Επιλογή ελαστικού για on-off (110/80-19+150/70-17 V)

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις!

Η μηχανη σου ειναι περι τα 270 κιλα θα σου προτεινα λογο βαρους
Τα ντανλοπ νομιζω ροαντζμαρτ 4 πλεον
Βατλαξ βτ 23
Roadsmart 4, αν δεν κάνω κάποιο λάθος, δεν έχω δει κάπου...μόνο Roadsmart 3 βλέπω :)
Αν έχεις περισσότερα στοιχεία για το ΒΤ023 θα είχε ενδιαφέρον, είναι μέσα στις επιλογές!

Dunlop trailsmart max, αν θες κατι κοντα σ αυτο που εχεις, βελτωμενο παντου.
Pirelli scorpion trail II αν θες κατι που κραταει καλυτερα , ζεσταινεται πιο γρηγορα αλλα βγαζει λιγοτερα χλμ σς διαρκεια ζωης.
Ξεχνα τα 100% ασφαλτινα-τουρινγκ λαστιχα για τα μεγαλα on off.
Οι επιλογες σου απο το Δ ως το ΣΤ θα σε προβληματισουν στους επαρχιακους δρομους και στην πολη. Στο καλο οδοστρωμα ειναι τελεια. Οταν βγεις ομως απο τους κεντρικους δρομους, δε συγκρινονται με τα αλλα ;)
Το trailsmart max δεν το απορρίπτω, διαβάζω καλά σχόλια.
Το scorpion trail το έχω συμπεριλάβει επειδή έχω υπόψιν ευχαριστημένους κατόχους Multistrada οι οποίοι κυκλοφορούν και στην πόλη,έχοντας παρόμοια ζητούμενα με τα δικά μου.Άλλη όμως η μία μοτοσυκλέτα και άλλη η άλλη.Αν όντως είναι αυτό που ζεσταίνεται πιο γρήγορα(συγκριτικά με τα υπόλοιπα της λίστας) και κρατάει καλά, γίνεται αυτομάτως φαβορί.
ΥΓ: @george_pan έχω την αίσθηση πως η αναζήτησή μας έχει κοινά χαρακτηριστικά αλλά αν σου χαλάω το θέμα, εννοείται πως σταματάω και μεταφέρονται όλα σε καινούριο thread :)
 

aeriko

Μέλος
Όνομα
Πάνος
Μοτό
R 1200GS
Roadsmart III μακρυα κι αγαπημενα. Κατ εμε ξεχνα τα.
Ξαναγυρισα στα trailsmart max και ηρεμησα

Στάλθηκε από το TA-1024 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
Ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις!


Roadsmart 4, αν δεν κάνω κάποιο λάθος, δεν έχω δει κάπου...μόνο Roadsmart 3 βλέπω :)
Αν έχεις περισσότερα στοιχεία για το ΒΤ023 θα είχε ενδιαφέρον, είναι μέσα στις επιλογές!


Το trailsmart max δεν το απορρίπτω, διαβάζω καλά σχόλια.
Το scorpion trail το έχω συμπεριλάβει επειδή έχω υπόψιν ευχαριστημένους κατόχους Multistrada οι οποίοι κυκλοφορούν και στην πόλη,έχοντας παρόμοια ζητούμενα με τα δικά μου.Άλλη όμως η μία μοτοσυκλέτα και άλλη η άλλη.Αν όντως είναι αυτό που ζεσταίνεται πιο γρήγορα(συγκριτικά με τα υπόλοιπα της λίστας) και κρατάει καλά, γίνεται αυτομάτως φαβορί.
ΥΓ: @george_pan έχω την αίσθηση πως η αναζήτησή μας έχει κοινά χαρακτηριστικά αλλά αν σου χαλάω το θέμα, εννοείται πως σταματάω και μεταφέρονται όλα σε καινούριο thread :)
Δν μου χαλας καθολου το θεμα @lleonidas ισα ισα μ βοηθας ακουγονται και αλλες αποψεις. Και ειναι οπως τ λες τ ιδια θελουμε απο τ ελαστικα

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
@lleonidas να σε ρωτησω φίλε μου τα trailsmart που φοράς πόσα χλμ σε έχουν βγάλει, και αρχισε να τετραγωνίζει σύντομα ή όχι; και πίεση τα δουλεύεις 33-36 μονός έτσι δεν είναι;

Πάντως όσο το σκέφτομαι εγώ είμαι για τα road 5 trail πιο πολύ και λίγότερο trailsmart max . Μέχρι τέλος του μήνα θα έχω αποφασίσει σίγουρα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ενταξει επειδη φημίζομαι για την σταθερότητα στις αποφάσεις μου, οι φίλοι μου ξέρουν! εβαλα σήμερα τα trailsmart max 230 ευρώ.
καλοταξιδα...θα τα ευχαριστηθεις.
συχνα τσεκ στις πιεσεις, ιδιως οταν εισαι διπλος.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ενταξει επειδη φημίζομαι για την σταθερότητα στις αποφάσεις μου, οι φίλοι μου ξέρουν! εβαλα σήμερα τα trailsmart max 230 ευρώ.
σοφή επιλογή ;)
Θα τα ευχαριστηθείς!!!
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Γιωργο δε θα σου πω αλήθεια επειδή μ'αυτα τα λαστιχα το πήρα από τον προηγούμενο και δεν τα άλλαξα επειδή ήταν σε καλή κατάσταση.
Πιέσεις λιιιγο χαμηλότερες από αυτές που εγραψες!
Καλορίζικα τα νέα υποδήματα, γράψε εντυπώσεις συντομα :)
 

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
Γιωργο δε θα σου πω αλήθεια επειδή μ'αυτα τα λαστιχα το πήρα από τον προηγούμενο και δεν τα άλλαξα επειδή ήταν σε καλή κατάσταση.
Πιέσεις λιιιγο χαμηλότερες από αυτές που εγραψες!
Καλορίζικα τα νέα υποδήματα, γράψε εντυπώσεις συντομα :)
Με το που κάνω καμια σοβαρή βόλτα θα πω εντυπώσεις, αν και σαν καινούρια λάστιχα και προερχόμενος από τα μαμά ελαστικά bridgestone bw 501-502 που ήταν και τεσσάρων χρονών, οι εντυπώσεις μόνο θετικές πιστεύω θα ναι. Δεν έχω και καμιά εμπειρία από ανάλογα λάστιχα ον-οφφ αφού είμαι καινούριος σε αυτήν την κατηγορία.
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Ξέρετε τα dunlop trailsmart max να βγαίνουν σε διάσταση για το παλιό Africa?
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ξέρετε τα dunlop trailsmart max να βγαίνουν σε διάσταση για το παλιό Africa?
Εννοείς 21'' και 17'' ;
Δεν έχω ψάξει, αλλά έχω δει Αφρικα παλιές με το Dunlop, οπότε και το max θα υπάρχει σε αντίστοιχη διάσταση.
 

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
Να ρωτήσω ξανα, ηρθε η ώρα της αλλαγής πάλι, αν και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος από αυτά που είχα βάλει,σκέφτομαι να πάω σε anakee adventure εχει κανείς γνώμες από το συγκεκριμένο ελαστικό, δεν σκέφτομαι τα dunlop meridian γιατι το θεωρώ καθαρά μα καθαρα street λάστιχο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να ρωτήσω ξανα, ηρθε η ώρα της αλλαγής πάλι, αν και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος από αυτά που είχα βάλει,σκέφτομαι να πάω σε anakee adventure εχει κανείς γνώμες από το συγκεκριμένο ελαστικό, δεν σκέφτομαι τα dunlop meridian γιατι το θεωρώ καθαρά μα καθαρα street λάστιχο.
Βάλτο.. Είναι καλο
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Να ρωτήσω ξανα, ηρθε η ώρα της αλλαγής πάλι, αν και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος από αυτά που είχα βάλει,σκέφτομαι να πάω σε anakee adventure εχει κανείς γνώμες από το συγκεκριμένο ελαστικό, δεν σκέφτομαι τα dunlop meridian γιατι το θεωρώ καθαρά μα καθαρα street λάστιχο.
Ναι κι από εμένα.
Αυτά φοράω τώρα.
Μετά με ψήνει μια αλλαγή σε pirelli rally str.
Αλλά έχουμε ακόμα ψωμί ,ειναι σκληρα καρύδια αυτά τα μισλεν
 

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
Ναι κι από εμένα.
Αυτά φοράω τώρα.
Μετά με ψήνει μια αλλαγή σε pirelli rally str.
Αλλά έχουμε ακόμα ψωμί ,ειναι σκληρα καρύδια αυτά τα μισλεν
Αν μπορείς ένα μίνι review- εντυπώσεις.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν μπορείς ένα μίνι review- εντυπώσεις.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ρε παίδες, σε κάποιο θέμα που αφορούσε λάστιχα (δεν το βρίσκω με τίποτα), είχε γίνει αναφορά σε κάποιο από τα πολλά ποστ, σε ένα site από Βουλγαρία μεριά, gummy κάτι......
Το θυμάται κανένας;;;;;
Γιατί με ζάντες πάω πλέον......:hungover:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Gummy bear νομιζω.
Google it
 
Top Bottom