Η νέα λυση στην εξοικονόμηση καυσίμων. Αλήθεια ή μυθος?

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Το τελευταίο διαστημα έχει παρατηρηθεί μια ραγδαία αυξηση πωλήσεων, ειδικα μέσω διαδικτυακών διαφημισεων, συσκευών που στόχο έχουν την μείωση της κατανάλωσης καυσιμων σε αυτοκίνητα κατά βάση.

Διαβάζοντας τα παρακατω θα ηθελα να ρωτησω

http://www.fuelsavingplus.com/gr/


-Εχει καποιος προσωπικη εμπειρία?
-Αν οντως ισχυει θα μπορουσε να εχει εφαρμογη και στις μοτοσυκλέτες μας?
-Τελικά ειναι αλήθεια ή μύθος αυτή η νεα τάση της αγοράς?
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Άμα υπήρχε τέτοια πατέντα, θα γινόταν τρίτος παγκόσμιος πόλεμος για την κατοχύρωσή της. Μούφα............
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
για το συγκεκριμένο κάπου διάβασα ότι είναι απίστευτη μουφα!!ότι τις ίδιες φωτογραφίες, αυτοκίνητα έχει και σε άλλες χώρες,αλλά με πιο "ντόπια" ονόματα...

ωστόσο ,αρκετά παλιότερα είχε κυκλοφορήσει συσκευή -μαγνήτης που έμπαινε στη σωλήνα βενζίνης και ομαλοποιουσε την ηλεκτρονική ροή της βενζίνης, με αποτέλεσμα πιο τέλεια καύση....περιοδικά αυτοκίνητων είχαν θετικά σχόλια, χωρίς υπερβολές

Τι εστειλε παλι το πατατα τοκ...
 

vasorfa

Μέλος
Όνομα
ΒΑΣΙΛΗΣ
Μοτό
PRINCESS
Αν κάνει για τις μοτό,να παραγγείλουμε βρε παιδια!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:


Ε ρε τι σκευτονται ........


ηθελα να ήξερα.....ενας εισαγγελέας ΠΟΥ έιναι οταν τον θές:cry::cry::cry::cry::cry:
 

kalen

Μέλος
Περιοχή
Serres
Όνομα
nikos
Μοτό
varadero
Αν δεις τα 3 τελευταια σχολια θα καταλαβεις ..η τελευταια απανταει μια μερα ποιο μπροστα στην υποτιθεμενη Αλίκη Θωμαίου :woot:
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Καλα βγαζει ματι ολη η προώθηση του συγκεκριμενου προϊόντος, δε λεω.
Πολυ μπλα-μπλα για να σε πεισει και απο οσο εψαξα η διαθεση του γινεται μεσω ίντερνετ μονο.

Αν υπαρχουν μηχανικοι αυτοκινήτων ή μηχανικοί γενικοτερα θα ηταν καλό να ακουγαμε μια πιο εμπεριστατωμένη αποψη.
 

tolhs

Μέλος
Περιοχή
Βόλος
Όνομα
Αποστόλης
Μοτό
BMW R1200GS '07
Το τελευταίο διαστημα έχει παρατηρηθεί μια ραγδαία αυξηση πωλήσεων, ειδικα μέσω διαδικτυακών διαφημισεων, συσκευών που στόχο έχουν την μείωση της κατανάλωσης καυσιμων σε αυτοκίνητα κατά βάση.

Διαβάζοντας τα παρακατω θα ηθελα να ρωτησω

http://www.fuelsavingplus.com/gr/


-Εχει καποιος προσωπικη εμπειρία?
-Αν οντως ισχυει θα μπορουσε να εχει εφαρμογη και στις μοτοσυκλέτες μας?
-Τελικά ειναι αλήθεια ή μύθος αυτή η νεα τάση της αγοράς?
Αλεξ το εχει βαλει φιλος εδω συντοπιτης και μου ειπε οτι απλα....εχασε τα λεφτα του
..:confused:
 

kalen

Μέλος
Περιοχή
Serres
Όνομα
nikos
Μοτό
varadero
Αν πω οτι καταλαβα, ψέμματα θα πω...
Τι εννοεις?
Αλίκη Θωμαίου Κυριακή, Μαρτίου 09, 2014είναι πραγματικά φοβερό… αλλά φοβάμαι αν είναι κακό για τις μηχανές και την οικονομία του καυσίμου.. μπορεί κανείς να μου πει πληροφορίες ή λεπτομέρειες σχετικά με το Fuel Sharp Saver… πώς το χρησιμοποιείς και άλλα τέτοια.


Βαλέρια Β. Σάββατο, Μαρτίου 08, 2014Δεν είμαι σίγουρη τι να σκεφτώ… βλέπω και καλές και κακές κριτικές. Μου κινήθηκε η περιέργεια όταν έκανα κλικ στον σύνδεσμο… αναρωτώμενη, αν θα μπορούσε μια απλή συσκευή συνδεδεμένη στο αμάξι μου να με βοηθήσει να εξοικονομήσω καύσιμα.. Αλλά φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό. Με την πρώτη ματιά, φαίνεται ότι δε θα λειτουργεί, ωστόσο οι άνθρωποι που έχουν κρατήσει αρχείο των λίτρων ανά 100 χιλιόμετρα, με κάνουν να σκέφτομαι διαφορετικά. Έτσι κι αλλιώς, νομίζω ότι είναι κάτι που θα δοκιμάσω…


Κλέων Ρ. Σάββατο, Μαρτίου 08, 2014Αληθινή ιστορία και ξέρω για τι πράγμα μιλάω… η Mazda και η BMW μόλις ξεκίνησαν να χρησιμοποιούν αυτό τον τύπο τεχνολογίας. Ένα ισορροπημένο και πλήρως κινούμενο ηλεκτρικό σύστημα έχει μεγάλη διαφορά. Ρίξτε μια ματιά στο σύστημα IEloop της Mazda.


Νίνα B. Σάββατο, Μαρτίου 08, 2014Αλίκη Θωμαίου, έχω αγοράσει το Fuel Sharp Saver και είναι πραγματικά απλό. Απλά το συνδέεις στον αναπτήρα και εξισορροπεί το ηλεκτρικό σύστημα του αυτοκινήτου σου. Αυτό σου γλιτώνει καύσιμα και πίστεψέ με, επηρεάζει μόνο την κατανάλωση του καυσίμου ;) Δεν είναι βλαβερό για οτιδήποτε άλλο, εκτός από τα μονοπώλια των καυσίμων.

Η Νινα β . απανταει στην Αλικη Θωμαιου μια μερα πριν την ερωτηση της :D
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
τότε θα σχολίαζε άλλο "τέλειο & καταπληκτικό" προϊόν ...;)

Τι εστειλε παλι το πατατα τοκ...
 

Viper4

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
Suzuki GSR ABS K7
για το συγκεκριμένο κάπου διάβασα ότι είναι απίστευτη μουφα!!ότι τις ίδιες φωτογραφίες, αυτοκίνητα έχει και σε άλλες χώρες,αλλά με πιο "ντόπια" ονόματα...

ωστόσο ,αρκετά παλιότερα είχε κυκλοφορήσει συσκευή -μαγνήτης που έμπαινε στη σωλήνα βενζίνης και ομαλοποιουσε την ηλεκτρονική ροή της βενζίνης, με αποτέλεσμα πιο τέλεια καύση....περιοδικά αυτοκίνητων είχαν θετικά σχόλια, χωρίς υπερβολές

Τι εστειλε παλι το πατατα τοκ...

Αυτό που λες με τον μαγνήτη το έβαλα και εγώ, με αποτέλεσμα ΠΙΠΕΣ!!! :p

Κανένα απολύτως, ούτε στο ελάχιστο!!! Τους πήρα τηλέφωνο, τους ξέχεσα και μου έστειλαν με κούριερ τα λεφτά μου πίσω! Ακόμα πάνω στην μηχανή το έχω γιατί βαριέμαι να βγάζω πλαστικά για να το βγάλω! Πάντως μούφα να ξέρετε είναι!
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Δεν το θεωρω αξιοπιστο.....
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
το μαγνητικό δεν το είχα βάλει,απλά ψηνομουν πολύ...αφού είσαι παθών, κάτι θε ξέρεις παραπάνω ;)

Τι εστειλε παλι το πατατα τοκ...
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Ένας γνωστός, τσίμπησε το δόλωμα και πλήρωσε 40 δολάρια Αμερικάνικα. Του έστειλαν μια πρίζα αναπτηρα 12βολτ αρσενική με ένα led επάνω. Να δδείτε τι ωραίο κόκκινο χρώμα έχει το led.... Μπορεί στο μέλλον να κάνει και εξισορρόπηση ηλεκτρικής τάσης και να σταθεροποιήση το ηλεκτρικό σύστημα. ... τέτοια έγραφε η διαφήμιση... ίδρωσαν οι χούφτες μου μόλις μου έλεγε εμπιστευτικά ότι είδε αύξηση στην ιπποδύναμη και οικονομία στην κατανάλωση.... σκέφτηκα μέσα μου, με μεγάλη αναστάτωση, ρε τι προχωρημένο led είναι τούτο δω.... σε λίγο μήπως βγάλουν και γιά τα μυαλά μας είπα μέσα μου.... αλλά που θα το βάζουμε δεν ξέρω.... θα συνεννοηθώ με τον Παντελή (ο γνωστός με το προχώ led) και θα ενημερώσω, πόσο οικονομία στην βλακεία έκανε σήμερα... μάγκες μην βάζετε τέτοια νήματα γιατί αυτή την γνώση δεν κάνει να την μοιραζόμαστε. .... τζιζζζζ

Sent from my LG-E975 using Tapatalk
 

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
Ειχα βαλει στο Κορσα εναν ιονιστη καυσιμου πριν 5-6 χρονια. Εμοιαζε με μαγνητακι το οποιο εμπαινε στο σωληνα καυσιμου πριν τον κινητηρα.
Η οποια οικονομια καυσιμου ηταν περιπου 50 χλμ στο γεμισμα (σε ταξιδι παντα και με το ιδιο στυλ οδηγησης πριν και μετα).
Αυξηση στην ιπποδυναμη ουτε για αστειο. Το εβγαλα γιατι με ειχε κοψει στο διαγραμμα ροπης (δυναμομετρηση) το peak στις 4600.

Ωστοσο φιλος εβαλε σε πεζο 106 ραλυ ενα καινουργιο με κοστος 50 ευρω πριν κανα μηνα και σε πρωτη φαση το αμαξι σε ταξιδι εβγαλε 150 χλμ παραπανω με ταχυτητες εως 120 χλμ. Ειμαστε ακομα σε φαση δοκιμης. Αμα παει καλα θα βαλω και εγω και θα σας πω.
 
Top Bottom