Θερμαινόμενα grip = κάλους στα χέρια?

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Από τότε που έμπλεξα με το κατεμ έχω χοντρό θέμα έχουν γεμίσει τα χέρια μου κάλους-φουσκαλες λόγω του ότι τα χερούλια είναι χοντρά και δεν γίνεται σωστά η λαβή.. Υπάρχει κάποια λύση? Εκτός του να βγάλω τα θερμαινόμενα! Αντιμετωπίζει κάποιος ακόμα το ίδιο πρόβλημα?
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
α τοτε δεν ξερω..
αλλα και παλι μη σκας,ισα ισα να εχεις "ψημενα" και "αγρια" χερια,που αρεσουν στα κοριτσα
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Ήταν φίλε από πάντα.. Ολα τα χρόνια με σκατοδουλειες ασχολούμαι.. Τώρα έχει παραγίνει και υποφέρω στ'αλήθεια.... Και έχει τόσο πολύ ροπή το ρημάδι που 1η-3η το σκέφτομαι να γυρίσω τον καρπό μέχρι το στοπ για να μην πονάω.. Κάτι μου λέει ότι θα βγάλω τα θερμαινόμενα στο τέλος και θα ησυχάσω.. Δεν είναι μόνο οι φουσκαλες αλλά νιώθω ότι δεν έχω την αίσθηση της μοτοσυκλέτας στο 100% λόγο του οτι δεν μπορώ να γαντζωθώ άνετα και χαλαρά πάνω της!
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Να αλλαξεις θερμαινομενα γκριπ? Ισως κατι πιο λεπτο?
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Φαίνονται αρκετά πιο λεπτά από τα δικά μου! Και πόσο πάει το μαλλί?


Gesendet von meinem SM-G928F mit Tapatalk
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
15-20 δε θυμάμαι.. Protaper
Ααα δεν είναι θερμαινόμενα.. Λέω και γω τι 15-20.. Για μη θερμαινόμενα έχει πολλές επιλογές.. Αλλά λεπτά και θερμαινόμενα λίγο δύσκολο νομίζω.. Τεσπα τώρα έρχεται χειμώνας θα τα αφήσω έτσι για το επόμενο καλοκαίρι αν με έχει καλά ο θεός και μπορώ να καβαλαω(αν δε.... θα με βρείτε με το κουτί έξω από ψυχίατρο) μάλλον θα τα βγάλω..
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Ναι εννοείτε. Δεν υπάρχει κάτι που να μην το φοράω..
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Ρε φιλε και γαντια και καλους?Λογικα ειναι πολυ σαγρε τα γκριπς.Παρε ενα καινουργιο σετ για στριταδικα,της Οxford.Κανα 50αρι θα σου κοστισει στην Γερμανια.
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Ίσως κάτι τέτοιο να βοηθήσει στην περίπτωση σου. Στην ουσία αγοράζεις μόνο τις αντιστάσεις, χωρίς τα χερούλια, άρα υποθέτω ότι μπορείς να βάλεις λεπτά χερούλια της επιλογής σου.
https://puig.tv/en/tuning-motos/invierno/heated-resistor

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom