Ελαστικά

Σφηκας

HAEISENBERG
Περιοχή
XALKIDA
Όνομα
Vasilis
Μοτό
BMW GS 1200 ADV LC
Καλή σας ημέρα! Τι ελαστικά προτείνετε για 18/21 τροχόυς για γενική χρήση Και χώμα και άσφαλτο


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Καλή σας ημέρα! Τι ελαστικά προτείνετε για 18/21 τροχόυς για γενική χρήση Και χώμα και άσφαλτο.
Εγώ που πέρυσι ήθελα να αλλάξω λάστιχα στο XT600 και δεν είχα ασχοληθεί ποτέ με πιό λάστιχο είναι το πιό κατάλληλο, διάβασα στο φόρουμ ότι έχει γραφτεί τα τελευταία 3-4 χρόνια για λάστιχα, κρατώντας σημειώσεις.
Μου πήρε μερικές μέρες.:D
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Συν των παραπάνω θα πρότεινα και το Dunlop trailmax mission...
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εγώ που πέρυσι ήθελα να αλλάξω λάστιχα στο XT600 και δεν είχα ασχοληθεί ποτέ με πιό λάστιχο είναι το πιό κατάλληλο, διάβασα στο φόρουμ ότι έχει γραφτεί τα τελευταία 3-4 χρόνια για λάστιχα, κρατώντας σημειώσεις.
Μου πήρε μερικές μέρες.:D
Στείλε του τις σημειώσεις σου ώρε!!!! :p
Θέλεις να τραβήξει τα ίδια με εσένα;;;
 

Σφηκας

HAEISENBERG
Περιοχή
XALKIDA
Όνομα
Vasilis
Μοτό
BMW GS 1200 ADV LC
Γνωρίζω ότι Θέμα των ελαστικών είναι σαν το κυπριακό. Αλλά στο τέλος κάπου όλοι καταλήγουμε. Προς το παρόν φοράω Κοντινένταλ attack τρία. Πάρα πολύ μαλακό Τρομερό κράτημα στη βροχή και γενικότερα στην άσφαλτο αλλά είναι μόνο για άσφαλτο και βγάζει πάρα πολύ λίγα χιλιόμετρα. Οπότε είπα να πάω σε κάτι πιο σκληρό προς 5050


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Εγώ στο XT600 έχω βάλει τον συνδυασμός που προτείνουν πολλοί εδώ στο φόρουμ:
Μπροστά Continental TKC 80, πίσω Mitas E-07.

Μειονέκτημα του E-07 ότι έχει σκληρά μάγουλα και δύσκολα αλλάζεις σαμπρέλα στο δρόμο, αλλά παράλληλα επειδή είναι σκληρά εύκολα πηγαίνεις με σκασμένο λάστιχο λίγα χιλιόμετρα.
Αυτά γράφονται στο φόρουμ, εγώ δεν έχει χρειαστεί να τα διαπιστώσω.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom