Εκτακτη πουροντουράδα στην Αττική 12/2/2017 - Εντυπώσεις

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Στ' Ωραίοι ωΡε σύντροχοι. :friendship:
Σιγα μην ζηλευω..... στην επομενη συντροχοι...εσκασα που εχασα αυτη τη βολτα...διαλεχτα φιλαρακια...ενας και ενας ο καθενας με την δικια του μουρλα...
Ναστε παντα καλα παιδες!!!!
Άντε με το καλό να σας έρθουν βολικά τα πράγματα και να βολτάρουμε ξανά παρέα. :ok:

Για τη βόλτα τι να πω.. οι εικόνες μιλάνε από μόνες τους..( :clp: στους φωτογράφους)
Το κρύο και το χιονόνερο που φάγαμε στην αρχή δε μας πτόησε..η "κάψα" που κουβαλούσαμε ήταν αρκετή!:stm:
Υπήρχαν κομμάτια που τα έκανα ρεμβάζοντας τη φύση και ρουφώντας τζούρες από τα πεύκα, τα θυμάρια και το νωπό έδαφος (στο τελευταίο βοηθούσαν και κανα-δυο σύντροχοι που ξεμπάζωναν με την πρώτη ευκαιρία:p), υπήρχαν και κομμάτια που "δώσαμε" λιγάκι παραπάνω και το τοπίο φαινόταν σαν λήψη "panning"..:woot:

Κώστη και Λάμπρο ευχαριστούμε για την πλοήγηση.
Λάμπρο, έξτρα ευχαριστούμε σε εσένα για το ψαγμένο μαγαζί που μας πήγες..φάγαμε και ήπιαμε τέλεια!
Και στην επόμενη με το καλό παίδες. :friendship:
ΥΓ. Γιώργη, από τον Πάνο περίμενα να φάω το κοτρόνι και κράταγα τις αποστάσεις μου, από εσένα μου ήρθε τελικά!!!:ha
 

bmx

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
DR650
Αυτή η βόλτα τα είχε όλα!!
Ψιλόβροχο, χιονόνερο, χιόνι(για λίγο), ήλιο, συννεφιά, κρύο και ζέστη(σχεδόν). Είχε ένα άρωμα άνοιξης.
Πέτρα φυτευτή, πέτρα κροκάλα, κοτρόνια από κατολίσθηση, λάσπη, χαλίκι, γαρμπίλι...
Ένα ποταμάκι έλειπε...
Αυτό όμως που κάνει μια εκδρομή μοναδική είναι η παρέα και οι στιγμές με τους συνταξιδιώτες.
Το καταχάρηκα και ανυπομονώ για την επόμενη εξόρμηση. Χάρηκα που σας γνώρισα και βολτάραμε μαζί.
Εις το επανιδείν λοιπόν!:friendship:
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Μπράβο σας ρε παλικάρια ! Κάνατε ωραία βόλτα... Μακάρι να μπορούσα να ήμουν κι εγώ μαζί σας αλλά το οικογενειακό καθήκον είχε βγάλει πρόγραμμα επίσκεψης στα πεθερίκια εδάφη...
Νεξτ τάιμ που λένε και στο χωριό μου ! :)
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Δεν ξερω, ισως φταιει το οτι ειχα κανα 2μηνο να οδηγησω στο χωμα, ισως το οτι η διαδρομη ειχε απαιτητικα για βαριες μηχανες κομματια, ισως το οτι ειμαι αγυμναστος, ισως ολα αυτα μαζι, αλλα ειναι σιγουρα μια απο τις πιο κουραστικες βολτες που εχω κανει Και παρ' ολο τον ολονυκτιο υπνο το σωμα μου ειναι ακομα πιασμενο
Παντως ωραια ηταν, πηρα μια γερη δοση μεχρι την επομενη!







 
Τελευταία επεξεργασία:

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Πέτρα φυτευτή, πέτρα κροκάλα, κοτρόνια από κατολίσθηση, λάσπη, χαλίκι, γαρμπίλι...
Ένα ποταμάκι έλειπε...
Αυτό όμως που κάνει μια εκδρομή μοναδική είναι η παρέα και οι στιγμές με τους συνταξιδιώτες.
Το καταχάρηκα και ανυπομονώ για την επόμενη εξόρμηση. Χάρηκα που σας γνώρισα και βολτάραμε μαζί.
Εις το επανιδείν λοιπόν!:friendship:
Τι εγινε Λαμπρε σου έλειψαν τα ποταμια? Καιρο εχεις να κανεις μπανακι ε?!!!! :wacky::wacky::wacky::wacky::p:p:p:p
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Ο @konkost τραγουδα το "Ι believe i can fly" και ολοι συμφωνουμε μαζι του οπως βλεπετε.

Κonkost αγορινα μου με τετοιους φιλους τι τους θελεις τους εχθρους!!


:pointu::pointu::pointu:



υγ. Γιωργη δανείστηκα την φωτο σου και την παντρεψα με μερικες δικες μου!!

 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Δεν ξερω, ισως φταιει το οτι ειχα κανα 2μηνο να οδηγησω στο χωμα, ισως το οτι η διαδρομη ειχε απαιτητικα για βαριες μηχανες κομματια, ισως το οτι ειμαι αγυμναστος, ισως ολα αυτα μαζι, αλλα ειναι σιγουρα μια απο τις πιο κουραστικες βολτες που εχω κανει Και παρ' ολο τον ολονυκτιο υπνο το σωμα μου ειναι ακομα πιασμενο
Παντως ωραια ηταν, πηρα μια γερη δοση μεχρι την επομενη!







ο εξτρα εξοπλισμος φταιει...;)
η προστασια στο θωρακα...
17 ολοκληρα γραμμαρια:eek: κιτρινομαυρου ''πεοδεικτη'' κουβαλαγες....!!!!!!!!!!!:yew::yew:







:friend: .:friendship::friendship::friendship:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
ΥΓ. Γιώργη, από τον Πάνο περίμενα να φάω το κοτρόνι και κράταγα τις αποστάσεις μου, από εσένα μου ήρθε τελικά!!!:ha
Sorry m8 :oops: :D ειναι μαλλον απο το T63 πουχω πισω και "τοχει το ξεμπαζωμα" σε σχεση με το TKC.


Υπήρχαν κομμάτια που τα έκανα ρεμβάζοντας τη φύση και ρουφώντας τζούρες από τα πεύκα, τα θυμάρια και το νωπό έδαφος (στο τελευταίο βοηθούσαν και κανα-δυο σύντροχοι που ξεμπάζωναν με την πρώτη ευκαιρία:p), υπήρχαν και κομμάτια που "δώσαμε" λιγάκι παραπάνω και το τοπίο φαινόταν σαν λήψη "panning"..:woot:
Ετσι, καποια κομματια ητανε χαλαρα αλλα πολλα αλλα ταπα. Με κορυφη εκεινο το σαθρο-χαλασμενο φαραγγι που το καναμε μπρος-πισω λογω (ευπροσδεκτου) "λαθους" του Κονκωστ :D :ok: :ok: Επισης γουσταρα που εβλεπα τα μικρα να μη χανουν ευκαιρια και να βγαινουν απο το δρομο, κανοντας "ταρζανιτσες" οπου ητανε προσφορο το εδαφος :cool:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Αυτή η βόλτα τα είχε όλα!!
Ψιλόβροχο, χιονόνερο, χιόνι(για λίγο), ήλιο, συννεφιά, κρύο και ζέστη(σχεδόν). Είχε ένα άρωμα άνοιξης.
Πέτρα φυτευτή, πέτρα κροκάλα, κοτρόνια από κατολίσθηση, λάσπη, χαλίκι, γαρμπίλι...
Ένα ποταμάκι έλειπε...
Αυτό όμως που κάνει μια εκδρομή μοναδική είναι η παρέα και οι στιγμές με τους συνταξιδιώτες.
Το καταχάρηκα και ανυπομονώ για την επόμενη εξόρμηση. Χάρηκα που σας γνώρισα και βολτάραμε μαζί.
Εις το επανιδείν λοιπόν!:friendship:
Κι'εμεις το ιδιο Λαμπρο και ευχαριστουμε για την παρεα, πλοηγηση και το φοβερο Πιπερι στους Αγιους Θεοδωρους! :ok: :cool:
 

surikenjim

Μέλος
Περιοχή
Ν.ΚΟΣΜΟΣ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
kawasaki KLX250S
Πρόεδρε μπράβο, πολύ ωραία βόλτα:). Τα συνδυάσατε όλα βλέπω;). Εμεις που δεν το ξέραμε και μείναμε Αθήνα, βολευτήκαμε με παιχνίδι στην πίστα της Αναβύσσου και στην παρακείμενη αμμουδερή παραλία, καθώς και στα γραφικά λοφάκια της περιοχής. Ελπίζω να τα πούμε από κοντά στην επόμενη! Εως τότε:friendship:
 

Serial

Μέλος
Όνομα
Παύλος
Μοτό
Suzuki bandit 650 και KAWASAKI KLX450R
ωραια βολτα και δυνατη παρεα...

στα επομενα με υγεια:friendship:
 
Top Bottom