"Εδώ δίπλα πάμε........."

Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Ο οδηγός από τα "παλιά κόκκαλα", με εκατοντάδες χιλιάδες χιλιομέτρων στο ενεργητικό του, ξέρει την Ελλάδα και τα Βαλκάνια σαν την τσέπη του. Δεκάδες εξορμήσεις σε Ευρώπη, Τουρκία, Σαχάρα..............

Πήγαιναν "εδώ δίπλα" και φορούσαν μόνο τα κράνη τους. Αριστερή στροφή, χάσιμο, ξάπλα. Πέρα από τα καψίματα, αυτός με αιμάτωμα στον ώμο και νάρθηκα για είκοσι μέρες, το κορίτσι σύν ράμματα και πατερίτσες γιατί ο μαρσπιές μπήκε μέσα στην γάμπα και έπιασε μέχρι μυ..........







Πόσο άτρωτοι αισθάνεστε;
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or


Οι φώτο δημοσιεύονται με την άδειά τους και με την ελπίδα έστω και ένας να βάλει μυαλό.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Αισθάνομαι έντονα προβληματιζόμενος διότι το κανω και εγω για μικρές αποστάσεις !!
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Πωπω!
Μη σου τυχει ειναι...


Αγανακτω καθε καλοκαίρι που φοραω περα απο κρανος, γαντια και μπουφαν αλλα δεν θα ηθελα να ειμαι στην θεση τους.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
γάντια και μπουφάν...αλλά και βερμούδα....(για μένα λέω Άλεξ).....
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Οι φώτο δημοσιεύονται με την άδειά τους και με την ελπίδα έστω και ένας να βάλει μυαλό.
Αισθάνομαι έντονα προβληματιζόμενος διότι το κανω και εγω για μικρές αποστάσεις !!
Ο προβληματισμός είναι το πρώτο θετικό βήμα Στέργιο. Δεν έχουμε συμβόλαιο πως οι στραβές κάθονται μόνο στα ταξίδια που είμαστε ντυμένοι σαν αστακοί.

Παίδες, είναι απλά θέμα συνήθειας, και εγώ όταν πριν από 15 χρόνια άρχισα πέρα από το κράνος να φοράω καλοκαιριάτικα: μπουφάν, τζήν (μηχανής ή έστω και απλό), γάντια, μποτάκια μηχανής ακόμα και για την παραμικρή διαδρομή, στην αρχή ίδρωνα, με ενοχλούσαν, όλα όσα ακούω όλους να λένε. Δέκα μέρες με δύο εβδομάδες μετά συνήθισα, τώρα δεν μπορώ να οδηγήσω χωρίς τα προαναφερθέντα.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Το "δεν ξερεις απο που θα σου ερθει" ισχυει τελικα...Και εγω στα πρωτα μου βηματα με μηχανη δεν μπορουσα να συνηθισω το κρανος, τωρα δεν μπορω να οδηγησω χωρις αυτο,μπουφαν και γαντια τουλαχιστον....
πολυ καλη προσπαθεια να ανεβασεις φωτογραφιες προς συμμορφωση ολων μας αλλα δυστυχως αυτοι που προσεχουν μεχρι στιγμης ειναι και αυτοι που θα προσεχουν λιγο παραπανω μετα απο αυτο.....οι ξεκρανωτοι θα παραμεινουν ξεκρανωτοι με σαγιοναρα..
 

Kosta12gs

Μέλος
Περιοχή
Σταυρούπολη
Όνομα
Κωστας
Μοτό
R 1200 GS
Περαστικά στα παιδιά.
Εικόνες για έντονο προβληματισμο σε σχέση με τις καθημερινές μας μετακινήσεις.

Να σας πω και μια φράση που είδα πρόσφατα. ..
Προβλήματα είναι μόνο αυτά της υγείας, όλα τα άλλα είναι προβληματισμοι
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Μπράβο στα παιδιά για την άδεια να δημοσιευτούν οι φωτογραφίες.
Η "κακιά η ώρα" και η "ατυχία" καμιά φορά δεν είναι τόσο απρόβλεπτες και αν είναι, είναι τουλάχιστον εν μέρει αντιμετωπίσιμες.
Και το λέω για να το ακούσω κι εγώ... έχω ξεφύγει τελευταία... :(
Περαστικά στους Λ. και Κ.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μια φορά σ' ένα φανάρι με ρώτησε ένας μ' ένα CBR 600: "καλά ρε φιλαράκι, δε σκας με το μπουφαν και τα γάντια?" . Ήταν Ιούλιος του 2012 κι είχε 39°C ...
Του λέω: "Αδερφέ σκάω, αλλά η άσφαλτος καίει πιο πολύ, πίστεψέ με"!
Κούνησε το κεφάλι, δείχνοντας πως κατάλαβε...
Προς γνώση, για όλους. Και δεν υπάρχει "εδώ δίπλα". Τα χειρότερα τα έπαθαν κάποιοι στα 100 μέτρα από το σπίτι τους.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μπράβο στα παιδιά για την άδειπάρχουν Γιάννηα να δημοσιευτούν οι φωτογραφίες.
Η "κακιά η ώρα" και η "ατυχία" καμιά φορά δεν είναι τόσο απρόβλεπτες και αν είναι, είναι τουλάχιστον εν μέρει αντιμετωπίσιμες.
Και το λέω για να το ακούσω κι εγώ... έχω ξεφύγει τελευταία... :(
Περαστικά στους Λ. και Κ.

Αυτά δεν υπάρχουν Γιάννη!
Το 2ο πράγμα που μαθαίνεις στα σεμινάρια ασφαλούς οδήγησης οχημάτων, παγκοσμίως.
Δεν υπάρχει "ξαφνικό", κακιά στιγμή, απρόσμενο. Όλα είναι πέρα από το δικό μας έλεγχο στο δρόμο , εκτός από την κατεύθυνση και την ταχύτητά μας. Αυτά είναι τα μόνα που ελέγχουμε κι αυτό είναι το 1ο πράγμα που μαθαίνει κανείς στα ίδια σεμινάρια.
Οπότε, το "πότε", το "πού" και το "πώς" θα συναντήσεις τον μεθυσμένο, τον εγκληματία, αυτόν που έχει το μυαλό στη δουλειά που έχασε, στη γυναίκα που τον κεράτωσε κλπ, είναι "αλουνού παπά ευαγγέλια".
Αυτό που πρέπει να κάνουμε εμείς, είναι να φυλάμε το τομάρι μας και να το προστατεύουμε όσο γίνεται!
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Το "δεν ξερεις απο που θα σου ερθει" ισχυει τελικα...Και εγω στα πρωτα μου βηματα με μηχανη δεν μπορουσα να συνηθισω το κρανος, τωρα δεν μπορω να οδηγησω χωρις αυτο,μπουφαν και γαντια τουλαχιστον....
πολυ καλη προσπαθεια να ανεβασεις φωτογραφιες προς συμμορφωση ολων μας αλλα δυστυχως αυτοι που προσεχουν μεχρι στιγμης ειναι και αυτοι που θα προσεχουν λιγο παραπανω μετα απο αυτο.....οι ξεκρανωτοι θα παραμεινουν ξεκρανωτοι με σαγιοναρα..
Φίλε Νίκο, ο Λάκης με την μοϊκάνα και την σαγιονάρα δίχαλο δεν πιστεύω πως είναι εδώ μέσα για να μάθει. Είναι όμως ο Στέργιος, ο Νίκος, ο Θοδωρής, ο Πασχάλης, ο Γιάννης, ο Κώστας και πολλοί ακόμη φίλοι που ίσως σε κάποια στιγμή βαρεμάρας ή χαλάρωσης πάνε μέχρι την παραλία ή το περίπτερο με το σορτσάκι. Εδώ χρειάζεται η υπενθύμιση και η αφύπνιση. Αυτοί (εμείς) πρέπει να ακολουθούμε πολιτική "μηδενικών εκπτώσεων" στην ασφάλεια, πάντα και παντού.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
ειχε πάρει η crvena zvezda (ερυθρός Αστέρας ) βελιγραδιου δε θυμάμαι καλα
Το 1990 ,1991 το τοτε champion leughe
Και σαν τριτοετής φοιτητής τοτε κάναμε πρακτικά στο γήπεδο ώσπου ήρθε η ομάδα αυτη που κέρδισε το πρωτάθλημα Ευρώπης και έκανε προπόνηση
Κράτησε 3 ώρες
Καθήσαμε να δουμε ολοι μας τους πεκταραδες και την πυρηνική προπόνηση
Μετα το ζέσταμα το 70% της υπόλοιπης προπονηςης ασχοληθήκανε οι πεκταραδες με τα βασικά δηλαδη
Προπόνηση στα στοπαριζματα
Προπόνηση στα σουτ
Προπόνηση στο οδήγημα της μπάλας
Προπόνηση στην πάσα
Προπόνηση στο αραουτ
Ολοι πάθαμε πλάκα
Ρωτώντας τον καθηγητή ....γιατι αφου τα ξέρουν ...έχουν εμπειρία κλπ κλπ
Γιατι ασχολούνται ;;;;;
Η απάντηση ολα τα λεφτα
Η επανάληψη και η συνεχής επανατροφοδοτηση των βασικών αλλα και δομικών στοιχείων του παιχνιδιού !!
Ειναι το κύριο συστατικό για να κυριαρχήσεις με αςφαλεια στον εαυτο σου στον αντίπαλο αλλα και στο παιχνιδι
Παναγιώτη απο τα καλυτερα και τα πιο ζωντανα ποστάρισματα που εχω διαβάσει εδω και αρκετα χρονια στα Φορουμ
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Φίλε Νίκο, ο Λάκης με την μοϊκάνα και την σαγιονάρα δίχαλο δεν πιστεύω πως είναι εδώ μέσα για να μάθει. Είναι όμως ο Στέργιος, ο Νίκος, ο Θοδωρής, ο Πασχάλης, ο Γιάννης, ο Κώστας και πολλοί ακόμη φίλοι που ίσως σε κάποια στιγμή βαρεμάρας ή χαλάρωσης πάνε μέχρι την παραλία ή το περίπτερο με το σορτσάκι. Εδώ χρειάζεται η υπενθύμιση και η αφύπνιση. Αυτοί (εμείς) πρέπει να ακολουθούμε πολιτική "μηδενικών εκπτώσεων" στην ασφάλεια, πάντα και παντού.
Σωστο, πολυ σωστο. Σε μια στιγμη χαλαρωσης γινεται η ζημια. Κι ολοι εχουμε τετοιες. Σκοπος ειναι να τις μηδενισουμε.
ειχε πάρει η crvena zvezda (ερυθρός Αστέρας ) βελιγραδιου δε θυμάμαι καλα
Το 1990 ,1991 το τοτε champion leughe
Και σαν τριτοετής φοιτητής τοτε κάναμε πρακτικά στο γήπεδο ώσπου ήρθε η ομάδα αυτη που κέρδισε το πρωτάθλημα Ευρώπης και έκανε προπόνηση
Κράτησε 3 ώρες
Καθήσαμε να δουμε ολοι μας τους πεκταραδες και την πυρηνική προπόνηση
Μετα το ζέσταμα το 70% της υπόλοιπης προπονηςης ασχοληθήκανε οι πεκταραδες με τα βασικά δηλαδη
Προπόνηση στα στοπαριζματα
Προπόνηση στα σουτ
Προπόνηση στο οδήγημα της μπάλας
Προπόνηση στην πάσα
Προπόνηση στο αραουτ
Ολοι πάθαμε πλάκα
Ρωτώντας τον καθηγητή ....γιατι αφου τα ξέρουν ...έχουν εμπειρία κλπ κλπ
Γιατι ασχολούνται ;;;;;
Η απάντηση ολα τα λεφτα
Η επανάληψη και η συνεχής επανατροφοδοτηση των βασικών αλλα και δομικών στοιχείων του παιχνιδιού !!
Ειναι το κύριο συστατικό για να κυριαρχήσεις με αςφαλεια στον εαυτο σου στον αντίπαλο αλλα και στο παιχνιδι
Παναγιώτη απο τα καλυτερα και τα πιο ζωντανα ποστάρισματα που εχω διαβάσει εδω και αρκετα χρονια στα Φορουμ
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Οι πληροφορίες λένε πως γλίστρησε σε ελαιόλαδο ..............

Μέχρι τώρα είχαμε τα καρπούζια που πέφτουν στις στροφές από τα Ντάτσουν, τώρα ήρθε η εποχή της συγκομιδής ελιών. Η εποχικότητα στους ελληνικούς δρόμους.........

Τον νού μας, όλοι......
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Αισθάνομαι έντονα προβληματιζόμενος διότι το κανω και εγω για μικρές αποστάσεις !!
Μονο εσυ? Ολοι το κανουμε σε καποιο βαθμο.Το καλο ειναι οτι εχω καταφερει,στη χειροτερη των περιπτωσεων,να φοραω κρανος,τζιν,καλα παπουτσια και τις περισσοτερες φορες και μπουφαν.

Περαστικα στα παιδια.
 

chrisf

Μέλος
Περιοχή
Πετρούπολη Αττικής
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
suzuki bandit 650
Μονο εσυ? Ολοι το κανουμε σε καποιο βαθμο.Το καλο ειναι οτι εχω καταφερει,στη χειροτερη των περιπτωσεων,να φοραω κρανος,τζιν,καλα παπουτσια και τις περισσοτερες φορες και μπουφαν.

Περαστικα στα παιδια.
Πάνο αν σου πω οτι λίγο πριν διαβασω αυτό το θέμα,σκεψτομουν την κουβέντα που ειχαμε τις προάλλες για τα παντελόνια μηχανής κ ποσο αναγκαια ειναι;;;
Τελοσπαντων περαστικά στα παιδιά!
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Πάνο αν σου πω οτι λίγο πριν διαβασω αυτό το θέμα,σκεψτομουν την κουβέντα που ειχαμε τις προάλλες για τα παντελόνια μηχανής κ ποσο αναγκαια ειναι;;;
Τελοσπαντων περαστικά στα παιδιά!
Ασε τα περαστικα και πηγαινε για παντελονιΑ.
 
Top Bottom