Ερχεται το νεο Africa Twin...

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Και ΜΧ ποια σειρα της Χοντα ειναι?
Ο Τακης μεταφραση του Μοτοραντ εκανε........τιποτα αλλο.
CRF xxx R: MX
CRF xxx X: enduro


Για τη μετάφραση δε διαφωνώ, άλλωστε γερμανικά δε γνωρίζω για ξέρω τι έγραψαν στο motoradd. Κι ασφαλώς, κάποιος που δεν είδε, δε δοκίμασε, τι να γράψει πέρα από μια μετάφραση?
Μετά από τα παραπάνω, διορθώνω και λέω ότι συμφωνώ με το motoradd ;)

Όπως και να 'χει, μια πρόταση της Honda στην κατηγορία, είναι πάντα καλοδεχούμενη και θα ταράξει τα νερά. Εννοείται ότι δε θεωρώ το Crosstourer αναταγωνιστή της R1200GS, του 1190, ακόμα και των Tiger 1200 explorer & XTZ1200. Οπότε η άφρικα στα 1000κ.εκ., έστω και με κινητήρα σε σειρά κι όχι V2, είναι είδηση!!!:):ok::ok:
 

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
CRF xxx R: MX

Όπως και να 'χει, μια πρόταση της Honda στην κατηγορία, είναι πάντα καλοδεχούμενη και θα ταράξει τα νερά. Εννοείται ότι δε θεωρώ το Crosstourer αναταγωνιστή της R1200GS, του 1190, ακόμα και των Tiger 1200 explorer & XTZ1200. Οπότε η άφρικα στα 1000κ.εκ., έστω και με κινητήρα σε σειρά κι όχι V2, είναι είδηση!!!:):ok::ok:
Εγω βλεπω παλι το ιδιο εργο δευτερη φορα.
Διαρροες τον τυπο,προσχεδια κλπ και στο τελος πατατα!
Θυμαμε επι ενα χρονο ''παρουσιαζε'' η Χοντα το Κροστουρερ,μπλα μπλα κλπ σχόλια στα ιντερνετοκαφενεια,θορυβος.................και ιδου το αποτυχημενο μαστοδοντο.
Μια απο τα ιδια τωρα.............
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Θα δείξει... ;)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
θα κανουνε ρελανς οι σχιστοματηδες!!!!!να το θυμαστε!!!
θα βγαλουν εργαλειο τουμπανο!!!!!
και αν ειναι στα 1000cc περι τα 100 αλογα και χαμηλη καταναλωση και τιμη!!!
θα εχει προβλημα η μερκελ!!!!!!
 

kalen

Μέλος
Περιοχή
Serres
Όνομα
nikos
Μοτό
varadero
θα κανουνε ρελανς οι σχιστοματηδες!!!!!να το θυμαστε!!!
θα βγαλουν εργαλειο τουμπανο!!!!!
και αν ειναι στα 1000cc περι τα 100 αλογα και χαμηλη καταναλωση και τιμη!!!
θα εχει προβλημα η μερκελ!!!!!!
Εμενα κατι μου λεει οτι θα ακολουθησουν το παραδειγμα της Yamaha με 2 εκδοσεις
 

DoctorAbo

Μέλος
Περιοχή
Aθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1200GS 04
Εγώ, όπως και ο φίλος μου ο Παναγιώτης Κ το περιμένουμε με μεγάλη αγωνία. Προσωπικά, κοιτώντας τις κινήσεις της Χόντα τα τελευταία 10 χρόνια θεωρώ δεδομένο ότι θα φτιάξει κάτι στην κατηγορία του GS 800, του Tiger 800 κλπ με 2κύλινδρο εν σειρά (με δεδομένη την ύπαρξη του Crosstourer τα κυβικά θα είναι λιγότερα από 1000) . Απ την άλλη συμφωνώ με αυτούς που πιστεύουν ότι η Χόντα κοιτάει τις μεγάλες αγορές και ενδιαφέρεται για μεγάλες πωλήσεις. Έως τώρα δεν έχει δείξει να έχει καμία όρεξη να μπει στα νερά της ΚΤΜ (ας πούμε). Πιστεύω λοιπόν ότι το μηχανάκι που θα εμφανιστεί δε θα είναι πουθενά κοντά σε αυτό που λένε οι φωτογραφίες διότι αν ήταν, (παρόλο που θα χαρούμε "μερικο'ί"), δε θα πουλήσει πολύ.

Θα είναι προϊόν marketing, μπορεί να είναι φαντεζί αλλά δε θα είναι ιδιαιτέρως off. Όσο Off road είναι το crossrunner και το crosstourer άλλο τόσο θα είναι και η Africa.

Για να δούμε, για να δούμε .......
 
Top Bottom