Δισκόπλακες f 800

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Ανοίγω αυτό το θέμα γιατι ψάχνω να κάνω αλλαγή στις εμπρός δισκόπλακες στο f800 μου και απο την έρευνα που έκανα στο φορουμ δεν βρήκα να υπάρχει κάτι αντοίστιχο. Αν υπάρχει να με συγχωρέσετε και να μεταφερθεί το θέμα κατάλληλα.

Αυτή τη στιγμή φοράει TsuBOSS και δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος. Θέλει αρκετό φρένο για να ζεσταθεί πρώτα και μετά κάτι γίνεται, οπότε πήρα την απόφαση να τις αλλάξω γιατί δεν πάει άλλο.

Έχεται μήπως κάποια ιδέα για τιμές σε γνήσιες ή και αν κάποιος έχει δοκιμάσει aftermarket με αξιόλογα αποτελέσματα;;
 

mourgoz

αναποφάσιστο μέλος!
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Κωστής
Μοτό
Ζ750 '05, Astrea Grand (Το απέθαντο!)
Χρήστο, απόσο ξέρω οι δισκόπλακες σου είναι κεραμικές, οπότε και γι΄αυτό έχεις αυτή τη συμπεριφορά απο αυτές. :yew:
Φοράς μπρος - πίσω TsuBOSS? Ίσως θα ήταν προτιμότερο να άλλαζες για αρχή μόνο τις μπροστά!
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Χρήστο, απόσο ξέρω οι δισκόπλακες σου είναι κεραμικές, οπότε και γι΄αυτό έχεις αυτή τη συμπεριφορά απο αυτές. :yew:
Φοράς μπρος - πίσω TsuBOSS? Ίσως θα ήταν προτιμότερο να άλλαζες για αρχή μόνο τις μπροστά!
Κώστα ναι και εγώ πολύ θα το ήθελα, αλλά μάλλον απο τσίγκο πρέπει να είναι!:secret:

Δεν ξέρω αν δοκιμάσω απλά αλλαγή μόνο τα τακάκια με Brembo "χρύσα", αν βελτιωθεί καθόλου η κατάσταση:thinking:
 

mourgoz

αναποφάσιστο μέλος!
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Κωστής
Μοτό
Ζ750 '05, Astrea Grand (Το απέθαντο!)
μου φαίνεται κάποιος εδω μέσα τρολλάρει!!! :sneaky:
anyway.. πάω να γρασσάρω τις ρόδες απο το ποδηλατάκι μου..:ha

PS: θα ασχοληθείς με το Ζ?
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom