Ισχύς (άλογα)

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Και εγω θα αγόραζα άνετα το 1190!!!
 

manosp

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο Κρητης
Όνομα
manos
Μοτό
ktm 990 adventure ,450 sixdays,520 exc
μα δεν ειπε κανενας οτι δεν αγαπαμε ΚΤΜ......αλλα δεν μας κανει ολα τα γουστα.
και εγω στην κρητη και χωρις γυναικα, ΚΤΜ θα ειχα...:friendship:

εχει μια βαση αυτο που λες αλλα και παλι σου λεω οτι το θεμα λεγετε "ισχυς (αλογα)...δεν ειμαι εδω για να την πω σε κανενα...ολα επιλογες ειναι και γραφω για το αναλογο θεμα και οχι για το ποσα χιλιομετρα κανω και που.....το 990 παει και βολτες εκτος Κρητης για να ξερεις....αν θελεις να συζητησουμε για τον τιτλο του θεματος μπορω να γραψω και να σου απαντησω...αν θες να το παμε στο ποσο βαρετα (για μενα) χιλιομετρα μπορει να γραψει το bmw ανοιξε αλλο θεμα....στην ζωη και ο κουτσος και ο στραβος αν εχει θεληση μπορει να κανει τα παντα με τον δικο του τροπο και ρυθμο...σεβαστο ομως ειναι και αυτο....απλα ζωντας μια "φυσιολογικη" ζωη εγω δεν γουσταρω να πηγαινω κουτσος.....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
εχει μια βαση αυτο που λες αλλα και παλι σου λεω οτι το θεμα λεγετε "ισχυς (αλογα)...δεν ειμαι εδω για να την πω σε κανενα...ολα επιλογες ειναι και γραφω για το αναλογο θεμα και οχι για το ποσα χιλιομετρα κανω και που.....το 990 παει και βολτες εκτος Κρητης για να ξερεις....αν θελεις να συζητησουμε για τον τιτλο του θεματος μπορω να γραψω και να σου απαντησω...αν θες να το παμε στο ποσο βαρετα (για μενα) χιλιομετρα μπορει να γραψει το bmw ανοιξε αλλο θεμα....στην ζωη και ο κουτσος και ο στραβος αν εχει θεληση μπορει να κανει τα παντα με τον δικο του τροπο και ρυθμο...σεβαστο ομως ειναι και αυτο....απλα ζωντας μια "φυσιολογικη" ζωη εγω δεν γουσταρω να πηγαινω κουτσος.....
το σοβαρεψες......μιλα με το πλι για τα διαδικαστικα.
εγω εχω ενα νορμαλ gs και δεν το αγγιζω
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Παντως τα 107 άλογα που βγάζει το 990 πιστεύω οτι στην πράξη δηλαδή σε δρόμο και χώμα ειναι πολυ υποδεέστερα απο τα 90 που βγάζει το 1200
Δεν βάζω ομως τον ανθρώπινο παράγοντα (αυτόν τον εξαιρώ )
 

xurxes

"καφέ#αρκούδα"
Περιοχή
Salonika
Όνομα
Basil
Μοτό
KTM 690 ENDURO R
BMW R1200 GSA
Παντως τα 107 άλογα που βγάζει το 990 πιστεύω οτι στην πράξη δηλαδή σε δρόμο και χώμα ειναι πολυ υποδεέστερα απο τα 90 που βγάζει το 1200
Δεν βάζω ομως τον ανθρώπινο παράγοντα (αυτόν τον εξαιρώ )

μάλλον δεν το καβαλησες για να καταλάβεις τα αλογοτα σε σχέση με τις φοραδες!!!!!!!


Sent from arkoudotsarko.iphoni
 
Reactions: yns

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Εγω ξερω οτο το Κτμ υπολείπεται 210 κυβικά
Κατι πρεπει να λεει και αυτο !!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Και όσα Κτμ εχω δει στο δρόμο πάνω απο 200 δε μπορούν να πανε γιατι κοσκινανε!!!
Μπορεί να μην ειναι ολα έτσι να υπάρχουν και αλλα που έχουν αλλάξει αναρτήσεις !!
 

manosp

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο Κρητης
Όνομα
manos
Μοτό
ktm 990 adventure ,450 sixdays,520 exc
μάλλον δεν το καβαλησες για να καταλάβεις τα αλογοτα σε σχέση με τις φοραδες!!!!!!!


Sent from arkoudotsarko.iphoni

δεν το εξηγεις λιγο αυτο με τις φοραδες....αν με πεισεις κερναω ρακες-τσαγακι οτι τραβαει η ορεξη σου......:friendship::friendship::friendship::friendship:
 

Kamikaze

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
R1150GS
Για τα gs δεν αναφερόμαστε με τον όρο "φοράδα". Η σωστή ορολογία είναι "αγελάδα". &ναι είμαι κάτοχος 1150gs που θα βολτάρει μαζί σας στο trony το σαββατοκύριακο. Αυτά.

Στάλθηκε από το HTC Sensation Z710e μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

alekni

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Aλέξης
Μοτό
R 1150 GS
Για τα gs δεν αναφερόμαστε με τον όρο "φοράδα". Η σωστή ορολογία είναι "αγελάδα". &ναι είμαι κάτοχος 1150gs που θα βολτάρει μαζί σας στο trony το σαββατοκύριακο. Αυτά.

Στάλθηκε από το HTC Sensation Z710e μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
τωρα καταλαβατε με ποιανου την μηχανη θα ερθω :biker::hailbig:
 

manosp

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο Κρητης
Όνομα
manos
Μοτό
ktm 990 adventure ,450 sixdays,520 exc
κριμα που δεν τα καταφεραμε να ανεβουμε στο trophy (ηταν βλεπεις και το παγκοσμιο στην καλαμπακα).....κριμα για ολη την παρεα....του χρονου δεν το χανω με τιποτα....και να τ ακουει ο @yns @enkefalos @tiflaeisai
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
κριμα που δεν τα καταφεραμε να ανεβουμε στο trophy (ηταν βλεπεις και το παγκοσμιο στην καλαμπακα).....κριμα για ολη την παρεα....του χρονου δεν το χανω με τιποτα....και να τ ακουει ο @yns @enkefalos @tiflaeisai
Πραγματικά κρίμα που δεν έρχεστε!!!!!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Αλλα δ πειράζει θα έρθουμε ξανά εμείς !!!!!!
 
Reactions: yns

xurxes

"καφέ#αρκούδα"
Περιοχή
Salonika
Όνομα
Basil
Μοτό
KTM 690 ENDURO R
BMW R1200 GSA
δεν το εξηγεις λιγο αυτο με τις φοραδες....αν με πεισεις κερναω ρακες-τσαγακι οτι τραβαει η ορεξη σου......:friendship::friendship::friendship::friendship:
φοραδα ειναι αυτή που χεί βυζα
αλογατο ειναι αυτό που την εχει πριόνι,,,,,,



υγεία και καλή καρδιά!,,,,,,,,,γκαρντασιΑ
οι δρόμοι μας θα ξανασμιξουν όπως και να χεί
 
Reactions: yns

Tasos GS

Μέλος
Περιοχή
40.254367, 23.266577 Ν.Μουδανια
Όνομα
ΤΑΣΟΣ
Μοτό
R 1200 GS
εγώ θα σας πω τι πάθαινα όταν άλλαζα μηχανές και
πήγαινα σε μεγαλύτερα κυβικά.
μετά από 1-2 μήνες αισθανόμουν ότι τα άλογα τα
παραπάνω δεν μου έφταναν και ήθελα περισσότερα!

συμβουλή μου πως ότι και να κάνεις όσα άλογα και να
του δώσεις σε σύντομο χρονικό διάστημα θα βρεθείς
στην ίδια θέση με τώρα ,με την διαφορά ότι θα έχεις πιο
ελαφριά τσέπη!
 

manosp

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο Κρητης
Όνομα
manos
Μοτό
ktm 990 adventure ,450 sixdays,520 exc
συμβουλή μου πως ότι και να κάνεις όσα άλογα και να
του δώσεις σε σύντομο χρονικό διάστημα θα βρεθείς
στην ίδια θέση με τώρα ,με την διαφορά ότι θα έχεις πιο
ελαφριά τσέπη!
φίλε μου έτσι είναι η ζωη,δυστηχως η ευτηχως,το θέμα είναι να γουστάρεις και να σέβεσαι ,στον τάφο η τσέπη μας άδεια θα είναι ετσι κι αλλιώς....όταν έβαζα την Φώτο με την δυναμομετρηση γνώριζα τι θα ακλουθούσε και για ένα πράγμα στοιχημάτιζα ότι θα άκουγα....για το πόσα χιλιόμετρα μπορεί να κάνει ενα bmw...πρώην κάτοχος bmw (f800)και εγώ το αγόρασα και σε 16 μήνες το έστειλα μπας και χαμογελάσει αλλο χειλάκι....το δικό μου δεν τα κατάφερε....πλέον 12 μήνες με 990 και 18000 χλμ μόνο αλλά τρελαμένος όσο δεν φαντάζεσαι...η ευτυχία δεν έχει να κάνει με τι καβαλάς ,αλλά με τι σου ταιριάζει....σεβόμενος ότι καβαλάει ο καθένας μπήκα στην συζήτηση....αλλά το νου σας κοπέλια....όταν βλέπετε πορτοκαλί διάολο μην παίζεται μαζί του.....:happy::happy::happy::happy:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
μα δεν ειπε κανενας οτι δεν αγαπαμε ΚΤΜ......αλλα δεν μας κανει ολα τα γουστα.
και εγω στην κρητη και χωρις γυναικα, ΚΤΜ θα ειχα...:friendship:
:arghh::arghh::arghh: Τώρα τι θες εσύ; Άσε με στον πόνο μου που δεν ξέρω κι εγώ πώς κατάφερα να με πείσω ότι ΔΕΝ μου αρέσει στο χώμα το 990 (είμαι και κουλός ως γνωστόν) :p και ότι γουστάρω να παραμείνω στο 800!! Και με τέτοιους κολλητούς πειραχτήρια δεν μπορείς να καταλάβεις τι περνάω εδώ κάτω!!! :cry:


η ευτυχία δεν έχει να κάνει με τι καβαλάς ,αλλά με τι σου ταιριάζει....σεβόμενος ότι καβαλάει ο καθένας μπήκα στην συζήτηση....αλλά το νου σας κοπέλια....όταν βλέπετε πορτοκαλί διάολο μην παίζεται μαζί του.....:happy::happy::happy::happy:

Όταν σε πετύχω πουθενά θα σου πω εγώ παλιοΚαΤεΜάκια! Εσένα και του άλλου με το 950 που μπαίνετε στην συζήτηση για να μας αναστατώσετε!! :p :devilish: :devilish:
:roflmao::roflmao::roflmao:

Καφέ στου Σπύρου αργότερα; ;)
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
παιδες ετσι ειναι οπως τα λεει ο Μαnosp...οταν μιλαμε για αλογα και ισχυ μπαινει δυναμομετρηση και οχι αν καποιος εκανε 200.000χλμ....και οποιος γουσταρει στο Τροφυ ρωταει τον Skyhigh που αγορασε το GS 1200 LC οταν τα "ανοιξαμε" σε ρεπριζ με το ταπεινο μου 950 πιο ηταν το αποτελεσμα...
Παντως εγω θα προτιμουσα να τα "φαω¨" σε ταξιδια και οχι σε παραπανω δυναμη απο τετοια κατηγορια μηχανων...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Πάντως παιδια εγω το οδήγησα και ψιλό φοβήθηκα !!!!!
Καμία σχέση !!!!
Γέμισε παντου !!!
Σε λίγο θα γράψω ποσο πήρε απο ισχύ (χωρις προγραμμα)
 
Top Bottom