Είσαι 40άρης και σου αρέσει το χώμα; Για ρίξε μια ματιά εδώ!

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Βρε Στέφανε έχεις δίκιο κι αυτό δεν αφορά μόνο όσους πάνε και λίγο στο χώμα αλλά όλους άνω των 40 και ειδικά αυτούς που ΔΕΝ σηκώνονται από το καναπέ τους.
Εμείς οι μηχανόβιοι, μάλλον αναγκαστικά, κρατιόμαστε σε μιά καλύτερη κατάσταση γιατί διαφορετικά δε θα μπορούμε να απολαμβάνουμε τα μωρά μας που σε πολλές περιπτώσεις είναι αρκετά ευτραφή.

Πέρυσι όμως που έκανα το τελευταίο μου τσεκ απ, μου βρήκανε χοληστερίνη και ο γιατρός μου είπε να κόψω αυτό:














Ξαναπάω εγώ στο γιατρό μετά από αυτό?
Άσε που μπορεί να μου πεί να κόψω και τίποτα άλλο, και δεν εννοώ το κάπνισμα...

:):):)
Για να καταλάβουμε κι εμείς...ποιό απο τα δυό σου είπε να κόψεις σύντροχε ;
Το Afrika ή το GS ??? :p
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
εκανα τριπλεξ πριν 3 μηνες και ο γιατρος μου ειπε οτι η καρδια μου δουλευει σαν παλιο (80ς) γιαπωνεζικο τετρακυλινδρο
δηλ.ξεκιναει καλα και δυνατα,κανει μια κοιλια πριν τις μεσαιες στροφες και απο κει και πανω ξεσπαει-λυσαει....
ειμαι καλα γιατρε μου?:confused::eek::laugh:
 

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
εκανα τριπλεξ πριν 3 μηνες και ο γιατρος μου ειπε οτι η καρδια μου δουλευει σαν παλιο (80ς) γιαπωνεζικο τετρακυλινδρο
δηλ.ξεκιναει καλα και δυνατα,κανει μια κοιλια πριν τις μεσαιες στροφες και απο κει και πανω ξεσπαει-λυσαει....
ειμαι καλα γιατρε μου?:confused::eek::laugh:

Από ροπή πως πας?
:)
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Στα 45 ένα τεστ κοπώσεως ....
Αντε και μετά τα 50 έρχεται ο καιρός για μια κολονοσκόπηση.
Κολονοσκοπηση στα 50 και μετα καθε 5 χρονια. Επισης μια γαστροσκοπηση μετα τα 50, αυτη συνηθως γινεται μια φορα εκτος αν δειξει κατι που θελει παρακολουθηση. Και φυσικα μια γενικη εξεταση αιματος καθε χρονο μετα τα 50 (χοληστερινη, PSA, αιματοκριτης, λευκα αιμοσφαιρια κλπ).
 
Top Bottom