Επιθυμητές Μελλοντικές Μοτοσυκλέτες...(Ψηφοφορία)

Ποιό απο τα παρακάτω μοντέλα θα ήθελες να δεις στο μέλλον??

  • APRILIA SHIVER 660 (μοτέρ, μηχανικά μέρη Tuono)

  • BMW F700GS DAKAR (Μονοκύλινδρο 65 άλογα, 195 κιλά γεμάτο)

  • CFMOTO 450 Adventure (I2 κινητήρας CFmoto 40-45άλογα, ως 180 κιλά γεμάτο)

  • Kawasaki Versys 650 Rally (21-18)/KLR700 2K

  • KTM 690 ADV

  • SUZUKI GSX-8F (Street half fering με το νέο μοτέρ Ι2)

  • Honda 450 RALLY (1K, 40-45 άλογα)

  • YAMAHA WR450R (Πολιτικό Enduro στα πρότυπα WR250R)

  • Honda XR650R DAKAR

  • Honda CB600S SUPER FOUR

  • Kawasaki Z400RS

  • Aprilia dorsoduro 660

  • Honda Transalp 750 DCT (19-17) High End Suspension Full Extra!

  • Aprilia Pegaso Strada/Trail 660

  • Aprilia Caponord V4

  • YAMAHA SUPER TENERE 900 GT


Results are only viewable after voting.

rantanplan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Μαλκότσι
Ακριβώς!!!!!!
ΝΑΙ ρε παιδί..
:hlb:
Να βάλουμε στην παραγγελία :ckg: και ένα fazer με το μοτεράκι της τρέσας CP 3 με διαφορετικές σχέσεις σασμάν λίγο πιό τουριστικές, με αναρτήσεις - φρένα από το επάνω ράφι, σοβαρό πλαίσιο - υποπλαίσιο με γρήγορη γεωμετρία, ζυγισμένο καλά, με καλή κάστερ εμπρός, και ικανό μεταξόνιο, με μούρη μισό φεριγκάκι, νορμάλ ζελατινούλα, kόλο τύπου FJR, με άξονα μετάδοσης, με την βασική σύγχρονη τεχνολογία πάνω του corneringabs, cruise, traction, θερμαινόμενα και βάρος περί τα 220kgr, θα το βάφτιζα ΧGT :thnkg:
άντε και επειδή δέν είμαι τσιφούτης μιάς και θα έχει καλά περιφεριακά Ohlins - Brembo άς έχει max 16.000 με τις πλαινές του....
κανά γνήσιο παλαιάς κοπής sportouring γιά τους ασφάλτινους τουρίστες ρε γ@μώτο...... πήξαμε στα ερμαφρόδιτα ψηλά street με 17άρια SUV moto................
 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Καινούριο Caponord από μένα! Μεγάλωσα και το χάζευα, όταν μπορούσα να βγάλω δίπλωμα και να το αγοράσω είχε σταματήσει χρόνια να παράγεται. Ελπίζω κάποια στιγμή να το ξαναβγάλει η Aprilia και τότε ίσως βρεθώ με 2η μηχανή..!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Βλέπω πλέον πως υπάρχει πληθώρα μοντέλων ον οφ αλλά με μεγάλη μου λύπη βλέπω να καίγονται το ένα βουνό μετά το άλλο. Στην Αττική θα έχουμε σοβαρό θέμα και με πολλές συνέπειες στην υγεία μας στο μέλλον λόγω ελλείψεως δασών.

Επιπλέον για εμάς τους φίλους της off-road οδήγησης τα περιθώρια όλο και στενεύουν. Θα μας φάει η ξεραϊλα.

Οποτε θα ήθελα ένα ον ΟΦ που να μπορεί να ταξιδέψει ανθρώπινα σε ανοιχτό δρόμο με 110-130 αλλά να είναι και άνετο στο χώμα. Άρα κάτι σε μεσαία κατηγορία θα ήθελα αλλά όχι πολύ racing γιατί μεγαλώσαμε και θέλουμε άνεση.

Ενα 650-700 μονοκύλινδρο φεριγκάτο για μένα με λιτό εξοπλισμό.
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Να κάτσει εννοείς να εξελίξει η Honda μοτέρ V2 τύπου moto guzzi και μάλιστα για ασφάλτινη πλατφόρμα?! Προσπαθώ να σκεφτώ αν το 0% είναι σωστό η πρέπει να πάμε στο 0.0000001%!!

Αν παρόλα αυτά θες να το βάλουμε και αυτό.
Ρε μην τσιμπας, είπα τι θα ήθελα,όχι τι θα κάνει η Χόντα.Σιγα μην ασχοληθεί κανείς τι γούσταρα στα νιάτα μου.Απλως θα μου άρεσε ένα συγχρονο CX.Εδω βγαίνει 55 χρόνια η guzzi με ένα μοντέλο κινητήρα και μετάδοσης,που το τραβάει απ' τα μαλλιά,και παρά ταύτα κάτι πουλάει.Στα ιταλικά αυτό λέγεται "παράδοση και κουλτούρα" σ όλους τους άλλους λέγεται γεροντολαγνεια.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Κάτι δε πάει καλά με τα ποσοστά των ψήφων...
Η ψήφος δεν είναι αποκλειστικής προτίμησης(δυνατότητα απο 1 ως 6 επιλογές) συνεπώς τα ποσοστά προκύπτουν για την προτίμηση ενός μοντέλου στο σύνολο των ψηφοφόρων και όχι στο σύνολο των ψήφων.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Reactions: STF

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Η ψήφος δεν είναι αποκλειστικής προτίμησης(δυνατότητα απο 1 ως 6 επιλογές) συνεπώς τα ποσοστά προκύπτουν για την προτίμηση ενός μοντέλου στο σύνολο των ψηφοφόρων και όχι στο σύνολο των ψήφων.
Mε απλή αναλογική η ενισχυμένη Βαγγέλη;

Στο επικρατείας μπορεί να κάνει την έκπληξη το Transalp;;

:ha:ha:ha
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Mε απλή αναλογική η ενισχυμένη Βαγγέλη;

Στο επικρατείας μπορεί να κάνει την έκπληξη το Transalp;;

:ha:ha:ha
Εγώ δε φταίω το σύστημα το κάνει μόνο του!!

Εγώ αν μπορούσα θα έβγαζα το transalp πρώτο χωρίς ψηφοφορία, πρώτο στο ψηφοδέλτιο επικρατείας!!!

:roflmao::roflmao:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ είμαι στην αποχη....δεν μου κάνει κανένα από δαυτα που κατέβηκαν ψηφοδέλτιο.
Περιμένω... :waiting:
Εσύ μωρέ που να βρεις κάτι καλύτερο σε καταλαβαίνουμε. Ζείς το όνειρο κάθε αναβάτη. Έχεις τη μοτοσυκλετα που αψηφά τους νόμους της φυσικής και καθιστά εγγύους της γυναίκες σε απόσταση 10 μέτρων με ένα απλό μαρσάρισμα. Αγνόησε την ψηφοφορία!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εσύ μωρέ που να βρεις κάτι καλύτερο σε καταλαβαίνουμε. Ζείς το όνειρο κάθε αναβάτη. Έχεις τη μοτοσυκλετα που αψηφά τους νόμους της φυσικής και καθιστά εγγύους της γυναίκες σε απόσταση 10 μέτρων με ένα απλό μαρσάρισμα. Αγνόησε την ψηφοφορία11
Είναι σαν να έχει ψηφίσει κάποιος τον Ανδρέα το μακρινό 80 και να πάει να ψηφίσει σήμερα.....που να το ρίξει??

Πονάει βαγγελακη??
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Είναι σαν να έχει ψηφίσει κάποιος τον Ανδρέα το μακρινό 80 και να πάει να ψηφίσει σήμερα.....που να το ρίξει??

Πονάει βαγγελακη??
Πονάει βέβαια! Νομίζω η μόνη λύση για σένα είναι να επικοινωνήσουμε με τον Δημήτρη Κορρέ να φτιάξει μια βελτιωμένη έκδοση του XR με μεταβλητή άρθρωση και ύψος ανάρτησης και με τις εταιρείες ελαστικών να βγαλουν επιτέλους αυτό το 84/16 λάστιχο που πάντα ονειρευόμαστε με δείκτη W και ένδειξη m+s ώστε να μπορέσεις επιτέλους να εκμεταλλευτείς τις δυνατότητες τους εργαλείο απρόσκοπτα σε κάθε είδος εδάφους! Κράτα γερά θα βρούμε τη λύση!!
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Πονάει βέβαια! Νομίζω η μόνη λύση για σένα είναι να επικοινωνήσουμε με τον Δημήτρη Κορρέ να φτιάξει μια βελτιωμένη έκδοση του XR με μεταβλητή άρθρωση και ύψος ανάρτησης και με τις εταιρείες ελαστικών να βγαλουν επιτέλους αυτό το 84/16 λάστιχο που πάντα ονειρευόμαστε με δείκτη W και ένδειξη m+s ώστε να μπορέσεις επιτέλους να εκμεταλλευτείς τις δυνατότητες τους εργαλείο απρόσκοπτα σε κάθε είδος εδάφους! Κράτα γερά θα βρούμε τη λύση!!
Ζει ένα δράμα
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
KTM 690 RALLY, μηχανακι που θα ηθελα να εχω σε ενα ονειρικο γκαραζ, καλο μοτερ για ταξιδιωτικο εντουρο, να σου δινει μια θεση να μπορεις να κατσεις επανω για ωρες ασφαλτινης οδηγησης και να ειναι και μαχιμο στο χωμα, απλα να εχει λιγο χωρο πισω για φορτωμα
APRILIA CAPONORD V4, χρονια κραζω την απριλια που εβγαλε capo 1200V2 ενω ειχε ετοιμο ν4 μοτερ απο τα rsv/tuono, με 1000 κυβικα και ρυθμισεις για πιο χαμηλα hp θα μπορουσε να το ειχε βγαλει με 150hp και λιγο περισσοτερη ροπαρα χαμηλα και bye bye ανταγωνισμος, τοτε το 2010 λεμε....
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λοιπόν.....ένα μονοκυλινδρο 650 παλιάς κοπής, με ράλλυ Κιτ, upsidedown μπροστινό, αυτονομία 400 χλμ, γύρω στα 140-150 κιλά με fcr και arrow εξατμισονη
Με μια λέξη....έναν Γκάντι
Βαλτον βαγγελακη στο ψηφοδέλτιο να σαρώσει....σταθερά.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Λοιπόν.....ένα μονοκυλινδρο 650 παλιάς κοπής, με ράλλυ Κιτ, upsidedown μπροστινό, αυτονομία 400 χλμ, γύρω στα 140-150 κιλά με fcr και arrow εξατμισονη
Με μια λέξη....έναν Γκάντι
Βαλτον βαγγελακη στο ψηφοδέλτιο να σαρώσει....σταθερά.
Έχει η ψοφοφορία μέσα μοτοσυκλέτες όπως 690 ADV, F700GS DAKAR. Θες να βάλουμε ένα μονοκύλινδρο Dominator 650?! Και να θέλαμε βέβαια να είχαμε 150 κιλά 650 μονοκυλινδρο on-off ειδικά με Euro 5 δεν γίνεται!

Επίσης όταν θα γίνει διαγωνισμός καλύτερου πτώματος θα σε ειδοποιήσουμε μην σε απασχολεί! Ναφθαλίνη βάζε του να μην βρωμίσει!!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εσύ μωρέ που να βρεις κάτι καλύτερο σε καταλαβαίνουμε. Ζείς το όνειρο κάθε αναβάτη. Έχεις τη μοτοσυκλετα που αψηφά τους νόμους της φυσικής και καθιστά εγγύους της γυναίκες σε απόσταση 10 μέτρων με ένα απλό μαρσάρισμα. Αγνόησε την ψηφοφορία!!
Μέχρι και χώμα δικάβαλο την έβαλε ο αθεόφοβος....
 
Top Bottom