Εξολκέας φλάτζας στο πίσω τροχο

VDR

Μέλος
Περιοχή
ΖΑΧΑΡΩ
Όνομα
ΒΑΣΙΛΗΣ
Μοτό
DR650SE
R1200GSA X2
Φίλτατοι..για ακόμα μία φορά τα φώτα σας..
Επιθυμώ να αντικαταστήσω την πίσω δισκόπλακα στο r1200gsa..θα πρέπει να βγάλω τη φλάτζα που πάνω της είναι βιδωμένος ο δίσκος..για τη δουλειά αυτή χρειάζομαι κάποιον εξολκέα..γνωρίζει κάποιος να μου προτείνει κάποιον;
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Εδω δε μπορω να βοηθήσω !!!
Αλλα σου κανω παρέα
 
Reactions: VDR

xntinou

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS 07
Ο δίσκος εδράζεται πάνω στην φλάντζα αλλά δεν χρειάζεται να την αφαιρέσεις. Από την αντίθετη πλευρά της φλάντζας, όπως κοιτάς τη μηχανή σου από δεξιά στο κάτω μέρος της γωνιακής, έχεις πρόσβαση για να ξεβιδώσεις μία βίδα του δίσκου κάθε φορά. Στην τοποθέτηση χρειάζεται σφίξιμο σταυρωτά, δλδ όχι με τη σειρά οι βίδες. Κάνε το ένα τσεκ :)
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Δεν χρειάζεται να βγάλεις τη βάση -φλαντζα, Βασίλη.
Ισχύει ότι γράφει ο xntinou
Τα πάσα στην φλαντζα θέλουν περασμα με κολαουζο και οι βίδες με το βιδολόγο να καθαρίσει η κόλλα.
Οι οδηγίες λένε καινούργιες βίδες αλλά αν κάνεις αυτό που γράφω κανένα πρόβλημα
Το σφιξιμο με δυναμοκλειδο και μια σταγόνα κόλλα σε κάθε βίδα, της μεσαίας ισχύος κατά locthite σιέλ χρώμα νομίζω είναι.
Τα κιλά στο σφιξιμο δεν τα θυμάμαι αλλά θα τα βρεις στο ίντερνετ
Δισκοπλακα έχεις ?
Πάρε τηλ αν θες κάτι άλλο!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

VDR

Μέλος
Περιοχή
ΖΑΧΑΡΩ
Όνομα
ΒΑΣΙΛΗΣ
Μοτό
DR650SE
R1200GSA X2
Δεν χρειάζεται να βγάλεις τη βάση -φλαντζα, Βασίλη.
Ισχύει ότι γράφει ο xntinou
Τα πάσα στην φλαντζα θέλουν περασμα με κολαουζο και οι βίδες με το βιδολόγο να καθαρίσει η κόλλα.
Οι οδηγίες λένε καινούργιες βίδες αλλά αν κάνεις αυτό που γράφω κανένα πρόβλημα
Το σφιξιμο με δυναμοκλειδο και μια σταγόνα κόλλα σε κάθε βίδα, της μεσαίας ισχύος κατά locthite σιέλ χρώμα νομίζω είναι.
Τα κιλά στο σφιξιμο δεν τα θυμάμαι αλλά θα τα βρεις στο ίντερνετ
Δισκοπλακα έχεις ?
Πάρε τηλ αν θες κάτι άλλο!!!
Καλημέρα Χάρη..δεν έχω ακόμα δισκόπλακα..θα αγοράσω, όχι όμως μαμίσια..σκέφτομαι για την αλλαγή τα Χριστούγεννα..ευχαριστώ για τη βοήθεια..;):ok:
 
Top Bottom