Θεραπεία στη Φύση,Άνοιξη στο Μωριά!

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Επειδη τελευταια ακουγονται πολλά κρούσματα της LCίωσης αποφασισαμε να καταρτίσουμε την σωστή "επιστημονικη" Ομαδα και να παμε στο σωστο "γραφειο" για να την γιατρεψουμε...
Ολα ξεκινησαν οταν επιβεβαιωθηκε η ασθενεια...ο Δημητρης κολλησε LCιωση...και ηρθε στην παρεα μια καινουρια απαστραπτουσα GS1200A LC...Σαν καλοι φιλοι και γιατροι που ειμαστε,πηραμε τα F(800)αρμακα μας και με τη βοηθεια του ειδικου συναδελφου εξ Ιαπωνιας(Tenere san) αρχισαμε την θεραπεια...
...στη δικη μας γλωσσα,δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο απο το να καλωσορισεις στην παρεα μια νεα μοτοσυκλετα εκδραμοντας στην Ανοιξιατικη Ελλαδα...κρανη μιζα και φυγαμε...
Ξεκινησαμε για επαρχιακους στριφτερους δρομους,ασφαλτινους,με πρωτη σταση την παντα ομορφη και θεραπευτικη Φολοη...το "ιατρικο"team διπλα διπλα στον ασθενή υπο στενη παρακολουθηση


Η νεοφερτη Μπεμπα πατησε το λαστιχο σε ιδανικες συνθηκες στρωσιματος και ρονταρισματος


ενω ενιοτε,υπο τη σκέπη των δέντρων,οι καρδιακοι παλμοι στο..στροφομετρο ανεβηκαν


Μας αρεσουν πολλοι τετοιες διαδρομες...που κοιτας οπουδηποτε και βλεπεις ενα απεραντο Φυσικο πεπλο να συνταξιδευει...


Τα F800...στο στοιχειο τους...στριφτερες διαδρομες που βολευονται και παιχνιδιζουν οσο βασταει η ψυχη σου


Συνεχιζουμε το οδοιπορικο και απο Πέρσες κατευθυνομαστε μεσω Ποταμού Ερυμανθου...


ενω ο "ασθενης" χοροπηδαει απο τη χαρα του για το νεο του αποκτημα...


ετσι ακριβως αισθανομασταν απαντες στην μοτοπαρεα,μετα την συντομη ειδικη διαδρομη προς Λαγκαδια...οδηγικοι ρυθμοι καθως πρεπει...θεραπευτικοι...τα Λαγκάδια πάντα ομορφα και ιστορικα


Συνεχιζουμε στο ιδιο τεμπο μεσα στην υπεροχη Ανοιξιατικη Φυση μεχρι τη Δημητσανα


υπέροχα και πολυγυρισμενα μερη που αγαπαμε καθε φορα που ξανανταμωνουμε


πεταγομαστε μια βολτα μεχρι τη Μονη Αιμυαλών


χαλαρωνουμε με ομορφες εικονες και παιρνουμε ανασες
να ασημωσουμε και με την ευχή της Παναγιάς τη νεα συνοδοιπορισα στην παρεα..καλοταξιδοι φιλε :)


Επιστρεφουμε στο χώρο πανω απο το Μουσειο υδροκινησης για μεσημεριανη σιέστα και κατι να μασουληξουμε,δίπλα σε τρεχουμενα νερά και ομορφα πόστα...



...
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
...
Συνεχιζουμε και παιρνώντας εξω απο τυ Βυτινα και το πανεμορφο και...δροσερο αρκετα,Μαιναλο στριβουμε για παλαια Εθν.οδο 111 και μεσω Αροανίας να βρεθουμε Καλαβρυτα.
Επιλεξαμε χωρια οχι τουριστικα,περασματα οχι πολυβουα αλλά διπλα στη φυση και ανεβοκατεναινοντας βουνα...η ηρεμια σε αυτα τα μερη σού δειχνει γιατι να τα προτιμας


γιατι δε θες πολυβουα και διαφημισμενα περασματα,θες να γουσταρεις για παρτη σου


μας αρεσει η εικονα τού Χωριου,η ηρεμια που δενει με το πρασινο...εξω απο ρουτινιασμενες αστικες συνηθειες...


Ταξιδευεις μόνος σου με τη μοτοσυκλετα σου και εχεις την ευκαιρια να συνδιασεις οδηγηση και οφθαλμολουτρο,να φορτωσεις μπαταριες για τα καλα...


Απομεσημερο φθανουμε Καλαβρυτα και πιανουμε καρεκλα στη λιακάδα για ενα καφεδακι στο Σταθμο...


ειναι το τέρμα της βολτας για σημερα...οπως τερμα κανει Διακοφτο-Καλαβρυτα και το γραφικοτατο σε διαδρομη και περασματα τραινακι,ο γνωστος Οδοντωτος...


Πολυ ωραια εδω πανω...χαλαρα και κουβεντουλα μεχρι την επιστροφη...


Απο Μεγα Σπηλαιο κατεβαινουμε Διακοφτο και απο κει για τα σπιτια μας...Ωραια βολτα,καλοταξιδη και η νεα Μπεμπα στην παρεα και να ειμαστε καλα και να μην ξεχνιομαστε...βαλτε κρανος πατηστε μιζα και φυγετε βολτα...ειδικα τετοια Εποχη ειναι καλυτερα να την ζεις παρα να στο λενε...

Η θεραπεια επετυχε,ασθενης και γιατροι μενουμε ολοι ευχαριστημενοι και γεματοι ενεργεια!

Τα λεμε :)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Kαταρχας.....καλοταξιδο το εργαλειο στον Δημητρη:friendship:
Περασες απο το χωριο μου βλεπω.....κανονισε το επομενο Π/Σ/Κ, θα ειμαι φολοη
Τα λεμε...:waiting:


Για την βολτα και τις φωτο, τα γνωστα...:hailbig:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
παλι στους δρομους εισουνα ..........τεσπα :waiting:
καλοταξιδο το εργαλειο του συντροχου
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Απο της ωραίες μοτοβόλτες που κάνουμε όταν υπάρχει χρόνος..:ok:...καλές και όρθιες βόλτες στο φίλο !!
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
το χω ζητησει απο καιρο αλλα δεν με πηρατε σοβαρα...

''διωχτε τον να ηρεμησει η ψυχη μας...''
καθε λιγο μας τεντωνει τα νευρα με τετοιες φωτο κ τσαρκες....


φιλαρακι υπεροχος/οι οπως παντα!!:friendship:
καλοταξιδη η μοτο του παληκαριου!
 

Morfeas

ΜΟΤΟταξιδιώτης
Περιοχή
Athens-Alimos
Όνομα
Δημήτρης Κατσούλας
Μοτό
BMW R1200 GSA
Triumph scrambler 900
Για την βόλτα , τις φωτό και τις λεζάντας...ουδέν σχόλιον.....Εύγε!
Καλοτάξιδη η μεγάλη κυρία στον συνονόματο!

Μαθουσαλίξ.....δεν πιστεύω να κόλλησες και εσύ....Ελσίτιδα???
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Επιβεβαιώνω τη διάγνωση και επικροτώ τη θεραπεία, η οποία πραγματοποιήθηκε όπως βλέπω από την καταγραφή της lege artis, με προσοχή στη λεπτομέρεια. Η πρόγνωση σε αυτές τις περιπτώσεις είναι ευνοϊκή και τα αναμενόμενα αποτελέσματα θα φαίνονται ήδη στον ασθενή και στους θεράποντες.
Μην παραλείψετε έναν επανέλεγχο σε σύντομο χρονικό διάστημα. ;)

_________________
Ντακάρετε-φον
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Περασες απο το χωριο μου βλεπω.....κανονισε το επομενο Π/Σ/Κ, θα ειμαι φολοη
Τα λεμε...:waiting:
Τα ωραρια μας συμπιπτουν εξαιρετικα καλα...τοσο καλά που πιστευω...ισως...μπορει...να βρισκομαστε μια φορα στα 50 χρονια.Ουτε η εκλειψη ΚΤΜιου δεν κραταει τοσο...:p:D
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Μην παραλείψετε έναν επανέλεγχο σε σύντομο χρονικό διάστημα. ;)
Αυτο ακριως γιατρε μου...θελει πολλες τακτικες επισκεψεις στο "θεραπευτηριο" για να μην ξανακυλησει...:happy:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Μαθουσαλίξ.....δεν πιστεύω να κόλλησες και εσύ....Ελσίτιδα???
Μπααα...δεν εχω χρονο για τετοια...ειμαι πολυ απασχολημενος για τα επομενα...20 χρονια...με το F800GS μου :inlove:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
το χω ζητησει απο καιρο αλλα δεν με πηρατε σοβαρα...
''διωχτε τον να ηρεμησει η ψυχη μας...''
καθε λιγο μας τεντωνει τα νευρα με τετοιες φωτο κ τσαρκες....
Μα...γι'αυτο ακριβως φευγω καθε τοσο..."διωχτε τον..." σε ακουσα...:Dαλλά.....ξαναγυριζω μετα και τα αποτελεσματα τα γνωστα... :thinking:
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
"Καλοπαιδα" ωραια βολτα και οπως παντα οι φωτο απιστευτες,που ποτε δεν εχω καταλαβει ποτε τις τραβας?τεσπα την επομενη μαζι ελπιζω!!!!!αλλιως θα σου σκασω τα λαστιχα να μην πας πουθενα !
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
"Καλοπαιδα" ωραια βολτα και οπως παντα οι φωτο απιστευτες,που ποτε δεν εχω καταλαβει ποτε τις τραβας?τεσπα την επομενη μαζι ελπιζω!!!!!αλλιως θα σου σκασω τα λαστιχα να μην πας πουθενα !
Nα ερθεις μαζι...κι ασε τα λαστιχα ησυχα...τα σκαω κ μονος μου αλλωστε :D
 
Top Bottom