Ιερά Μονή Αγίου Ιωάννη Προδρόμου - Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2017

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Χα και τώρα πρέπει να επιστρέψουμε και έχουμε ΑΝΗΦΟΡΟ......το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε ?



Ο Θωμάς χαμένος στο διάστημα..την ψιλιάστηκε ότι θα του ανέβαινα στον σβέρκο και είπε να την κάνει με ελαφρά...



Άντε να ανέβουμε τώρα...με πολλά Αχ Βαχ ασθμαίνοντας και καθήμενος σε ότι παγκάκι εύρισκα στη διαδρομή τελικά την έβγαλα καθαρή Άγιε μου Πρόδρομε βοήθησες !



Σε μια δόση λέω στον Βαγγέλη σαν νεότερος πούναι : Βάγγο για έλα δω....και τον βουτάω από τον σβέρκο...
Φωνάζω και τον Γιώργη σαν νεότερος επίσης κατά κάτι και του λέω...: Εσύ σμπρώχνε....



Φωτό δυστυχώς δεν μας έκοψε να τραβήξουμε...






Δεν μας έφυγε μόνο ο λώκος να ανέβουμε..σε κάποιους φεύγανε μέχρι και τα ρούχα....






Συνεχίζεται...
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Τέλος πάντων αφού πήραμε τις ανάσες μας, τραβήξαμε για Δημητσάνα για το δεύτερο καφεδάκι της ημέρας.
Μερικές φωτό από εκεί :






































Συνεχίζεται...
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Στη συνέχεια και πάλι από την άλλη πλευρά του Μαινάλου τραβήξαμε για Τρίπολη όπου προβλεπόταν να τρώγαμε.


Σε μια στάση βέβαια αναρωτηθήκαμε....αφού το πανηγυρίζαμε δεόντως αν ...











Αν ...ξαναλέω...





Θα πάμε δώθε να το ξανακάνουμε ή κείθε να γυρίσουμε πίσω ?






Καλά κανείς δεν θέλει πίσω ?
Περάσαμε καλά ε ?






Δυστυχώς επικράτησε η λογική με την ελπίδα ότι θα υπάρξουν και άλλα τέτοια ωραία με τέτοια υπέροχη παρέα !
Και σε άλλα τέτοια ωραία με υγεία !
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Πωπω.....πανεμορφα μερη.....δεν εχω παει στη συγκεκριμενη μονη κ τωρα μου αναψες φωτια !!!!!
Για να φτασεις στη μονη παιζει μονο περπατημα @Savvas62 ;;;;
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Πωπω.....πανεμορφα μερη.....δεν εχω παει στη συγκεκριμενη μονη κ τωρα μου αναψες φωτια !!!!!
Για να φτασεις στη μονη παιζει μονο περπατημα @Savvas62 ;;;;
Δυστυχώς Πέτρο ναι μόνο με περπάτημα πας. 1.700 μέτρα σύνολο, τίποτα δεν είναι θεωρητικά αλλά.....η κλίση είναι αρκετή και στο κατέβασμα πάμε καλά αλλά στο ανέβασμα έχει λίγο ζόρι.
Βέβαια έχε υπόψη σου ότι αυτά σου τα λέει κάποιος κουτσός σύντροχος πούχει 2 λάμες και 15 βίδες στο αριστερό πόδι με πλήρη ανακατασκευή γονάτου έτσι? Για κάποιον με δύο γερά πόδια και λίγο καλή φυσική κατάσταση είναι άνετο.
 

Eversman

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 750
Ευχαριστούμε που μοιράστηκες φωτό και εμπειρίες Σάββα! Πάντα γερός και όρθιος φίλε μου :friendship:
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Ευχαριστούμε που μοιράστηκες φωτό και εμπειρίες Σάββα! Πάντα γερός και όρθιος φίλε μου :friendship:
Νάσαι καλά Παναγιώτη.
Ελπίζω να βοηθήσουν όποιον σύντροχο στο μέλλον θέλει να πάει και αυτός σε μια όντως υπέροχη τοποθεσία και από επίσης υπέροχη διαδρομή!
 
Top Bottom