε να πάμε πολλά μηχανάκια.
Το μόνο μειονέκτημα, ότι είναι λίγο κουραστικό μέχρι τη Στενή, για μικρό μηχανάκι, με λάστιχα εντούρο ...
Εαν δεν μπορέσουμε τότε, μετά πάμε, after Pasxa ... :D

θα το δούμε, εδώ θα είμαστε :)
 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Μπράβο σας!! Συγχαρητήρια σε όλους σας. Είστε αρχηγοί. Θα πρέπει να κατέβουμε μία βόλτα!!!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Κωστή, ίσως να δυσκολευόσουνα λίγο, αλλά θα πέρναγες. Ηταν λίγο δύσκολο για βαρύ μηχανάκι το ανέβασμα στο "πέσιμο" και μετά κατεβαίνοντας
που είχε ένα ''περίεργο" κορμό, που είχε κάτσει στην χειρότερη θέση ... για μας ...:D
Πάντως για άλλη μια φορά, αποδείχθηκε, ότι αν είχαμε μαζί ένα μικρό πριόνι χειρός και ένα μικρό πτυοσκάπανο, περνάς από ΠΑΝΤΟΥ !
Η καταβόθρα δεν ξέρω αν είχε νερό, δεν πήγαμε ακριβώς πάνω στην τρύπα, αλλά όλη η γύρω περιοχή, ήταν ένα απέραντο λασποπέδιο,
που αν έκλεινες το γκάζι, τέλος ...

Οσο για το "¨βρισίδι" ξέχασέ το ... κι εμείς τη γουστάρουμε την ταλαιπωρία ...
μόνο στο Φοίνικα λέμε "βρωμόλογα" γιατί φτιάχνεται ... δεν μπορεί να λειτουργήσει αλλιώς :D
Τι πριόνι χειρός ρε παιδιά, εσείς χρειάζεται να έχετε μαζί με τα KTM σας και ένα.... Husqvarna... :secret:αλυσοπρίονο
 
Reactions: dtz

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Ελένη, δυστυχώς όσο περνάνε οι μέρες και αρχίζουν οι βροχές, οι διαδρομές της Εύβοιας δυσκολεύουν, πέφτουν δρόμοι κτλ,
Το μόνο μειονέκτημα, ότι είναι λίγο κουραστικό μέχρι τη Στενή, για μικρό μηχανάκι, με λάστιχα εντούρο ...

Χμ, πιο κουραστικό από 36ωρο με μικρό μηχανάκι και λάστιχα εντούρο δεν θα είναι (ντεμί βασικά τα δικά μου, για τα δικά σας δεν ξέρω).
Για μένα το μόνο πρόβλημα είναι ότι θα με αναγκάσετε να ξυπνήσω 2 ώρες νωρίτερα από ότι αν θα πηγαίναμε κάπου εδώ γύρω, και αυτό είναι πολύ σοβαρό πρόβλημα για τον ύπνο ομορφιάς μου (beauty sleep που λεν και στο χωριό μου)!!!

Θα το δούμε, η αλήθεια είναι ότι στο κομμάτι με τους κορμούς (και αν έχει κι άλλα τέτοια παρόμοια) κι εγώ βοήθεια θα χρειαζόμουν, οπότε ίδωμεν.
Πάντως Εύβοια πολύ γουστάρω να γυρίσω... αλλά με λίγο πιο αργό πρωινό ξύπνημα. Πχ να ξεκινούσαμε στην Στενή κατά τις.... 11???!!! :eek: :D :p
Καλά ντε... μη βαράτε... μια ιδέα είπα!:rolleyes:
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Πολύ όμορφα μέρη, ειδικά τα πολλά κομμάτια με πράσινο. Και πολύ καλή παρέα, μάχιμη!
 

Husky

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
Africa twin 750 rd04
Ωραια βολτα παιδια μπραβο και τρομερα μερει η Εύβοια αντε να παμε και παρεα!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ποσα χιλιόμετρα κάνατε παίδες περιπου στη χωμάτινη βολτα σας; (εγκυκλοπαιδικά ρωταω):geek:
Αν δεν απατώμαι ίσα με 80-90 χώμα
Και ίσα με 25 άσφαλτο
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Αν δεν απατώμαι ίσα με 80-90 χώμα
Και ίσα με 25 άσφαλτο
Και ΔΕΝ χαθηκατε.. ???:pointu: σημαντικο αν και εκει ειναι τα μερη σου..
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Και ΔΕΝ χαθηκατε.. ???:pointu: σημαντικο αν και εκει ειναι τα μερη σου..
φιλε αν ειναι ο dtz μαζι δε χανομαστε ποτε!!!!
 
Top Bottom