Ελάτη 21-22 Οκτωβρίου 2023

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Γέλασα με το rebel scum. The force was with you.


(Να γιατί ΚΤΜ, δεν χρειάζεται εξωτερική βοήθεια για να μην πάρει μπρος)
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Φεύγοντας, στο γεφύρι.

Να πω ότι τα περίπτερα με πλανόδιους είναι λίγο ντροπή να είναι μέσα στην μέση, δεν πας εκεί για να δεις χαλβά και ξηροκάρπια και κόκκινη ομπρέλα, να βγάλετε το γιουσουρούμ έξω από τα πλάνα κύριοι πωλητές. Δεν ήθελα να σταματήσω με τόση πολυκοσμία αλλά γνώρισα έναν που έχω δει μόνο στο φβ, από τους Γιάφκα ράιντερς και θαύμα, βρέθηκε δεύτερο versys 1000 και υπάρχουν κοινοί γνωστοί του ιδιοκτήτη με τον Γιώργο. Μικρός ο κόσμος των καφασακι.


 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Τον αποφασιστικό τυπο τον έχεις ξεπεράσει, ειναι γατακι εμπρός σου. :p:p
Όσο για τις φωτο...
[url=https://imgbb.com/][/URL]
Με αυτό το παπούτσι θα είσαι μουρλια πάνω στη βεσπουλα!!
Νίκο καλορίζικο το πανέμορφο αραχνοΰφαντο πολεμικό άτι!!!!

Όταν φτιάξουν τα πράγματα στον Βόλο (σε κάνα 2-3 χρόνια δλδ) θα σας περιμένω όλους για ασφάλτινο Πήλιο.....
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Η σωστή φωτό:



Αυγουλάκια ντόπια από τις κοτούλες της κα. Λένης :inlove:

Θάνο, μετέφερε της τα ευχαριστώ μου!
Η κυρά Λένη ανταποδίδει τις ευχαριστίες για την έκπληξη που τις έκανες...! ;)
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Καλημερα σας,

δυστυχως δεν εχω πολλες φωτο να βαλω, ολες οσες εχω ειναι σχεδον ιδιες με του θωμα, απο την επιστροφη. Σαν κ αυτη π.χ.:p





Βαζω κ ενα βιντεακι απο χθες στην επιστροφη, τραβηγμενο απο τον φιλο με το tuono v4 που ηρθαμε παρεα, καπου αναμεσα στην Ρεντινα και τα Φουρνα αν θυμαμαι καλα,
σε μια φαση ειχαμε ανοιξει ρυθμο λιγο και ξαφνικα βλεπω μπροστα μου μια φουρκετα (περιπου στο 0:40), επιστρατευση του αγιου brembo για να μην κανουμε καινουρια διανοιξη δρομου στο βουνο και ευτυχως ολα καλα. Στο βιντεο δεν φαινεται τραγικο, αλλα τα χρειαστηκα λιγο, επιβραδυνση απο τα 120+ στα 40 περιπου οσο πιο γρηγορα μπορεσα...


ΤΟ ΦΡΕΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ;;;;;;;;
Ανάμεσα στα Φουρνά και ράχες.
Το ότι λίγα μέτρα πριν την φουρκέτα η ουρά απώλεσε στιγμιαία την επαφή με τον ασφαλτοτάπητα η ιδέα μου ήταν η μπορεί να συνέβη και στ αλήθεια.
Να ξέρω, αν είναι να πάω να φορέσω το παμπερς μου
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Το ότι λίγα μέτρα πριν την φουρκέτα η ουρά απώλεσε στιγμιαία την επαφή με τον ασφαλτοτάπητα η ιδέα μου ήταν η μπορεί να συνέβη και στ αλήθεια.
Ετσι το ενιωσα κ εγω εχθες, παροτι τωρα που το ειπες εβαλα το βιντεο σε μαγαλη αναλυση και μικρη ταχυτητα, δεν μπορεσα να διακρινω κατι

Καφέ/σκατουλί μηχανή, ίδιο χρώμα εσώρουχα, μια χαρά, poopy raid
Για αυτο εχει βαλει και τετοιο υπουλο χρωμα δερματος στην σελα
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Ετσι το ενιωσα κ εγω εχθες, παροτι τωρα που το ειπες εβαλα το βιντεο σε μαγαλη αναλυση και μικρη ταχυτητα, δεν μπορεσα να διακρινω κατι
εγώ που παρακολούθησα το βίντεο με τα μάτια γουρλωμένα και με δυο ζευγάρια γυαλιά το ένα πάνω από το άλλο μου φάνηκε ότι ελάχιστα μέτρα πριν την στροφή στιγμιαία χάνει ο πίσω τροχός την πρόσφυση και κάνει ένα ανεπαίσθητο κούνημα η ουρά, αρκετό για μένα όμως για να ψάξω να βρω τα παμπερς μου
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ε ρε 950 που σας χρειάζεται, στα μισά κατεβάσματα αυτό κάνει. Και το XR δηλαδή, στο dynamic.

Μήπως οδηγείτε λάθος μηχανή, να πάρετε κάτι πιο ζωντανό;
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Μια χαρά είναι το ζωντανό μας, καλό πειθήνιο και υπάκουο. Δεν χοροπηδάει σε κάθε στροφή να μας πετάξει από κάτω για μας κλωτσήσει
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Γιαννη να το κανονισουμε βρε αδερφε, στην επομενη βολτα που θα εχει πολυ ορεινο σφιχτο στροφιλικι, παρε εσυ το streetfighter να δεις αν οντως ειναι και καλες οι γωνιες των ποδιων, να παρω εγω το 950 η το XR, δεν με χαλαει καθολου...Αλλα θα το παρεις για ΟΛΗ την βολτα ε;;;;
(Σημερα ειμαι κατι αναμεσα απο το εχω φαει ξυλο και το εχω λιωσει προχθες στο γυμναστηριο οποτε πονανε ολοι οι μυες...)

Ε;;;; τι λες;
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κοίτα

Χτες ξεκίνησα να αλλάξω υγρά φρένων στο Χ, είμαι σε φάση θέλω να κάνω μια άλλη δουλειά η όχι, γιατί ο καιρός είναι καλός για λυσιματα στην ύπαιθρο (και δεν μένω μόνος μου για να το βάλω σαλόνι όπως παλιά). Γιατί τα λέω αυτά, γιατί θέλω να πάω λάθος βόλτα κάπου μακριά να δω πόσο ανυπόφορο είναι και δεν ξέρω αν θέλω να φτιάξω την όχι απαγορευτική ζημιά πρώτα. Δεχόμαστε ότι το Χ είναι το χειρότερο που έχω σε άνεση, οπότε θα είναι καλό τεστ προσωπικών ορίων.


Από την βραχεία επαφή το sf είναι μάλλον καλύτερο από το 950, μην ξεχνάς ότι είμαι πιο βαρύς οπότε η ανάρτηση είχε σχετική ενδοτικότητα και δεν έσκυψα πολύ για το τιμόνι. Κανείς δεν λέει όχι σε βόλτα με μηχανάκι που το λιγουρευεται από το 2009. Εδώ κάνουν αλλά και άλλα και πονάει ο κωλος τους, στην ντουκατι θα κολλήσουμε;

Απλά πριν γίνει αυτό ίσως πρέπει να λύσω το πρόβλημα με το σβήσιμο εν κινήσει.
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Από την βραχεία επαφή το sf είναι μάλλον καλύτερο από το 950
Αυτην την προταση, την διαβαζω, την ξαναδιαβαζω και προσπαθω να καταλαβω τι μπορει να εννοεις, επειδη μιλαμε για ανεση θεσης οδηγησης και τιποτε αλλο, δεν μπορω με τιποτα να φανταστω οτι στεκει.
Και το λεω εχοντας γραψει πολλα χλ με 990 adv
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν μας βάλεις δίπλα-δίπλα είμαστε σαν δίδυμοι;
Το SF φορτίζει (τυπικό στριτ) ραχαιαίους/ώμους περισσότερο, αποφορτίζει μέση και γλουτιαίους. Μπορεί 3 ώρες μετά να είναι αλλιώς, δεν έχω οδηγήσει naked από το 11 ή το 12 και στριτ γενικά από το 19 και ο χρόνος δεν μετράει υπέρ της ανάμνησης.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είπαμε να κάνουμε πλάκα αλλά όχι κι έτσι.
Θα γίνω θυσία για την επιστήμη, που θα πάμε;

(κηδεία με ξένα κόλλυβα κανονίζω)
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Θα γίνω θυσία για την επιστήμη, που θα πάμε;

(κηδεία με ξένα κόλλυβα κανονίζω)
Σάββατο που είμαι free πάμε όπου θέτε να ουμε
Για την πτανα την επιστήμη δλδ
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Το χθεσινό τσιμπούσι δεν ήταν προσχεδιασμένο οπότε ενδεχομένως να βγήκε λίγο πρόχειρο...
αχααααα....
ωστε γι΄ αυτο με μελεταγες μωρη Qφαλα ?????
με ηθελες για να αναλαβω τα ψησιματα ....

οκ bro ....:inlove:
θα το θυμαμαι τουτο...:muted::muted::muted:

:waiting::waiting::waiting:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
αχααααα....
ωστε γι΄ αυτο με μελεταγες μωρη Qφαλα ?????
με ηθελες για να αναλαβω τα ψησιματα ....Q

οκ bro ....:inlove:
θα το θυμαμαι τουτο...:muted::muted::muted:

:waiting::waiting::waiting:
Η αλήθεια είναι ότι σε περίμενα...
(με εχωσες παλιοQφάλα...) :p
 
Top Bottom