Ζουμε σε χωρα μαγικη.....

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ελα ρε φιλε κατα τις 14.20 εφυγα!
Δεν σε πηρα χαμπαρι!

Την διμετρη ξανθια με το Βερσυς την προλαβες ? :D
Μπαααα
Δεν είδα τπτ.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Λοιπόν, τι λέγαμε?
Για φώτο.... σαν να το 'ξερα και δεν ήμαν σίγουρος για το πότε θα ανέβουν!
Χθες είχα τρεχάματα και πήγα πίσω στον Πύργο και ξανά Αθήνα (900 χλμ σε μια μέρα Γαστούνη-Αθήνα και πίσω και ξανά πίσω):banghead::banghead::banghead:, στο κ@λόδρομο που θέλει να λέγεται και ΕΟ (για το Κόρινθος-Πάτρα λέω). Ψυχοφθόρο.
Οπότε οι καλές έρχονται εντός της εβδομάδος (δεν υπόσχομαι....), διότι όταν ο άνθρωοπος κάνει σχέδια, ο Θεός γελάει ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αντε να βάλω και καμιά φώτο σιγά σιγά....


Καφεδάκι στη γέφυρα του Ερύμανθου, αμέσως μετά τη Λάμπεια





 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Η διαδρομή που ακολουθήσαμε ήταν από τη Γαστούνη, προς την "ΕΟ" Πάτρας-Τρίπολης (ο γνωστός 111....) μέχρι την Τρίπολη κι από 'κει μέσω του χωριού Ρίζες, προς παράλιο Άστρος. Έπειτα νότια προς Λεωνίδιο και Πούληθρα, όπου κάναμε και την 1η βουτιά -θαλάσσια...- για το 2015, εδώ:




΄'οπου ακριβώς από κάτω υπάρχει....:







Κρυστάλλινα νερά του Μυρτώου! Όσο πρέπει κρύα για την εποχή, μας αναζωογόννησαν δεόντως!
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Με συνοπτικές διαδικασίες την κοπανήσαμε για να ακολουθήσουμε τη διαδρομή προς Πελετά, Κρεμαστή και Κυπαρίσσι.
Κατηφορίζοντας προς Κυπαρίσσι, μένεις με το στόμα ανοικτό......






Γκρέμια -να πέφτεις 5-6 μεροκάματα-, 2,5 μέτρα δρόμος με το ζόρι και δεξιά το Μυρτώο και πάλι!



Εδώ μπορείτε να διακρίνετε στο gps τη θέση μας στο χώρο , και να αναλογιστείτε υψόμετρο, κλίση της πλαγιάς κλπ, μιας και οι φωτό δε μεταφέρουν το συναίσθημα.... Μαγεία λέμε ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αύριο η συνέχεια με Μονεμβασιά, Ελαφόνησσο, δρόμους κλπ...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black




Την επόμενη μέρα, μετά από καμιά ώρα και 37 χλμ σε τέτοιους δρόμους (όπου κούμπωνες έως 4η σχέση κι αυτή για καμιά 200αρια μέτρα....) φτάσαμε στο λιμάνι Ιέρακα. Τέρμα ανατολικά και βορέιως Μονεμβασιάς.









 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
και το καφέ που ζούλεψε ο Βασιλάρας ;)










Κάτι με άρεσε σ' αυτή τη διακόσμηση....
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black


Και λίγο από Ελαφόνησσο, έτσι να συνέλθουμε μετά τον κατακλυΖμό οι Αθηναίοι....:p:p:p:p:p



Περιμένοντας το καραβάκι στην Πούντα
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αρκεί για τώρα η δόση σας :cool:
Αργότερα κι άλλα:inlove:
 

Morfeas

ΜΟΤΟταξιδιώτης
Περιοχή
Athens-Alimos
Όνομα
Δημήτρης Κατσούλας
Μοτό
BMW R1200 GSA
Triumph scrambler 900
...και να φανταστείς πως έχω ετοιμάσει πράγματα για να φύγω αύριο για Ελαφόνησο...και άνοιξαν οι ουρανοί!

ωραία βόλτα Κύριος!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
...και να φανταστείς πως έχω ετοιμάσει πράγματα για να φύγω αύριο για Ελαφόνησο...και άνοιξαν οι ουρανοί!

ωραία βόλτα Κύριος!
Φίλος, δεν ξέρω για καιρούς κλπ, πάντως η Ελαφόνησσος με απογοήτευσε (όπως το περίμενα) γιατί είχα να πάω 15 χρόνια. Την άφησα σε στυλ Μάταλα του '70 και τη βρήκα με ομπρέλα-καρέκλα από άκρη σ' άκρη. Για κάποιον που πάει 1η φορά, παραμένει εντυπωσιακή. Για κάτι παλιούς κολλημένους σαν και το λόγου μου, δεν κάνει πλέον....
Καλή βόλτα να έχεις 'κει σα κάτω :)
Κι αν σε παίρνει ψάξε λίγο το τέλειωμα του "ποδαριού" ανατολικά και νότια της Νεάπολης*. Δες και τα σπήλαια της Καστανιάς ;)



*Η επόμενή μου βόλτα :)
 

Morfeas

ΜΟΤΟταξιδιώτης
Περιοχή
Athens-Alimos
Όνομα
Δημήτρης Κατσούλας
Μοτό
BMW R1200 GSA
Triumph scrambler 900
Φίλος, δεν ξέρω για καιρούς κλπ, πάντως η Ελαφόνησσος με απογοήτευσε (όπως το περίμενα) γιατί είχα να πάω 15 χρόνια. Την άφησα σε στυλ Μάταλα του '70 και τη βρήκα με ομπρέλα-καρέκλα από άκρη σ' άκρη. Για κάποιον που πάει 1η φορά, παραμένει εντυπωσιακή. Για κάτι παλιούς κολλημένους σαν και το λόγου μου, δεν κάνει πλέον....
Καλή βόλτα να έχεις 'κει σα κάτω :)
Κι αν σε παίρνει ψάξε λίγο το τέλειωμα του "ποδαριού" ανατολικά και νότια της Νεάπολης*. Δες και τα σπήλαια της Καστανιάς ;)



*Η επόμενή μου βόλτα :)
Στην ελαφόνησο πάτησα τροχό για τελευταία φορά το 2002, πήγαινα από το 1997 σερί κάθε χρόνο....οπότε είναι δεδομένο πως θα πάθω σοκ από την.....ανάπτυξη! Απλά δεν έχει πάει η κυρά ...οπότε , θα πάμε.
όσο για τα υπόλοιπα που ανέφερες.....

http://mototaxidiotis.blogspot.gr/2014/04/blog-post.html

το έχω εξαντλήσει το μέρος...δεν το βαριέμαι και το γουστάρω αφάνταστα!
 
Top Bottom