Θερμοκρασία απο εξατμίσεις...

Potis

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Panos
Μοτό
Adventure 950
κύριοι καληςπερα,τωρα τελευταια εχει αρχίσει και ζεματάει απο κατω...απο τις εξατμίσεις,ειναι το πρώτο καλοκαίρι που περνάω με το κτμ και εχω την απορία αν ειναι σε ολους Ετσι ....adv 950....
Εχουμε καμια λύση??εχω ακούσει για κατι ταινιες...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δε συμβίωσα με 950 ή 990 αλλά, από όσα έχω ακούσει, αυτό είναι κάτι σύνηθες σ' αυτά τα μηχανάκια.
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Είναι σαν το φούρναρη ένα με τη ζέστη χειμώνα καλοκαίρι:UH:...
 

malinois

Μέλος
Όνομα
Νικος
Και στο 990 που εχω και υποτίθεται ότι ζεσταίνεται λιγότερο τα ίδια. Μπορεις να βαλεις ταινίες στους λαιμους και υπάρχει και ενα υλικο θερμομονωτικο σε φύλλα που μπορείς να κολλήσεις στα πλαστικα απο την μεσα μεριά. Δεν ξερω όμως αμα κραταει περισσοτερη θερμοκρασία γυρω απο τον κινητήρα.

Στο δικο μου μηχανάκι ειχε βαλει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης στα πισω πλαστικα που ειναι πανω απο τα τελικα και παλι βγαζει ζέστη αλλα ανεκτη για τον δεύτερο αναβάτη.
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Αφαίρεση sas
Εξατμισεις
Σειρειακος ανορθωτης
Κολαρα σιλικόνης
Δεύτερο βεντιλατερ
Μονωτικό στα πιςω πλαστικά
Αφαίρεση αισθητήρων λ
Βαλβίδα θερμοστάτη απο 640

Ειναι κάποιοι τρόποι για να μειωθεί η θερμοκρασία αλλα δεν θα γίνει ποτέ ένα συμβατικό μηχανακι...!
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Η ταινία που τυλίγεις τους λαιμούς τις εξάτμισης δεν κάνει τίποτα , την εβαλα και μετά απο ένα μήνα την έβγαλα ! Άσε που μετά απο μικρή βόλτα σε βροχή κρατάει υγρασία με αποτέλεσμα να σκουριάζουν οι λαιμοί .



Connected with smiling people only !!!
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Σε εμένα το καλοκαίρι η συνεπιβατιδα δεν την παλευε. Η ζέστη στο δεξί της πόδι κάτω ήταν ανυποφορη. Η λύση δόθηκε με τα δύο carbon καλύμματα της εξάτμισης δεξιά και αριστερά.
 

Antreas990

Μέλος
Περιοχή
Σούνιο
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Ktm 990 adventure
κεραμικη επιστρωση ειναι μια λυση δεν το εχω κανει ομως για να σου πω αποτελεσματα
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
ξεταπωτος και βγαλσιμο η σιτα τελειως απο το ψυγειο,ουτε βεντιλατερ δεν εχει παρει μια βδομαδα τωρα.
επαρχια βεβαια
 

freco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χίος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tracer 9
Δυστυχώς με τα τεπόζιτα να αγκαλιάζουν τον κινητήρα το μηχανάκι γίνεται φούρνος. Οι μαμά εξατμίσεις δε, το κάνουν απλησίαστο το καλοκαίρι.
Με τις ακράπες βελτιώνεται κάπως αλλά το δεξί πόδι οδηγού και κυρίως του συνοδηγού μυρίζει κοψίδι.
Υπάρχουν οι διάφορες πατέντες που αναφέρθηκαν αλλά με τη μηχανή περικυκλωμένη δεν μπορείς να περιμένεις πολλά.
 

Potis

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Panos
Μοτό
Adventure 950
Σε εμένα το καλοκαίρι η συνεπιβατιδα δεν την παλευε. Η ζέστη στο δεξί της πόδι κάτω ήταν ανυποφορη. Η λύση δόθηκε με τα δύο carbon καλύμματα της εξάτμισης δεξιά και αριστερά.
Εχεις καποια φωτο;και τι τιμη παιζουν;
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Για κίνηση μέσα στην πολη δε θα βρεις λύση στο 100%. Ούτε καν στο 20%. Απλά φοράς μακρύ παντελόνι για να αποφύγεις τυχόν εγκαύματα...

Ακραπες και ξεταπωτες είναι το πρώτο που πρέπει να κάνεις... Και μετά ότι θες από τα υπόλοιπα που αναφέρθηκαν... από τα οποία απλά θα κερδίσεις λίγο παραπάνω χρόνο (θα αργεί λίγα λεπτά να ανέβει τόσο πολύ η θερμοκρασία) και όχι ότι θα μειωθεί η θερμοκρασια...
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Υπάρχει και η αλλη λύση για μέσα στην πόλη... Αντί να βάλεις όλα αυτα που κοστίζουν αρκετά παίρνεις ένα παπί και εχεις το θηρίο μόνο για βολτες εκτός..
 

freco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χίος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tracer 9

Potis

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Panos
Μοτό
Adventure 950
Μπροστα σε αυτα που προσφέρει το μοτο συμβιβάζομαι νομιζω....
Όντως πολυ ακριβά αυτα,δεν τα εχει κοπιάρει κανεις?
 

chaosm

Μέλος
Μίλα με τον Γιώργο carbon Aramid αν θυμάμαι καλά. Κάνει τέλεια δουλειά στα carbon. Εγώ τα έχω βάλει και κάνουν δουλειά. Ψάξε ίντερνετ πάρε τηλ και μάθε

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Αμα βρεις ακρη ποσταρε το κι εδω να δουμε και οι υπολοιποι τι θα κανουμε!! Χαχα:yew:
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Μίλα με τον Γιώργο carbon Aramid αν θυμάμαι καλά. Κάνει τέλεια δουλειά στα carbon. Εγώ τα έχω βάλει και κάνουν δουλειά. Ψάξε ίντερνετ πάρε τηλ και μάθε

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είχα μιλήσει με το παλικάρι. Λίγο πολύ ίδια τιμή τα είχε. Τελικά εγώ τα βρήκα μεταχειρισμενα.
 
Top Bottom