Ζητώνται Μπότες Adventure-Enduro no. 47

gstam

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KLR250
Ψάχνω οικονομικές (μέχρι 150ε) μπότες Adventure ή Enduro σε νούμερο 47 ( Φοράω 46 σε κανονικά παπούτσια), για να ξεκινήσω τις off-road περιπέτειες και εγω. Θα προτιμούσα απο Αθήνα για να μπορέσω να τις δοκιμάσω. Ευχαριστώ!
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasosbob

Μέλος
Περιοχή
Εδεσσα
Όνομα
Τασος
Μοτό
Honda Transalp 650
Γράψε και ένα εύρος τιμης που θα μπορούσες να διαθέσεις... Το "οικονομικές" είναι λίγο φλου... Επειδή οι adventure μπότες ξεκίνουν από 100 μέχρι και 500+... Αν φοράς 46 σε κανονικό καλύτερα να πας 47 σε μπότες
 
Τελευταία επεξεργασία:

gstam

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KLR250
'Εκανα την διόρθωση!
Γράψε και ένα εύρος τιμης που θα μπορούσες να διαθέσεις... Το "οικονομικές" είναι λίγο φλου... Επειδή οι adventure μπότες ξεκίνουν από 100 μέχρι και 500+... Αν φοράς 46 σε κανονικό καλύτερα να πας 47 σε μπότες
 

tsp

Μέλος
Όνομα
Θωμάς
Μοτό
701
Έχω ένα ζευγάρι 47 acerbis entry level εντουράδικες,περίπου στο 40% της ζωής τους
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Καλησπέρα παίδες, η μπότα δεν είναι απαραίτητα ένα νούμερο πάνω.
Η alpinestars tech 7 ερχεται στο ίδιο ή μισο νούμερο κάτω.
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Καλησπέρα παίδες, η μπότα δεν είναι απαραίτητα ένα νούμερο πάνω.
Η alpinestars tech 7 ερχεται στο ίδιο ή μισο νούμερο κάτω.
Βασικά είναι περίεργη κατάσταση τα νούμερα.
Φοράω 46 ή 46.5 συνήθως σε αθλητικό.
Έχω τα 2 παρακάτω ζευγάρια και μου κάθονται εξαιρετικά:
Αlpinestars toucan: 45
Alpinestars Tech 7 drystar: 48
δηλαδή άκρη δεν βγάζεις χωρίς δοκιμή
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Βασικά είναι περίεργη κατάσταση τα νούμερα.
Φοράω 46 ή 46.5 συνήθως σε αθλητικό.
Έχω τα 2 παρακάτω ζευγάρια και μου κάθονται εξαιρετικά:
Αlpinestars toucan: 45
Alpinestars Tech 7 drystar: 48
δηλαδή άκρη δεν βγάζεις χωρίς δοκιμή
καλα σίγουρα, ενα edit οτι μιλάω για την απλη tech 7.
η drystar είναι αδιάβροχη, την δοκίμασες ολα οκ?
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Παράγγειλε απέξω τις forma adventure εδώ Ελλάδα δεν θα βρεις μας σνομπαρουν τους μεγαλωσομους!!!

xrv_world_explorer
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
καλα σίγουρα, ενα edit οτι μιλάω για την απλη tech 7.
η drystar είναι αδιάβροχη, την δοκίμασες ολα οκ?
Έχω την drystar έκδοση της tech 7 σε 48 νούμερο. Την παρήγγειλα online αφού είχα δοκιμάσει σε κατάστημα την απλή (oχι drystar) και ήταν νο. 48.
Η toucan της alpinestars είναι 45 (την έχω από το 2016). Λες να είχαν άλλα καλούπια τότε? Δεν έχω ιδέα γιατί η τόσο μεγάλη διαφορά από την ίδια μάρκα.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Έχω την drystar έκδοση της tech 7 σε 48 νούμερο. Την παρήγγειλα online αφού είχα δοκιμάσει σε κατάστημα την απλή (oχι drystar) και ήταν νο. 48.
Η toucan της alpinestars είναι 45 (την έχω από το 2016). Λες να είχαν άλλα καλούπια τότε? Δεν έχω ιδέα γιατί η τόσο μεγάλη διαφορά από την ίδια μάρκα.
εννοω αν την δοκίμασες σε νερό!
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Έχω την drystar έκδοση της tech 7 σε 48 νούμερο. Την παρήγγειλα online αφού είχα δοκιμάσει σε κατάστημα την απλή (oχι drystar) και ήταν νο. 48.
Η toucan της alpinestars είναι 45 (την έχω από το 2016). Λες να είχαν άλλα καλούπια τότε? Δεν έχω ιδέα γιατί η τόσο μεγάλη διαφορά από την ίδια μάρκα.
Είναι πολύ πιθανό να έχουν αλλάξει τα νούμερα κάποιας μάρκας. Μου έχει τύχει.

Υπάρχει μια τάση νομίζω να πάνε όλοι στο ίδιο....
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Καλησπέρα παίδες, η μπότα δεν είναι απαραίτητα ένα νούμερο πάνω.
Η alpinestars tech 7 ερχεται στο ίδιο ή μισο νούμερο κάτω.
Βασικά είναι περίεργη κατάσταση τα νούμερα.
Φοράω 46 ή 46.5 συνήθως σε αθλητικό.
Έχω τα 2 παρακάτω ζευγάρια και μου κάθονται εξαιρετικά:
Αlpinestars toucan: 45
Alpinestars Tech 7 drystar: 48
δηλαδή άκρη δεν βγάζεις χωρίς δοκιμή
Κι εγώ ενώ σε αθλητικό φοράω 45 οι SIDI CROSSFIRE 3 είναι 46 και μου έρχονται γάντι. Για αυτό το λόγο πήρα και τις SIDI ADVENTURE 2 GORE-TEX σε νούμερο 46 και... είναι ελαφρώς μεγάλες, μάλλον με το 45 θα ήμουν καλύτερα αν και επιφυλάσσομαι μέχρι να τις φορέσω στο βουνό, καθώς ακόμη στο κουτί τους κάθονται.
 

fumantsu

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KTM 1190 ADVENTURE R
Κι εγώ ενώ σε αθλητικό φοράω 45 οι SIDI CROSSFIRE 3 είναι 46 και μου έρχονται γάντι. Για αυτό το λόγο πήρα και τις SIDI ADVENTURE 2 GORE-TEX σε νούμερο 46 και... είναι ελαφρώς μεγάλες, μάλλον με το 45 θα ήμουν καλύτερα αν και επιφυλάσσομαι μέχρι να τις φορέσω στο βουνό, καθώς ακόμη στο κουτί τους κάθονται.
Συγνώμη αν επιτρέπεται, αλλά απο περιέργια.
Έχεις ήδη μπότες με πλήρη προστασία στους αστραγγαλους και αγόρασες μπότες με μερική προσπασία για το βουνό;
Να μου έλεγες για δρόμο να το καταλάβω.
Προφανώς υπολογίζω και την δυσκαμψία της μπότας στο μυαλό μου, αλλά και πάλι όχι για βουνό.
 
Top Bottom