Ζαγόρι & The Balcony of Vikos

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Πω πω έχω μεγάλη πείνα για οδήγηση. ΜΙΛΆΜΕ. ΠΕΙ ΝΑ ΩΩ :rage:
Χαρηηη μπορει να πεινας... αλλα κοιτα μη σε φανε στην στροφη τιποτα GS...ξέρεις... ειδικα αυτα τα κιτρινουτσικα ειναι απιαστα τα ατιμα...:D:p
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Χαρηηη μπορει να πεινας... αλλα κοιτα μη σε φανε στην στροφη τιποτα GS...ξέρεις... ειδικα αυτα τα κιτρινουτσικα ειναι απιαστα τα ατιμα...:D:p
Εχω την πληροφορια πως η μικρη σου πινακιδα αναβοσβηνει στο ταμπλο του Multi Αλεξ!!
Kανε οτι εκανε ο λαγος!!
 

Earth Explorer

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
Τρίκαλα
Όνομα
Απόστολος Μπαμπούρης
Καλησπέρα παιδιά,
πλησίασαν οι μέρες και όλοι περιμένουμε πως και τι τη στιγμή που θα ξεκινήσουμε.
Διάβασα τα προηγούμενα post και θα ήθελα να διευκρινίσω τα εξής:

- Όπως κατάλαβα το group από το AdvRide θα κινηθεί αυτόνομα και σε παράλληλη διαδρομή από την δική μας. Κανένα απολύτως πρόβλημα από εμάς και ίσα ίσα όπως είπε και ο Πασχάλης θα αποσυμφορήσει λίγο τα υπόλοιπα 2 γκρουπ.
- Για όσα παιδιά επιθυμούν να ακολουθήσουν τα 2 γκρουπ που θα ξεκινήσουν από τα Τρίκαλα μπορούν
1. Να έρθουν μέσω Εγνατίας Οδού μέχρι το Μέτσοβο (έξοδος από Εγνατία Οδό για Μέτσοβο) και να συναντηθούμε λίγο πιο πάνω στην διασταύρωση προς Μηλεά - Κρανιά (προσοχή, όχι στην διασταύρωση που λέει για Λίμνη πηγών Αώου - Βωβούσα αλλά λίγα χλμ πιο πάνω). Υπολογίζουμε να είμαστε σε αυτό το σημείο κατά τις 11 το πρωί του Σαββάτου.
2. Να βγουν από Εγνατία Οδό στην έξοδο για Κηπουρειό - Βασιλίτσα στο πρατήρια της Shell (θέση Strada) και να μας περιμένουν εκεί όπου και θα κάνουμε τον ανεφοδιασμό μας. Σε αυτή την περίπτωση χάνετε ένα πανέμορφο κομμάτι που είναι τα οροπέδια του Μετσόβου όπως είπε και ο Γιώργος (γειά σου ρε καρντάσι) και φυσικά τον φανταστικό δρόμο προς Μηλεά - Κρανιά - Κηπουρειό. Υπολογίζουμε να είμαστε εκεί κατά τις 12.30.
- Αν δημιουργηθούν παρέες και μικρά γκρουπ που θα θελήσουν να ταξιδέψουν ανεξάρτητα δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα. Πριν την εκκίνηση θα μοιραστεί η διαδρομή και των δύο ημερών μαζί με τηλέφωνα επικοινωνίας από τους υπεύθυνους του εκδρομικού και θα κρατήσουμε κάποια για να τα μοιράσουμε στα οροπέδια για τα παιδιά που θα έρθουν το Σάββατο από Βόρειο Ελλάδα.
- Τα Regroup του Σαββάτου θα είναι 1ο. στα οροπέδια του Μετσόβου, 2ο. στο πρατήριο της Shell (θέση Strada), 3ο στο Χ/Κ Βασιλίτσας (στις κάτω πίστες), 4ο στη Σαμαρίνα (γεύμα), 5o στη γέφυρα κοντά στο Κεφαλοχώρι (ε.ο Κοζάνης - Ιωαννίνων), 6ο Γέφυρα Βοϊδομάτη (μετά την Κλειδωνία)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Καλησπέρα παιδιά,
πλησίασαν οι μέρες και όλοι περιμένουμε πως και τι τη στιγμή που θα ξεκινήσουμε.
Διάβασα τα προηγούμενα post και θα ήθελα να διευκρινίσω τα εξής:

- Όπως κατάλαβα το group από το AdvRide θα κινηθεί αυτόνομα και σε παράλληλη διαδρομή από την δική μας. Κανένα απολύτως πρόβλημα από εμάς και ίσα ίσα όπως είπε και ο Πασχάλης θα αποσυμφορήσει λίγο τα υπόλοιπα 2 γκρουπ.
- Για όσα παιδιά επιθυμούν να ακολουθήσουν τα 2 γκρουπ που θα ξεκινήσουν από τα Τρίκαλα μπορούν
1. Να έρθουν μέσω Εγνατίας Οδού μέχρι το Μέτσοβο (έξοδος από Εγνατία Οδό για Μέτσοβο) και να συναντηθούμε λίγο πιο πάνω στην διασταύρωση προς Μηλεά - Κρανιά (προσοχή, όχι στην διασταύρωση που λέει για Λίμνη πηγών Αώου - Βωβούσα αλλά λίγα χλμ πιο πάνω). Υπολογίζουμε να είμαστε σε αυτό το σημείο κατά τις 11 το πρωί του Σαββάτου.
2. Να βγουν από Εγνατία Οδό στην έξοδο για Κηπουρειό - Βασιλίτσα στο πρατήρια της Shell (θέση Strada) και να μας περιμένουν εκεί όπου και θα κάνουμε τον ανεφοδιασμό μας. Σε αυτή την περίπτωση χάνετε ένα πανέμορφο κομμάτι που είναι τα οροπέδια του Μετσόβου όπως είπε και ο Γιώργος (γειά σου ρε καρντάσι) και φυσικά τον φανταστικό δρόμο προς Μηλεά - Κρανιά - Κηπουρειό. Υπολογίζουμε να είμαστε εκεί κατά τις 12.30.
- Αν δημιουργηθούν παρέες και μικρά γκρουπ που θα θελήσουν να ταξιδέψουν ανεξάρτητα δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα. Πριν την εκκίνηση θα μοιραστεί η διαδρομή και των δύο ημερών μαζί με τηλέφωνα επικοινωνίας από τους υπεύθυνους του εκδρομικού και θα κρατήσουμε κάποια για να τα μοιράσουμε στα οροπέδια για τα παιδιά που θα έρθουν το Σάββατο από Βόρειο Ελλάδα.
- Τα Regroup του Σαββάτου θα είναι 1ο. στα οροπέδια του Μετσόβου, 2ο. στο πρατήριο της Shell (θέση Strada), 3ο στο Χ/Κ Βασιλίτσας (στις κάτω πίστες), 4ο στη Σαμαρίνα (γεύμα), 5o στη γέφυρα κοντά στο Κεφαλοχώρι (ε.ο Κοζάνης - Ιωαννίνων), 6ο Γέφυρα Βοϊδομάτη (μετά την Κλειδωνία)
Aποστολε και μονο που τα διαβαζουμε ξεσηκωνομαστε, εβγαλε κι εναν δροσερο μοτο-ηλιο σημερα αλλο πραγμα!!
Κρατα στο πισω μερος του μυαλου οτι κουβαλαω τα δυο βασικα εξαρτηματα που χαλανε οτο αεροψυκτο GS 1200
(ρελε αντλιας και antenna ring) κι αν τυχον εχετε τετοια βλαβη μεσα στο γκρουπ αρκει ενα τηλ. για να σας το φερω.
Λογικα απο οτι διαβαζω θα ειμαστε μιση με μια ωρα μπροστα σας και γενικα μεσα στη διαδρομη.
Σιγουρα παντως θα συναντηθουμε καπου προς Δοτσικο ή Επταχωρι οπου βαλαμε κατι χρωστουμενα για επισκεψη.
Αντε να φευγουμεεεε!!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
το προγραμμα λεει κατα τις 12 στο strada (το shell benzinadiko).οποιος ειναι ειναι εκει λιγο νωριτερα απο τις 10.00 την κοπαναει μετσοβο απο την εγνατια κ γυρναει στο σημειοσυναντησης απο τον παλιο δρομο ,με τα οροπεδια του μετσοβου χιονισμενα κ πανεμορφα.αυτο που θα κανουν στην ουσια οι αλλοι που θα ξεκινησουν απο τρικαλα.Θα ειμαι να δω κατι φατσες απο δω μεσα,να γνωρισω καινουριες κ να μου δωσουν τα φωτα τους για τοπους ''μακρινους''
Εσυ Βρε που μου ξεφυγες?
Ελπιζω να σε συναντησουμε καπου νωρις το πρωι,θα σε παρω τηλεφωνο:)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Λοιπον ολα οκ θα ρθω και γω στο βουνο. Κανα κρεββατι παιζει;;;; θα εχω μαζι μου φουσκωτο στρωμα και υπνοσακο. Καποια γωνιτσα θα βρεθει. Το αντβε κορσα παλι θα σταθει παλικαρι.
Γωνιες υπαρχουν..:rolleyes:
Φερε μπρικι και καφε για τις στασεις:cool:
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Aποστολε και μονο που τα διαβαζουμε ξεσηκωνομαστε, εβγαλε κι εναν δροσερο μοτο-ηλιο σημερα αλλο πραγμα!!
Κρατα στο πισω μερος του μυαλου οτι κουβαλαω τα δυο βασικα εξαρτηματα που χαλανε οτο αεροψυκτο GS 1200
(ρελε αντλιας και antenna ring) κι αν τυχον εχετε τετοια βλαβη μεσα στο γκρουπ αρκει ενα τηλ. για να σας το φερω.
Λογικα απο οτι διαβαζω θα ειμαστε μιση με μια ωρα μπροστα σας και γενικα μεσα στη διαδρομη.
Σιγουρα παντως θα συναντηθουμε καπου προς Δοτσικο ή Επταχωρι οπου βαλαμε κατι χρωστουμενα για επισκεψη.
Αντε να φευγουμεεεε!!
Εγώ έχω και ταχυσύνδεσμο...:)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Εγώ έχω και ταχυσύνδεσμο...:)
Αυτο το ειχα ξεχασει!Εχω και γωνιακο και ισιο για τα 1150.
Και το απιθανο ειναι οτι εχω και ασφαλεια αλυσιδας απο Varadero!!

Aπο ανταλλακτικα ειμαστε κομπλε κατσε να βαλω και το τραγουδι
που κολλαει με την προγνωση του καιρου..@TROY @dj xatzi @ΗΛΙΑΣ
κλπ.αμφιβιες δυναμεις, το νου σας με τα αδιαβροχα καλτσον..

 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Κάτι.......ψιχάλες δίνει πώς κάνεις έτσι !!!!
 

IliADVas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
BMW R1250 GS ADVENTURE
Λόγω ανωτέρας βίας δυστυχώς δε θα καταφέρω να ακολουθήσω στην όμορφη εκδρομή. Έχω κάνει κράτηση για δίκλινο Παρασκευή και Κυριακή στο ξ/χείο "Ληθαίον" στα Τρίκαλα (χωρίς προκαταβολή) και για ένα δίκλινο στο ξενοδοχείο "Δρακόλιμνη" στο Τσεπέλοβο στο οποίο έχω δώσει 30€ προκαταβολή (συνολικά κοστίζει 60€ με διαμονή, φαγητό Σαββάτου και πρωινό Κυριακής). Αν ενδιαφέρεται κάποιος-οι από την παρέα μας και δεν έχει προλάβει να κάνει κράτηση να μου στείλει pm ή να με πάρει τηλ. μέχρι αύριο και να αλληλοεξυπηρετηθούμε. Λυπάμαι που δε θα δω τα παιδιά από Β. Ελλάδα, αλλά ευτυχώς που πλησιάζει το ADVtroffy όπου ελπίζω ότι θα τα πούμε εκεί καλύτερα!
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Λόγω ανωτέρας βίας δυστυχώς δε θα καταφέρω να ακολουθήσω στην όμορφη εκδρομή. Έχω κάνει κράτηση για δίκλινο Παρασκευή και Κυριακή στο ξ/χείο "Ληθαίον" στα Τρίκαλα (χωρίς προκαταβολή) και για ένα δίκλινο στο ξενοδοχείο "Δρακόλιμνη" στο Τσεπέλοβο στο οποίο έχω δώσει 30€ προκαταβολή (συνολικά κοστίζει 60€ με διαμονή, φαγητό Σαββάτου και πρωινό Κυριακής). Αν ενδιαφέρεται κάποιος-οι από την παρέα μας και δεν έχει προλάβει να κάνει κράτηση να μου στείλει pm ή να με πάρει τηλ. μέχρι αύριο και να αλληλοεξυπηρετηθούμε. Λυπάμαι που δε θα δω τα παιδιά από Β. Ελλάδα, αλλά ευτυχώς που πλησιάζει το ADVtroffy όπου ελπίζω ότι θα τα πούμε εκεί καλύτερα!
Θα ξέρω Τετάρτη αν μπορέσω να κατέβω κ θα χρειαστεί το δωμάτιο.

Αν πρεπει να γίνει αύριο ελευθέρωσε το κ μιλάω με το ξενοδοχείο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Υπενθυμιζω πως στα δυο δικλινα του advride εχουμε μαζευτει ηδη 7 ατομα:hungry::hungry:
Χαρης,Ηλιας,Πασχαλης,Ευθυμης,Γιωργος,Παυλος,Νικος της Ανθης.
Οι απο πανω ''σκαλομαριες'' να φερουν μαζι τους υπνοσακο υποστρωμα και κεφι.
Επισης......
Για ευνοητους λογους απαγορευτηκε η καταναλωση φασολαδας:cry: στις στασεις του Σαββατου.
Επειδη θα παμε απο κει που πανε οι αρκουδες θα πρεπει να εχετε μαζι σας το δεκατιανο-μεσημεριανο του Σαββατου.
Φυστικια -σοκοφρετες-σαντουιτσακια και παγουρι για τα αθανατα νερα.
Αδιαβροχα και επενδυσεις κλπ χειμωνιατικα ειναι εκ των ουκ ανευ.
Το πρωι στις 8 στα Δικαστηρια ερχομαστε φουλαρισμενοι.
Πρωτη σταση θα γινει για το freddo του Ηλια σε αγνωστο χωριο κοντα στην Εγνατια,
μετα απο εκει γεια σας μεχρι την Κονιτσα.
Και να μην ξεχναμε......
Ολοι αυτοι που λενε ξαδερφε οτι θα βρεχει ''δεν εχουν χρονο και χρημα'',
αλλιως θα ηταν ηδη εκει!!
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
...........Πρωτη σταση θα γινει για το freddo του Ηλια σε αγνωστο χωριο κοντα στην Εγνατια,

Σε "άγνωστο χωριό" ....... ωχ κατάλαβα .........@#$% :devilish::devilish::devilish:
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Μία και σήμερα....
Θα ξεκινήσω από Χαλκίδα νωρίς το πρωί Παρασκευή για να φτάσω με παρακάμψεις (βλ. ανοιχτοί λογαριασμοί) βραδάκι στα Τρίκαλα όπου και η 1η διανυκτέρευση (2η δρακολίμνη Τσεπέλοβο).

Στείλτε με pm κανα τηλέφωνο - όνομα όσοι θα πάτε... για να μπει στο κοντακτ λιστ του κινητού και να πούμε καμιά κουβέντα όσο είμαστε πάνω.
 
Top Bottom