Ερωτηση περι αποσυρσης...

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
αν γνωριζει καποιος υπαρχει ακομα αυτη η διαδικασια κ αν ναι ξερουμε κανενα μαγαζι..?
εχω ενα 2χρονακι ενδουρο (CRM 250 MK1 1990 απολυτα λειτουργικο,με κτεο,ασφαλειες κτλ) κ σκεφτομουν να το αποσυρω μηπως παρω κανεναν παπιο για τα εσωτερικα δρομολογια...
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Νομίζω πως εχει σταματήσει η αποσυρση μοτοσυκλετων εδω και χρονια.
Αν ρωτήσεις σε εναν έμπορο σίγουρα θα ειναι πιο ενήμερος σχετικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
η περιπτωση πωλησης περασε απο το μυαλο μου αλλα τετοια εποχη οπου βρισκεις φρεσκα εντουρακια σε πολυ καλες τιμες ποιος θα ενδιαφεροταν για ενα 2χρονακι 25ετιας...(ασχετα αν αυτο δεν μασαει...).:)
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
αυτο ειναι.
τιμη δεν ξερω κ ουτε τα παω καλα με αυτα τα πραματα..αν ενδιαφερθει κανεις ας κανει μια προσφορα κ δεν θα τα χαλασουμε.
ομως οτι γινει ας γινει με πμ καθως δεν θελω να παραβω κανονες κ συμπεριφορες σ'ενα φορουμ που σεβομαι κ με σεβονται.

 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Μπορείς επισης να το δηλωσεις στην Ε.Ο.ΦΙΛ.Π.Α. και να εκδώσεις Πιστοποιητικό Καταχώρησης για μοτοσυκλέτες ιστορικού ενδιαφέροντος 20-30 ετών (FIVA Cards for Motorcycles of Potential Historic Interest). Δεν θα εχει πινακίδες κλασικού ( θα παραμέινεις με τις δικές του) αλλά θα έχεις την πιστοποίηση ότι ειναι αυθεντικό , εαν είναι, θα έχεις μειωμένο ασφάλιστρο και τη δυνατότητα πληρης και ολοκληρωμένης επισκευής του σε περίπτωση άτυχήματος-ζημιάς.
Και δεν θα έχεις σκοτώσει ενα άλογο, στην προκειμένη μοτο, όταν γεράσει ;)
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Μπορείς επισης να το δηλωσεις στην Ε.Ο.ΦΙΛ.Π.Α. και να εκδώσεις Πιστοποιητικό Καταχώρησης για μοτοσυκλέτες ιστορικού ενδιαφέροντος 20-30 ετών (FIVA Cards for Motorcycles of Potential Historic Interest). Δεν θα εχει πινακίδες κλασικού ( θα παραμέινεις με τις δικές του) αλλά θα έχεις την πιστοποίηση ότι ειναι αυθεντικό , εαν είναι, θα έχεις μειωμένο ασφάλιστρο και τη δυνατότητα πληρης και ολοκληρωμένης επισκευής του σε περίπτωση άτυχήματος-ζημιάς.
Και δεν θα έχεις σκοτώσει ενα άλογο, στην προκειμένη μοτο, όταν γεράσει ;)

φιλε καλη η ιδεα αλλα απαιτει τρεξιμο,μαζεμα,χαρτουρα πιθανον...γενικα κοπο/χρονο που δεν εχω σκοπο να διαθεσω.
ποσο μαλιστα οταν στοχος ειναι κατι πιο απλο,μικρο καθημερινο που θα βγαζει τα λεφτα του...
 
Περιοχή
Νικήτη- Χαλκιδικη
Όνομα
στεργιοςςςςς
Μοτό
ktm lc4 640 adv.
αυτο ειναι.
τιμη δεν ξερω κ ουτε τα παω καλα με αυτα τα πραματα..αν ενδιαφερθει κανεις ας κανει μια προσφορα κ δεν θα τα χαλασουμε.
ομως οτι γινει ας γινει με πμ καθως δεν θελω να παραβω κανονες κ συμπεριφορες σ'ενα φορουμ που σεβομαι κ με σεβονται.

το εντουρακι σου φαινεται αψογο για τα χρονια του... υπαρχουν παρα πολλα νεα παιδια που ψαχνουν κατι οικονομικο για να μπουνε στον χωρο του εντουρο... αν φτιαξεις μια αγγελια στο car θα φυγει πριν το καταλαβεις... αν λειτουργικα δεν εχει καποιο θεμα και οι εξωτερικες φθορες ειναι σε λογικα πλαισια πιστευω πως ανετα μπορεις να το δωσεις 800-1200 ευρω... γνωμη μου παντα... αν δεν ειχα ηδη δυο μηχανες θα με ενδιεφερε... ;)
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Μπορείς επισης να το δηλωσεις στην Ε.Ο.ΦΙΛ.Π.Α. και να εκδώσεις Πιστοποιητικό Καταχώρησης για μοτοσυκλέτες ιστορικού ενδιαφέροντος 20-30 ετών (FIVA Cards for Motorcycles of Potential Historic Interest). Δεν θα εχει πινακίδες κλασικού ( θα παραμέινεις με τις δικές του) αλλά θα έχεις την πιστοποίηση ότι ειναι αυθεντικό , εαν είναι, θα έχεις μειωμένο ασφάλιστρο και τη δυνατότητα πληρης και ολοκληρωμένης επισκευής του σε περίπτωση άτυχήματος-ζημιάς.
Και δεν θα έχεις σκοτώσει ενα άλογο, στην προκειμένη μοτο, όταν γεράσει ;)
Ώπααα... Για δώσε περισσότερες πληροφορίες αν μπορείς! Μ' ενδιαφέρει το θέμα μιας κι έχω ένα Virago 250 του '92.
 
Περιοχή
Νικήτη- Χαλκιδικη
Όνομα
στεργιοςςςςς
Μοτό
ktm lc4 640 adv.
Ώπααα... Για δώσε περισσότερες πληροφορίες αν μπορείς! Μ' ενδιαφέρει το θέμα μιας κι έχω ένα Virago 250 του '92.
ειδες, ενας τσιμπησε κιολας...:D:D:D
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ώπααα... Για δώσε περισσότερες πληροφορίες αν μπορείς! Μ' ενδιαφέρει το θέμα μιας κι έχω ένα Virago 250 του '92.
Χρηστο για το δικο σου,ψαξε στο Google "καυση νεκρων"....:D:p
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Χρηστο για το δικο σου,ψαξε στο Google "καυση νεκρων"....:D:p
Όχι φίλε! Προτιμώ να ψάξω στο Google "Ιδέες μοτο-διακόσμησης εσωτερικού χώρου":rolleyes:
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Ώπααα... Για δώσε περισσότερες πληροφορίες αν μπορείς! Μ' ενδιαφέρει το θέμα μιας κι έχω ένα Virago 250 του '92.
Λίγο καθυστερημένη η απάντηση μου αλλά τα παραπάνω, και κάποια ακόμα ίσως που δεν γνωρίζω, ισχύουν για τα μέλη της Λέσχης Φίλων Κλασσικής Μοτοσυκλέτας και της Ελληνικής Λέσχης MotoGuzzi, που ως λέσχες είναι μέλη της Ε.Ο.ΦΙΛ.Π.Α. . Ως μέλος μπορείς να πάρεις αυτή την πιστοποίηση εφόσον το μηχανάκι είναι όσο πιο κοντά στο αυθεντικό μοντέλο. Και το λεω αυτό γιατί π.χ. μια εξάτμιση αλλαγμένη μπορεί να περάσει στην επιτροπή που θα το πιστοποιήσει σε αντίθεση με εκτεταμένες αλλαγές όπου αλιώνουν το χαρακτήρα της.
Δεν το έχω κάνει ακόμα προσωπικά για να ξέρω λεπτομέρειες αλλά μέχρι το καλοκαίρι θα πιστοποιήσω τον Bigουλα, για να γνωρίζω λεπτομέριες.
Πληροφορία : Εαν το μηχανάκι έχει κάνει ολική διαγραφή δεν μπορεί να επανέρθει με κανονικές πινακίδες παρά μόνο με πινακίδες κλασικού που σημαίνει περιμένεις την 30ετία, όπου και ξανακυκλοφορεί κανονικά στους δρόμους ως κλασικό πλέον.

Αυτά τα ολίγα :)
 
Top Bottom