Ζητηση 1150GS

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Γιάννη θα μου επιτρέψεις να μην συμφωνήσω μαζί σου για την λέξη Κόλο που χρησιμοποιήθηκε πριν
Ένα μέρος του σώματος ...είναι ..όπως λέμε χέρι ...πατούσα.....γοφος....
Να του δώσουμε και πατουσα και ένα 990R δώρο;
Τι θα καταλαβαινες??? :rolleyes:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Εγω παντως το εδωσα στα 3500€ , που το θεωρω τιμιο για ενα μηχανα΄κι 21 κατι ετων και ας είχε πάνω εξτρα πανω συνολικής αξιας πάνω από την τιμή που πουλήθηκε. Φυσικα το μηχανακί ηταν και είναι πληρως λειτουργικό ... μαλιστα το παιδι που το πήρε εφυγε απευθείας εκδρομή...
Απλά επειδή ειμαι και εγω στην ζητηση και ερευνα για το επόμενο χωρίς να πω μάρκες και κατηγορίες μηχανών να προσθέσω οτι η κατάσταση στα μεταχειρισμένα εχει ξεφύγει ...
Το έδωσες σε πάρα πολύ καλή τιμή για τον αγοραστή με αυτά που είχε πάνω και στην κατάσταση που το είχες. Εύχομαι να το χαρεί ο νέος ιδιοκτήτης. Η μοτοσυκλέτα γενικότερα είναι πολύ καλή ως μεταχειρισμένο ειδικά σε τέτοια χρήματα. Μπορεί να κάνει πολλά και ζητάει λίγα αν είναι σωστά συντηρημένο.
Αν είναι ταλαιπωρημένο όμως, θα ζητήσει πολλά στην συντήρηση και μπαίνει στην εξίσωση και το συνεργείο με ότι αυτό συνεπάγεται. Εγώ επειδή δεν μπορούσα ή δεν τόλμησα να του βάλω χέρι πιο βαθιά, δηλαδή σε άξονα, κιβώτιο, κάτω τρόμπα συμπλέκτη κτλ αποφάσισα να το δώσω. Δεν ταιριάξαμε στα μαστορεματα. Είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.

Ήθελα να πάει σε άνθρωπο που θα το προσέχει και θα το ταξιδεύει. Προτίμησα να το δώσω λίγο φτηνότερα σε ένα τέτοιο άνθρωπο παρά σε κάποιον άσχετο ή κάποιον που δεν μου γεμίζει σε το μάτι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το έδωσες σε πάρα πολύ καλή τιμή για τον αγοραστή με αυτά που είχε πάνω και στην κατάσταση που το είχες. Εύχομαι να το χαρεί ο νέος ιδιοκτήτης. Η μοτοσυκλέτα γενικότερα είναι πολύ καλή ως μεταχειρισμένο ειδικά σε τέτοια χρήματα. Μπορεί να κάνει πολλά και ζητάει λίγα αν είναι σωστά συντηρημένο.
Αν είναι ταλαιπωρημένο όμως, θα ζητήσει πολλά στην συντήρηση και μπαίνει στην εξίσωση και το συνεργείο με ότι αυτό συνεπάγεται. Εγώ επειδή δεν μπορούσα ή δεν τόλμησα να του βάλω χέρι πιο βαθιά, δηλαδή σε άξονα, κιβώτιο, κάτω τρόμπα συμπλέκτη κτλ αποφάσισα να το δώσω. Δεν ταιριάξαμε στα μαστορεματα. Είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.

Ήθελα να πάει σε άνθρωπο που θα το προσέχει και θα το ταξιδεύει. Προτίμησα να το δώσω λίγο φτηνότερα σε ένα τέτοιο άνθρωπο παρά σε κάποιον άσχετο ή κάποιον που δεν μου γεμίζει σε το μάτι.
Ψυχούλα είσαι....γνωστο
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Παρτο πισω γρηγορα γιατι βλεπω ηδη να'ρχεται φωτογραφια (διαψευσης) κωλου ΑΑΑ απο τον sugariasgeorge :secret:
δεν ξερουν ρε Θωμα την αξια ενος κωλου....
για αυτο θα απαντησω επιστημονικα ...

Δώστε βάση:
Αξιολογείτε από το 1-20 (1 το χειρότερο και 20 το καλύτερο)...

S = το συνολικό σχήμα (εδώ ψάχνουμε το σχήμα του ώριμου ροδάκινου)
C = κυκλικότητα (όσο πιο στρογγυλός ο κώλος, τόσο το καλύτερο)
B = βαθμός ταλάντευσης (όσο μικρότερη η αναπήδηση, τόσο καλύτερο)
F = σφριγηλότητα (αν παραείναι πάντως «πέτρα», χάνεις πόντους)
T = υφή δέρματος (η κυτταρίτιδα σε μηδενίζει, να το ξέρεις)

Αφού σημειώσεις τις τιμές κάθε μεταβλητής, κατόπιν υπολογίζεις το:
V = ο λόγος των διαστάσεων των γοφών προς τις αντίστοιχες της μέσης...



Κατόπιν κάνεις τα μαθηματικά και έχεις το τελικό σκορ.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
δεν ξερουν ρε Θωμα την αξια ενος κωλου....
για αυτο θα απαντησω επιστημονικα ...

Δώστε βάση:
Αξιολογείτε από το 1-20 (1 το χειρότερο και 20 το καλύτερο)...

S = το συνολικό σχήμα (εδώ ψάχνουμε το σχήμα του ώριμου ροδάκινου)
C = κυκλικότητα (όσο πιο στρογγυλός ο κώλος, τόσο το καλύτερο)
B = βαθμός ταλάντευσης (όσο μικρότερη η αναπήδηση, τόσο καλύτερο)
F = σφριγηλότητα (αν παραείναι πάντως «πέτρα», χάνεις πόντους)
T = υφή δέρματος (η κυτταρίτιδα σε μηδενίζει, να το ξέρεις)

Αφού σημειώσεις τις τιμές κάθε μεταβλητής, κατόπιν υπολογίζεις το:
V = ο λόγος των διαστάσεων των γοφών προς τις αντίστοιχες της μέσης...



Κατόπιν κάνεις τα μαθηματικά και έχεις το τελικό σκορ.
Γιώργη αδικείσαι εδώ μέσα να ξέρεις :friend:

Το μαμήσαμε το thread του παιδιού.... pumba sorry
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Οντως, αν εξαιρέσεις κάνα 2 τα λοιπά όλα ζητάνε νεφρό χωρίς ουσιαστικο λογο....
Πέραν αυτού υπέροχες κατασκευές
Με υποδειγμάτικη αντοχή στο χρονο.
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Δεν εχει βρεθει κατι ακομα, υπαρχει απλα μια συσταση για ενα μηχανακι στο καρ. Χωρις τιμη συλλεκτικου :D
Πολύ ωραία μοτό(κάνα χρόνο είχα το απλό χωρίς servo),τιμή πάτωμα το έδωσα(3000€ τριβάλιτσο,y pipe με τελικό και δεν ήθελε φράγκο),ζορίστικα κιόλας να το δώσω.Τώρα τα χρήματα που ζητάνε είναι σχεδόν διπλάσια,δεν θα τα έδινα.Το παληκάρι που το πήρε το κατα ευχαριστιέται,άνετα το ξανάπερνα αλλά θέλω το adv(χωρίς servo),κολλήματα του εγκεφάλου βλέπεις:ha
Υγ το "άλλο" καλό & καθαρό που πουλήθηκε πρόσφατα ήταν του Δημήτρη omega ,που ήρθε και στην πόλη μου(δεν το έχω πετύχει ακόμα απο κοντά)και σε τίμια χρήματα.Αυτά!
Αν βρείς κάποιο Κρήτη χαρά μου να το δώ,τσεκάρουμε ή οτιδήποτε άλλο χρειαστείς
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Ευχαριστω πολυ παιδια. Δεδομενης της αποστασης θεωρω οτι υπαρχει αρκετος χρονος μεχρι να βρεθει κατι αξιολογο. Απο την αλλη αν δε βρεθει, παμε γι αλλα.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ήθελα να πάει σε άνθρωπο που θα το προσέχει και θα το ταξιδεύει. Προτίμησα να το δώσω λίγο φτηνότερα σε ένα τέτοιο άνθρωπο παρά σε κάποιον άσχετο ή κάποιον που δεν μου γεμίζει σε το μάτι.
Αυτό δεν θα μπορεσω να το καταλάβω! Τουλάχιστον στην ηλικία που έχω πλέον!
Εγώ, όταν πουλάω κάτι (ασχέτως τιμής, και ας πούμε μηχανή στην περίπτωση μας), είτε η πρόεδρος της Δημοκρατίας έρθει να το πάρει ή γύφτος, θα το δώσω!!!!

Μόνο για ένα μηχανάκι στεναχωρέθηκα που το έδωσα, και αυτό ήταν το πρώτο μου μηχανάκι, ΑΛΛΑ ήμουν δεκαοκτώ χρονών τότε!!! Ήταν ο κόσμος μου όλος. Το πήρα στα δεκαέξι, το έδωσα δεκαοκτώ!!!
Έκτοτε, όταν αποφασίσω να πουλήσω, ας έρθει οποίος θέλει! Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα!!!
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Αυτό δεν θα μπορεσω να το καταλάβω! Τουλάχιστον στην ηλικία που έχω πλέον!
Εγώ, όταν πουλάω κάτι (ασχέτως τιμής, και ας πούμε μηχανή στην περίπτωση μας), είτε η πρόεδρος της Δημοκρατίας έρθει να το πάρει ή γύφτος, θα το δώσω!!!!

Μόνο για ένα μηχανάκι στεναχωρέθηκα που το έδωσα, και αυτό ήταν το πρώτο μου μηχανάκι, ΑΛΛΑ ήμουν δεκαοκτώ χρονών τότε!!! Ήταν ο κόσμος μου όλος. Το πήρα στα δεκαέξι, το έδωσα δεκαοκτώ!!!
Έκτοτε, όταν αποφασίσω να πουλήσω, ας έρθει οποίος θέλει! Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα!!!
Τι ντεκαντάνς παναγία μου
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Αυτό δεν θα μπορεσω να το καταλάβω! Τουλάχιστον στην ηλικία που έχω πλέον!
Εγώ, όταν πουλάω κάτι (ασχέτως τιμής, και ας πούμε μηχανή στην περίπτωση μας), είτε η πρόεδρος της Δημοκρατίας έρθει να το πάρει ή γύφτος, θα το δώσω!!!!

Μόνο για ένα μηχανάκι στεναχωρέθηκα που το έδωσα, και αυτό ήταν το πρώτο μου μηχανάκι, ΑΛΛΑ ήμουν δεκαοκτώ χρονών τότε!!! Ήταν ο κόσμος μου όλος. Το πήρα στα δεκαέξι, το έδωσα δεκαοκτώ!!!
Έκτοτε, όταν αποφασίσω να πουλήσω, ας έρθει οποίος θέλει! Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα!!!
Οκ, εσύ δώστο σε όποιον θες απλό είναι .
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Αυτό δεν θα μπορεσω να το καταλάβω! Τουλάχιστον στην ηλικία που έχω πλέον!
Εγώ, όταν πουλάω κάτι (ασχέτως τιμής, και ας πούμε μηχανή στην περίπτωση μας), είτε η πρόεδρος της Δημοκρατίας έρθει να το πάρει ή γύφτος, θα το δώσω!!!!

Μόνο για ένα μηχανάκι στεναχωρέθηκα που το έδωσα, και αυτό ήταν το πρώτο μου μηχανάκι, ΑΛΛΑ ήμουν δεκαοκτώ χρονών τότε!!! Ήταν ο κόσμος μου όλος. Το πήρα στα δεκαέξι, το έδωσα δεκαοκτώ!!!
Έκτοτε, όταν αποφασίσω να πουλήσω, ας έρθει οποίος θέλει! Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα!!!
Αν αλλάζεις κάθε χρόνο μηχανή, σωστά τα λες. Αν όμως αλλάζεις σπάνια, δένεσαι κάπως με τη μηχανή.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είναι και τι καταστάσεις έχεις περάσει....ταξίδια, γούστα κλπ.
Αν το έχεις μεταφορικό μέσο....κλαιν
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Oλα μου τα οχηματα τα διατηρω σε κορυφαια κατασταση ανευ κοστους.

Εαν λοιπον το δωσω, θα προτιμησω να το αγορασει ενας ανθρωπος που θα εκτιμησει τον χρονο/κουραση/κοστος που εχω καταβαλει τοσα χρονια και θα το συνεχισει ωστε το οχημα να ειναι roadworthy για καιρο ακομα.

Εαν δω γυφτο που το θελει να κανει thrashing ως οτου να σπασει-δεν το δινω....
δικα του τα λεφτα-οκ δεκτο-δικο μου το οχημα και δεν εχω καμια υποχρεωση να του το δωσω αν δεν γουσταρω....δεν χρειαζεται καν τεκμηριωση να του δωσω...

Αν ειναι κανενα φευγατο οχημα "εργατικο" μπορει να φυγει πιο ευκολα...
 
Top Bottom